Domača vegeta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

16. mar 2006 13:43

Danes ste pa vsi nekam humorno razpoloženi... sem se spomnila na temo o gumitvistu in Mastercardu... tudi "Jože, ki po smeteh brska za začinko" bi bilo neprecenljivo Pohvalno za tako kisel dan V.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. mar 2006 14:07

Joze, jaz bom jutri delala "krompiruso" (nekaksen burek s krompirjem) in sem posebej v ta namen kupila zavitek neke zacinke. Pred casom sem namrec gledala, kako jo je pripravljala kolegica, in sem skoraj zgubila oci, ko je z najvecjo lahkoto vlekla testo po 2 kvadratna metra veliki mizi, pa bi ga mirne duse se po celi sobi. Krompirusa je bila pa tako neverjetno okusna, da se bom drzala originalnega recepta kot pijanec plota, vkljucno z vegeto. Kar mi ostane, ti lahko podarim, ker je sicer ne bom porabila - no ja, najmanj do naslednje krompiruse :))))) lp, proxima

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. mar 2006 14:09

Kruh jejte (doma pečen), pa radi se mejte, pa domačo vegeto uporabljajte in živeli boste srečno do konca svojih dni! Lp Dolores

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2006 17:24

proxima, po originalnem bosanskem receptu za krompirušo: razvaljano ( razvlečeno ) testo se poškropi z oljem, da se drobno narezana čebula ( bi rekli, ne preveč, ne premal, ravno prav ), potem nariban krompir, posoli se in popopra ( jaz popra ne šparam ), zavije se in peče. Važno: ne sme biti predebelo, raje tanjše. Nič glutaminat. ( Recimo razmerja: za okrogli pekač premera 24 cm, naredim testo od 180 g.moke, ena srednje velika čebula pa 5 srednje velikih krompirjev ).Dober tek. ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. mar 2006 18:08

Hola, joze!:) Kolegica je za nadev zrezala krompir na drobcene kocke (ne naribala), dodala sesekljano cebulo, olje, strt cesen, sol, poper i jednu zlicicu vegete. Sicer pa ravno tako, kot si rekel. lp, proxima

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. mar 2006 19:25

proxima je napisal/a:
Hola, joze!:) Kolegica je za nadev zrezala krompir na drobcene kocke (ne naribala), dodala sesekljano cebulo, olje, strt cesen, sol, poper i jednu zlicicu vegete. Sicer pa ravno tako, kot si rekel. lp, proxima
Ta varianta z krompirjem narezanim na drobne kockice je bolj cenjena od naribanega krompirja, česen me pa moti ( drugač je moja "ta ljubša" začimba ). Dober tek Pa ne jogurt pozabit ! ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 16. mar 2006 19:52:35

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

26. sep 2006 18:39

Danes sem oskubila vrt, sesekljala zelenjavo in kozarčke napolnila... jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti