Sok iz rdeče pese

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

4. mar 2009 9:18

Pitje kupljenega soka iz rdeče pese je potem brez veze? Črna mambica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. mar 2009 9:30

proxima je napisal/a:
Po nekem clanku iz glasila American Heart Association naj bi sok rdece pese v vecjih kolicinah (500ml) pomembno znizal pritisk, ucinek pa naj bi trajal se 24 ur po zauzitju; pripisujejo ga visoki vsebnosti nitratov, ki se pretvorijo v nitrite (podobno kot nitroglicerinski preparati, ki se uporabljajo v zdravljenju angine pectoris). lp, proxima

 

Sok rdeče pese sem pila, ko sem imela slabo kri, vendar sem morala prekiniti zdravljenje, ker mi je izredno zvišal pritisk!

Ampak jaz sem res čudna

Anamarija

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 04. mar 2009 09:31:49

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. mar 2009 11:22

Ljudski glas pogosto pripisuje naravnim zdravilom moc, ki je v resnici nimajo. Ce si pila pesin sok zaradi slabokrvnosti, ki je posledica pomanjkanja zeleza, bi morala spiti priblizno 1.5 litra dnevno, da bi dobila toliko zeleza, kot ga je v eni tableti Hematopana. Po drugi strani pa zaradi hude slabokrvnosti pogosto zraste pritisk (eden od nacinov, kako tkiva dobijo dovolj kisika kljub temu, da je kolicina hemoglobina zmanjsana). Tako da je to bolj verjetna razlaga od tega, da si cudna...:))) lp, proxima

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. mar 2009 11:52

Proxima, ti si genij!

Anamarija

Navzikaa  

član od: 4.6.2009

sporočila: 32

10. sep 2010 15:54

Ali ima kdo kak dober recept, kako bi naredila ozimnico s sokom rdeče pese - torej, da ne bi šla vsa pesa samo za solato v kozarce? :) Sedaj ga pač kupujem pripravljenega. Meni je najboljši od Presada z Mirne. Če vam sam sok ni okusen , vam zelo pripročam mojo priljubljeno kombinacijo: Nekje 1,5 dcl soka rdeče pese zmiksam skupaj s pol banane (za eno osebo). Super za zajtrk! Že kar nekaj ljudi okoli sebe sem 'okužila' s to idejo - zaenkrat so bili vsi navdušeni in zato sedaj večkrat posežejo po tej vrsti soka.

fila  

član od: 18.2.2013

sporočila: 30

26. okt 2014 9:32

Tudi jaz bi rada nasvet za sok iz rdeeče pese za ozimnico. Če ga katera dela, prosim za pomoč, hvala.

fila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti