Sok iz rdeče pese

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. mar 2009 16:03

Ja super, majamarko, točno ta model. Hvala ti. A, mi prosim še zaupaš navodila, kako si prilepila sliko. Vse besedilo mi prenese, samo slik ne.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. mar 2009 16:34

to je ta formula, med " " daš torej svoj link slike (slike ne strani) p, m

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

3. mar 2009 16:57

Koliko soka rdeče pese (sveže stisnjene) lahko spijemo na dan? Pravijo, da ne več kot en dcl. Sok rdeče pese zbija vročino. Kaj pa tisti, ki je pasteriziran? Pa lep pozdrav. Črna mambica

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

3. mar 2009 17:11

S tem sokom res ni dobro pretiravati. Ko sem začela s temi sokovi, tega nisem vedela, tako, da se mi je prav zaradi rdeče pese zelo dvignil pritisk. V lekarni so me pod nujno poslali k zdravniku. No sedaj vem, da je, vsaj zame, dovolj pol manjšega gomolja rdeče pese na dan. K rdeči pesi paše tudi špinača, zelena, zelena solata. Razmerja so lepo opisana v knjigi Sveži zelenjavni in sadni sokovi angela33

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. mar 2009 17:41

Model od majemarko ima moja mama in je izjemno zadovoljna!

tulka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

3. mar 2009 18:46

Super, jutri grem v nabavo. angela33, hvala za nasvet glede količine pitja rdeče pese. Mi na kraj pameti ni prišlo, da si lahko narediš še škodo. majamarko in tulka, kako pa je s čiščenjem? A, je en kup rezervnih delov za čistiti? Majamarko hvala za navodila kopiranja slik. lp, pinka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

3. mar 2009 20:18

Jaz takoj po uporabi pomijem (da se ne zasuši in naredi kaj oblog). Ni sile, 5 delov je za pomit, pa če slučajno kaj šprica po aparatu, ampak sam aparat dela super, sploh je fino ko je velika odprtina in ti res ni treba jabolka, pomaranče razrezat na manjše kose, kamot daš polovičke notri, ali celo manjša jabolka cela. Naj ti dobro služi:)

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

3. mar 2009 23:38

Glede sokovnika: jaz imam sokovnik BOSCH (kaki 2-3 leta star), ki pa me je zelo razočaral; namreč naredi zelo veliko pene, soka čisto malo (več kot polovica je pene), tako da je treba sok popiti s slamico, ki jo potisneš skozi peno. Ali mi lahko kdo priporoči, kateri sokovnik ne naredi veliko pene? jakička

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

4. mar 2009 1:00

Za čiščenje organizma je odličen sok iz korenja (okoli 60 %), iz kumare (okoli 20 %) in iz rdeče pese (okoli 20 %). Takšnega lahko spijete do pol litra na dan, sveže stisnjenega. Vse sestavine se zdaj dobijo čez celo leto v vsaki bolje založeni trgovini. Ni sicer vrhunskega okusa, ampak preskušeno deluje očiščevalno, če se seveda zraven ne bašeš s hamburgerji. Odličen je pri nekajdnevnem postu. Pitje pasteriziranih sokov je seveda boljše kot pitje piva, ampak pasterizacija uniči iskrice življenja, ki so v sveže stisnjenem soku. Priporočam knjigo s približno takim naslovom: "Sveži zelenjavni in sadni sokovi", natančnega naslova in avtorja se zdaj ne spomnim (ne mi zameriti ob enih ponoči), lahko pa podatke pošljem naknadno, če jih ne bo kdo drug in če bodo koga zanimali. Ta knjiga je "biblija" za lastnike sokovnikov. Za različne zdravstvene težave predlaga različne sokove. Imam jo nekje doma in v začetku sem jo kar precej uporabljal, po nekaj letih pa sem se omejil na prej omenjeni sok iz korenčka, rdeče pese in kumare. LP Boris booris

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. mar 2009 4:33

Po nekem clanku iz glasila American Heart Association naj bi sok rdece pese v vecjih kolicinah (500ml) pomembno znizal pritisk, ucinek pa naj bi trajal se 24 ur po zauzitju; pripisujejo ga visoki vsebnosti nitratov, ki se pretvorijo v nitrite (podobno kot nitroglicerinski preparati, ki se uporabljajo v zdravljenju angine pectoris). lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti