Panekota

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

tema odprta - 13. mar 2006 15:59 | ogledi: 5.281 | odgovori: 10

Panekota,

Zelo rada imam panekoto ( kuhano smetano). Hotela sem jo sama pripravit. Kupila sem industrijsko v vrečki, kupila sem modelčke. Toda smes ni hotela iz modelčkov. Se mi je čisto ponesrečilo. Sprašujem, prosim za recept.

Kraški pozdrav, antonija

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. mar 2006 16:08

živjo! Predno serviraš, potopiš skodelice v vročo vodo, pa sladica kar "pade ven". Okasiš s sladko smetano, sadjem in NJAM..... Lp Moycaa

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. mar 2006 16:26

Panna cotta: za 4 modelčke potrebujemo: 7 dcl sladke smetane, 130 gr rjavega sladkorja (jaz uporabljam Demerara Billington"s), 2 vrečki vanilijevega sladkorja, 1 žlico ruma, 10 gr želatine, žlička olja, jagodni, ribezov ali kakšen drug preliv (Sladki greh npr.), skodelica malin, jagod....Čas priprave 30 minut, hlajenje cca 3 ure. Želatino po navodilih namočimo v hladno vodo (4 žlice hladne vode), smetano zlijemo v kozico in zavremo, dodamo kristalni rjavi sladkov, vanilin in rum, vre naj počasi vse skupaj približno 10 minut. Odstavimo in primešamo namočeno in nabreknjeno želatino. Modelčke natančno premažemo z oljem, vanje vlijemo ohlajeno smetanovo zmes in v hladilniku pustimo cca 3 ure. Strjeno sladico zvrnemo na krožnike, okrasimo s sadjem in prelijemo s prelivom. Modelčki so takšni, kot npr. za pudinge, tiste rožice. Sliši se komplicirano, pa je zelo enostavno, le potrpežljiv je treba biti. Ognjič

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

13. mar 2006 16:37

Antonija jaz prisegam na Martino panna cotto... 2 dl sladke smetane zavreš in v njej raztopiš eno vrečko agarja (ob vrenju) ter ohladiš do mlačnega ob stalnem mešanju. Če se ti smetana začne ob robovih preveč strjevati (ravno zato ne smeš hladiti tako, da bi postavil v hladno vodo-to so moje izkušnje). 2 dl sladke smetane stepeš in jo primešaš v ohlajeno maso. V tisti smetani, ki jo skuhaš, raztopiš še 30 g sladkorja in 1 vrečko vanilin sladkorja. Vliješ v modelčke in daš na hladno za par ur, če ne gre lepo ven, plastične modelčke potopiš za krakto v vročo vodo... p, m

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

13. mar 2006 16:42

Ognjic, stokrat hvala za recept, pa tako hitro sem dobila odgovor. Vse mi je sedaj jasno. Tudi modelčki so pravi. Finta je torej oljni premaz. Ker z vodo sem tudi jaz splaknila, samo ni bilo dobro. Prijazen dan in hvala, pozdrav antonija antonija8

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. mar 2006 16:44

Koliko držijo modelčki ? Ali so to tisti plastični za puding? frina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. mar 2006 16:51

Ja, lahko plastični, pa tudi RF sem jih že videla. Enkrat sem torto s tem delala, božanska je bila, povrhu pa sem dala maline in preliv za torte. Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. mar 2006 18:57

jaz modelček premažem z rastlinskim oljem, panna cotta gre brez probelam ven. Koliko ohrani obliko pa je odvisno od tega, kako čvrsta oziroma rahla je, da ohrani obliko tudi na krožničku, ko jo streseš iz modela. Na objavo čaka moj recept za panno cotto, še dve slikici sem zraven poslala,na eni je s čokoladnim in na drugi s sadnim,malinovim, prelivom. ti ga pošljem na zasebno pošto. Če pa mi sporočiš e-mail naslov, ti pošljem še slikico, saj bo na forumu še za počakat, preden bo v bazi. mamamia mamamia

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

13. mar 2006 20:58

Jaz jo nalijem v steklene kozarce, take na pecljih.Je tudi zelo "noblih" za videt Pred serviranjem dodam na vrh še zmiksano sadje, kar je pač pri roki: maline, borovnice, jagode, zelo dobro je s kakijem, kadar je pač sezona. Tanja

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

13. mar 2006 21:25

Zivio. Mogoče vas bo zanimal recept za "lažjo", manj kalorično obliko pannacote. Našla sem jo v knjigi Kuharski vodnik za diabetike .Mimogrede, v knjigi je kar nekaj krasnih receptov tudi za tiste, ki imamo radi sladko, pa moramo malo paziti na kilograme. Lahka pannacota se naredi tako kot navadna, le da namesto same smetane uporabiš smetano, mleko in jogurt, namesto sladkorja lahko natreen,ali pa kar navaden sladkor. Mišljeno je za 6 modelčkov. Pesnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2006 9:05

Pesnica, ne sprašuj, samo piši. Tukaj smo hvaležni za vsak recept. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti