Zagorski štruklji

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

20. sep 2013 8:58

Se strinjam s pegastim

robida

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. sep 2013 8:19

PA saj to ni res. Meni tile štrukLjčki res niso usojeni!!! Hjoooooo. Sedaj se je spet vse obrnilo drugače in bomo mamin roj.dan praznovali v prestolnici v krogu širše družine. Super, se tudi veselim, but still....

Sedaj pa sem se razkuril in POJDEM SAM! hihi. 
Kje v naši rajnki deželi se v kakšni restavraciji da dobit zagorske štruklje. A morda veste? Če se sploh dobijo... (zamrznjene iz trgovine ne štejem!)

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

27. sep 2013 8:40

Ta čas, ko toliko kompliciraš okoli teh štrukljev, bi jih lahko že sam naredil glede na to, da imaš sestavine. Na prejšnji strani imaš video za pomoč, pa še se jih najde na spletu in lepo v akcijo, pa še zamotil se boš in si naredil zalogo v skrinji, ali pa jih podaril komurkoli že. 

Če se ti ne ljubi delat štrukljev, imaš na prejšnji strani naslov, ki ti ga je dala pegasti in se pejd najest.

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. sep 2013 8:43

Ledovi zamrznjeni so čisto spodobni. Kvečjemu zelo spodobni, da ne rečem odlični.

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

27. sep 2013 10:14

Res je , Ledo ima odlične produkte vendar ne sežejo do kolen domačim. Tako kot zamrzjene ribe ne svežim .

hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. sep 2013 12:04

Naredi jih. Saj rad kuhaš, pa tudi s skuto si vedno založen (težko spregledat)

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

27. sep 2013 14:15

Ne ne...nočem naredit sam, niti kupit. Enostavno nekam ven, kjer se dol vsedem in pustim postrečt. Nikakor ne bom delal sam in kupil zamrznjenih. Prvo nekje veni, pol pa doma. 
All is said and done :D

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

27. sep 2013 15:57

Saj sta ti že bila poslana dva naslova za originalne zagorske štruklje. Jih potrebuješ še več ali jih sploh nisi pogledal?

minka2

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2013 6:19

Minka2: Hmm, ja bila ja. Samo nič ni v Sloveniji...računam nekje na poti via Lj. oz. nazaj. Po eni strani prekletstvo in grrrr, da povsod kjer gledam jedilnik so ŠTRUKLJI le kot priloga ali pa sladica!!! Ali mrbit veste čemu je temu tako? 
Zakaj ne bi šlo, da so štruklji samostojna jed? Pač se da na krožnik 4 blazinice namesto 2eh, pa je. 
Meni je to super fiiiin samostojen obrok.
Vsaj tako je bilo, ko je mama tiste zamrznjene kuhala...hmmm

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

28. sep 2013 6:59

Planinski dom na Mrzlici (Trbovlje). Tam sem dve ali tri leta nazaj jedla odlične štruklje kot samostojno jed. Verjetno niso bili ravno zagorski, so pa bili pečeni in obliti s smetano in zelo dobri. Je sicer malo dlje od Trojan, v Sloveniji pa vendarle. Če ti ni do peš hoje, se da do doma priti tudi z avtom.

tejkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti