Golaž

hakky  

član od: 13.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 13. mar 2006 11:37 | ogledi: 6.820 | odgovori: 1

Mi kdo lahko pove,kako naj naredim dobr konjski golaž,že vnaprej se mu zahvaljujem .Lep pozdrav

Hakky

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. mar 2006 12:19

Podobno kot govejega. Jaz prakticiram, da najprej na maščobi opečem meso, ga hranim na toplem, dokler ne opečem vsega (delam po porcijah, da se meso zapeče), potem na isti maščobi pražim čebulo, česen, dodam lovor, zalijem z malo vina, dodam sol in poper,brinove jagode, vrnem v posodo meso in počasi dušim, vmes po malem zalivam. ENkrat vmes pustim, da vsa tekočina povre, da ostane v posodi samo neka maščobe, potem znova zalijem z vodo. Večinoma dam toliko čebule, da mi ni treba mesa potresti z moko, da golaž zgostim, se pa zgodi tudi to. Dodam potem še nekaj žlic domačega kečapa, pa začimbe (majaron, šetraj...) in pustim na ognju še nekaj minut. Je pa res, da sta za dober golaž potrebni vsaj dve uri počasnega dušenja. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti