Pomoc: kaj lahko naredim iz kivi-ja?

neznan uporabnik
tema odprta - 29. okt 2001 8:30 | ogledi: 26.511 | odgovori: 17

Sorodniki z goriskega so nam dali vecjo kolicino kivija, ki jim je pravkar obrodil. Ali lahko pripravim kaksno mesano marmelado, dzem, pecivo ali karkoli drugega? Hvala za pomoc!

neznan uporabnik

29. okt 2001 10:30

Predlagam skutno pito, ki jo na vrhu bogato obložimo s kolobarčki kivija.

neznan uporabnik

29. okt 2001 13:21

Iz kivija se da kot iz večine drugega sadja pripraviti prav dobro marmelado (po čisto preprostem receptu sadje:sladkor v razmerju 1:1 oz 1:0.5 če vzamete želirni sladkor. Priporočam samo, da kivi zdrobite s paličnim mešalnikom, lahko dodate tudi malo citronske kisline. Ne vem, toda nekje sem brala, da kivi ravno s skuto ne gre dobro skupaj, ker bojda vsebuje nek encim, ki skuto naredi grenko. Ima morda kdo kakšne izkušnje v zvezi s tem? LP Tinca

neznan uporabnik

29. okt 2001 14:56

Kolikor jaz vem, je problem samo pri kombinacijah kivija (tudi ananasa, papaje) in želatine. To sadje vsebuje encim (pepsin?), ki razgradi želatinske molekule, tako da se ta ne strdi. Lep pozdrav.

neznan uporabnik

30. okt 2001 9:21

Ne, moja pita ni bila grenka v kombinaciji s kivijem. Pač pa je skuta sama dostikrat grenka. V 50 % kupim praktično pokvarjeno skuto. Sodelavci mi pravijo, naj kupujem samo mariborsko. Imate vi kakšne izkušnje s tem?

neznan uporabnik

30. okt 2001 11:44

Tudi jaz imam kar nekaj izkušenj z grenko(staro)skuto.Še posebej tista, ki jo kupiš na tržnici pod zagotovilom,da je sveža.Mariborska je pa res zmeraj taka,da je vredna imena skuta. lp kaja

neznan uporabnik

30. okt 2001 12:48

Zmeraj kupujem mariborsko skuto. Nekaj časa sem kupovala cenejše skute ali skute ostalih proizvajalcev, zdaj pa se na to sploh ne oziram več, ker je mariborska res najboljša. V marsikateri knjigi avtorji opozarjajo na negativne posledice kombinacije kivi + skuta ali kivi + smetana. Kivi sladko stepeno smetano res pogreni in zato ga praviloma v tej kombinaciji ne uporabljam. Zelo dobro grejo k smetani banane. Ja, tudi želatine in ananasa bojda ni dobro mešati. Beti

neznan uporabnik

30. okt 2001 13:17

Dodajam naslov, ki vas vodi prav do receptov s kivijem: http://www.gastronaut.hr/recupit.asp ps: v brskalnik napišite geslo kivi in čakalo vas bo kar nekaj zadetkov. Beti Spremenil(a) - Beti dne 30 okt 2001 13:18:22

kozamurnik

sporočila: 2311

21. dec 2008 8:10

Mene pa zanima, ali je katera kivi tudi zamrznila? Dobila sem toliko kivija da ga ne moremo vsega porabiti, marmelada iz njega nam ni dobra. Kasneje bi ga porabila za vanilijeve krostate in pa sladoled. Hvala vnaprej! kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2008 9:38

Brez veze uničevati perfekten sadež. Naredi raje vitaminsko bombo. Količine so orientacijske Recept je spodaj, pa v bazi tudi. recepti <<< solate Vitaminska bomba RECEPT PRISPEVAL Vendelina jr. ŠTEVILKA RECEPTA 9561 KOLIČINA približno 1,8 litra 2 ananasa 8 kivijev 2 papaji 2 banani 4 mandarine 5 rdečih grenivk Na koščke narežemo ananas in banani. Kivije olupimo in narežemo (ali pa izdolbemo, ker je potem boljši izkoristek), mandarine narežemo na krhlje. Papaji prerežemo, izdolbemo peške, tisto, kar ostane, prav tako izdolbemo. Vse skupaj prelijemo s sokom iz stisnjenih rdečih grenivk. Solata je barvno zelo zanimiva, ker količine omogočajo, da imamo zanimivo zeleno - rumeno -rdeče -oranžno kombinacijo. Tudi okusi naredijo svežo kislo -sladko - grenko kombinacijo. To solato naredim v bovli in v hladilniku lahko počaka nekaj dni - samo jo v dveh dneh vedno pojemo. Preostanek kivija čisto lepo počaka v platoju na loggii ali v kleti, če bo pa zelo mraz, ga pokrij s časopisnim papirjem. Je pa tale solata izvrstna stvar za januar, ko bo tule blazno veliko vprašanj na temo, kako se shujša..... Vendelina jr.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

21. dec 2008 10:03

jAZ SEM LETOS NAREDILA TA LIKER ZA DARILA:

 

Liker z kivijem in limeto  Sestavine:  8 kivijev  nastrgana lupinica pol do ene limete  4 dcl žganja  4 dcl sladkornega sirupa  Priprava: Na drobno narežite zrele kivije. Dobro operite in nastrgajte limetino lupinico. Kivi in limetino lupinico dajte v dobro opran steklen kozarec, zalijte z žganjem. Dobro zaprite. Pustite stati 2 do 4 tedne (2 tedna sta minimum). Po tem času, precedite tekočino. Če želite močnejši okus, lahko iz sadne kaše, ki ostane skozi debelo gazo ali krpo še dodatno iztisnete sok. Nato tekočini dodajte sladkorni sirup, ponovno vlijte v čisti kozarec in zaprite. Ponovno pustite stati vsaj en mesec, da liker dozori. Namesto limete lahko uporabite tudi limono.



lp Saša Sporočilo je spremenil(a) Basti dne 21. dec 2008 10:05:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti