Recepti v nemškem jeziku

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

tema odprta - 14. mar 2006 10:04 | ogledi: 8.450 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Med brskanjem po internetu sem našla dve zanimivi povezavi z recepti za sladice v nemškem jeziku - če seveda lahko delamo reklamo konkurentom!

Prva povezava je na naslovu http://www.leckerbacken.de/rezepte/menue-bilder.htm in ponuja v glavnem recepte za sladice.

Druga povezava je na naslovu http://www.muffin-paradies.de/rezepte/auswahl.h in ponuja recepte za muffine.

Če vam bo kaj v pomoč, bom zelo vesela!

Saša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 11:33

Za mafine je bila stran posredovana pred nekaj dnevi, ampak za tole leckerbacken stran . Se mi bo že ob samem prodajanju zijal . Dobro, da bomo ravno ta vikend otvorili sezono rojstnih dnevov. Loni Makaroni

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. mar 2006 13:21

Saša in Klavdija hvala,-ka ste nori kakšni dobri recepti -treba bo na tečaj nemščine ............ lp Marta

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

15. mar 2006 11:18

Sasaz! Slike so čudovite ampak nemščina je večji problem, nekaj malega že razumem vse pa ne. Pri prvi povezavi sem našla krasno torto "Zebraherz", sestavine sem še nekako prevedla ampak zatakne se mi pri postopku izdelave - torta je nekaj posebnega, zato bi te prosla, če znaš nemško če bi mi hotela prevesti ta recept. Bila bi ti zelo hvaležna. LP gordana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. mar 2006 11:52

Gordana, meni je tudi padla v oči, ti bom kar jaz napisala, ker sem jo snela dol in spravila v svojo mapo. Sploh ni tako zakomplicirana za narediti, samo mase ne smeš gladiti. Očitno je v tem finta prog. ... Za dno penasto umešajte rumenjake, sladkor in vanilijev sladkor. Vmešajte aromo, vodo in olje. Iz beljakov naredite čvrst sneg in ga previdno vmešajte v maso, ki jo nato razdelite na dva dela. V en del vmešate kakav. Pekač v obliki srca (premer cca 26 cm) obložite s papirjem za peko in potresite z drobtinami. Najprej dajte v sredino pekača dve jedilni žlici svetle mase, ne razmažite. na svetlo maso dajte dve žlici temne mase in nadaljujte, dokler vam mase ne manjka. Nikakor mase ne razmažite. Pecite pri 180°C približno 50 do 60 minut. Pečen biskvit ohladite na rešetki. Ohlajen biskvit enkrat prerežite, obdajte z obročem pekača. Za nadev zmehčajte želatino v mrzli vodi. Smetano čvrsto stepite. Skuto zmešajte s sladkorjem in previdno dodajte smetano. Na koncu vmešajte še ožeto in stopljeno želatino. Kremo razmažite po prvi ploskvi biskvita in po njej porazdelite odcejene mandarine iz kompota. Pokrijte z drugim delom biskvita. Za nekaj ur dajte biskvit v hladilnik, nato s pomočjo noža odstanite obod pekača. Nasvet: za navaden zebrin kolač brez nadeva lahko uporabite tudi navaden pekač. Pečen biskvit premažite z glazuro iz 150 g sladkorja v prahu, 2 jedilnih žlic limoninega soka in 3 do 4 žlic vode. Loni Makaroni

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

15. mar 2006 13:05

Pa kaj mi take stvari kažete! In to ravno danes, ko niti za svoj rojstni dan nočem peči torte, ker bi jo potem seveda jedla. Upam, da se ne bo kdo drug spomnil česa takega. Saj veste, kako je to, malo tu, malo tam, kilogrami pa se še prehitro naberejo. Upam, da vsaj gledanje slikic in branje receptov ne redi. Vseeno hvala za te lepe internetne strani. Lp iz Mb riba-ribica

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

15. mar 2006 13:21

RIBA- RIBICA VSE NAJBOLJŠE!!! Lep dan vam želim

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

15. mar 2006 13:51

Riba-Ribica,tudi z moje strani vseeeee najboljse! marmeladka

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

15. mar 2006 13:55

RIBA-RIBICA se na mnoga leta, naj se ti uresnicijo vse skrite zelje! Jaz sem danes na , ze drugi dan...recepte pa RES samo gledam! lp vsem skupaj od Nene Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti