Še pomnite ... gumitvist

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

tema odprta - 13. mar 2006 10:12 | ogledi: 11.347 | odgovori: 12

Vem, vem, vem, da to ni kulinarična tema! Ampak na tem forumu ste same zlatke in zlatkoti in mi boste znali pomagati. Ko sem iskala način, da svojo hčerko malo zaposlim, sem našla kos elastike in se spomnila na stari dobri gumitvist Z možem sva staknila glavi in se spomnila ene od iger z gumitvistom, ki smo ji rekli "NAŠA". Vem, da so obstajale še druge (lažje, bolj enostavne) igre "BELOKRANJSKA", "USA; USA" ... Se jih katera spomni? Se da najti navodila v kakšni knjigi? Brskala sem že po internetu in po cobissu, pa nisem našla nič pametnega ... Mamice osnovnošolk: POMAGAJTE MI

Hvala vsem.

Temo je spremenil(a) pegasti dne 13. mar 2006 10:46:56

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

13. mar 2006 10:20

jaz se spomnim samo NAVADNA lp smrkolina

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

13. mar 2006 10:44

20.maja imej s seboj elastiko,vsi pripeljite svoje otroke in se bo že našel nekdo ki to obvlada. Vesna Leben

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

13. mar 2006 10:48

"Križ kraž", pa bosta še mami in oči zaposljena s skakanjem in plazenjem med elastiko. "usa, usa" imam nekje v spominu, pa "navadno" tudi, kako gre pa "naša" in "belokranjska"? lp marelica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. mar 2006 12:13

Mi smo šli številke. Angleške (te še znam), nemške (te so bile malo težje), pa vsak svojo kombinacijo je lahko sestavil in če so ble dobre, so se "prijele". Joj, kje je že to! A zdaj nič več ne skačejo? Mi smo imeli vse šolsko dvorišče razpotegnjeno s temi gumitvisti. Komaj smo čakali glavni odmor! Je pa to bila bolj domena punc, fantje niso hoteli skakati. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 13. mar 2006 12:27:16

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

13. mar 2006 13:47

Uf, smo že pozabili... Najbolje, da prosiš kakšno punco iz tretjega ali četrtega razreda OŠ, te zelo obvadajo gumitvist. jankica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. mar 2006 13:58

Nimam osnovnošolke, sem pa pobrskala po spominu. Opis je dolg, ker sem poskušala čim bolj podrobno podati navodila- če sem kje kiksnila, mi morate odpustiti, saj smo to skakali pred 30 leti ( uff, kar ne morem verjeti... meni se zdi, da je bilo predvčerajšnjim:)) Elastiko držita dva igralca, tretji skače. Zaporedje oz. vajo se "preskače" v različnih položajih (višini) elastike v zaporedju od najnižje do najvišje, za vsak "sklop višin" pa je še poseben položaj telesa (nog in potem pasu) 1. Noge rahlo razmaknjene: najprej elastika na gležnjih (enka), nato na sredini meč (dvojka), sledi elastika v višini kolen (trojka), nato pod "tazadnjo" (četvorka), sredi "tazadnje" (petorka). in nazadnje v pasu (šestorka). Položaje smo poimenovali "po domače" po zaporedni številki. 2. Noge skupaj: višina elastike po prej opisanem zaporedju 3. Ena noga: elastika se zatakne za eno nogo, ko pride v višino tazadnje, se "držača" obrneta postrani (torej pri četvorki, petorki in šesterki). Potem se je vse skupaj nadaljevalo od 1 do 3 po eni nogi. Včasih smo začeli z "razkrečko", kjer so bile noge čim bolj narazen, pri četvorki, petorki in šesterki pa smo si pomagali z rokami, da smo povečali razmak. Vaje smo poznali dve: NAŠO in LJUBLJANSKO , precej sta si podobni, saj "tople vode" z dvema elastikama pač ne moreš izumiti:)) Poskušala bom čim bolje opisati zaporedje in vrsto skokov. Vsi skoki in sestopi so vsi sonožni (razen v naslednjem sklopu, ko skačemo le po eni nogi). "Prva elastika" je tista, ki je bližje skakalcu iz smeri, s katere začne z vajo... NAŠA: - skok na prvo elastiko in "sestop" (izpust elastike izpod podplatov) - skok tako, da drugo elastiko "zajahaš" - skok na drugo elastiko (elastika je pod podplati), s telesom si obrnjen proti prvi elastiki - sestop med obe elastiki - izhod s skokom čez drugo elastiko s tem, da prvo elastiko lahko napnemo s telesom, da si znotraj elastik pridobimo manipulativni prostor LJUBLJANSKA: - skok tako, da "zajahaš" prvo elastiko - skok tako, da "zajahaš" drugo elastiko - skok na drugo elastiko, torej tisto, ki je med nogami; s telesom si obrnjen proti prvi elastiki - skok na prvo elastiko; obrneš se s telesom za 180°s in si po doskoku obrnjen proti drugi elastiki - sestop med obe elastiki - izhod s skokom čez prvo elastiko s tem, da prvo elastiko lahko napnemo s telesom, da si znotraj elastik pridobimo manipulativni prostor Toliko o gumitvistu na Dolenjskem. Me pa kar malo nostalgija daje, ko takole obujam spomine- razmišljam, če bi šla po dve sosedovi punčari, da obnovim znanje LP V.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

13. mar 2006 14:54

ha ha ha ...VilmaS, full sem se nasmejal zadnjemu stavku,,,, To je tako kot : Vse lahko kupite z Master card kartico.....ampak pogled na VilmoS , ki skače gumitvist z dvema sosedovima punčarama pa je " neprecenljiv" Upam, da ti rata... escada

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

13. mar 2006 14:56

Vilma, zlata si! Pa ostale tudi. Sem šla gledat na oba linka. Kdo bi si mislil, da gumitvis skačejo tudi v Avstaliji, Kanadi in Novi Zelandiji!!

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

13. mar 2006 15:43

escada je napisal/a:
Vse lahko kupite z Master card kartico.....ampak pogled na VilmoS , ki skače gumitvist z dvema sosedovima punčarama pa je " neprecenljiv" escada
Dobra! ...hehe, nikol se ne ve:)) V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti