Kuharske knjige

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. dec 2013 19:57

Vrtejbenka hvala, lahko je tudi darilo, si mi dala idejo.

 

naor

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

18. dec 2013 23:03

naor je napisal/a:

Kulinarika, a ne?

 

 
naor

 

Pa seveda! Najprej recepte tu gor prečekiram; če ga ni tu gor, je čudno :)

BLEJSKAVIHRA  

član od: 3.8.2007

sporočila: 44

10. jan 2016 1:20

Jaz bi želela prodati par kuharskih knjig, ki sem jih dobila in imam podvojene. In sicer:

- Jedi na mah (4 €)

- Ken Hom kuha kitajske jedi (4 €)

- Jedi na mah (5 €)

- Lahka kuhinja (7 €)

- Dnevnikove kuharske knjige (3 €/kom)

 

Več na zs.

BLEJSKAVIHRA

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

11. jan 2016 9:19

Knjiga "Jedi na mah" je navedena dvakrat, prvič ima ceno 4 EUR, drugič 5 EUR. Katera cena je prava? Ali gre za dve različni knjigi?

Miroslav Vulović

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

25. jan 2016 17:08

V soboto sem po premisleku kupila knjigo o zelenjavnih jedilnikih, 35 eur.

Med drugim je tudi recept: Zajtrk z makovkami.

Pod sestavinami: kava, mleko, sladkor, maslo, makovke, ementalec, dimljen sir, jogurt, grenivke, narezano suho sadje (pest rozin, pest suhih fig, pest mandeljnov, pest orehovih jedrc)

Navodilo: skuhamo kavo in mleko, na mizo postavimo jogurt in maslo,mna krožnik razporedimo obe vrsti narezanega sira, v košarico damo makovke in v skledico narezano suho sadje.

Grenivka s sladkorjem: Grenivkimprerežemo in polovice z nožkom zarežemo ob robu in krhljih. Potresemo s sladkorjem in jemo z žličko.

 

A je to recept za v knjigo za 35 eur? Če bi ga kdo tukaj objavil, bi bil deležen en kup kritik.

 

 

ann

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2016 17:53

A nisi knjige prelistala, preden si jo kupila?

Seveda se strinjam, da je to vse prej kot recept.

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. jan 2016 17:57

Hja, a so vsi recepti taki? Ta je res, da ti sapo vzame - ampak saj sama praviš, da si se za nakup knjige odločila po premisleku. Kaj naj torej rečemo? Kako že gre tisti recept za osla z ledom?

Sonja

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

25. jan 2016 20:34

Nisem imela toliko časa, da bi vse prelistala. Mislim pa da je nekdo tule gor jo tudi pohvalil.

"Po premisleku" pomeni, da sem par dni prej pregledala ponudbo po računalniku-po založbah, jih je toliko, da si čist zmeden na koncu.

 

Že dolgo sem si želela kupit eno slovensko knjigo o zelenjavnih jedeh, da dobiš navdih za vsakdanjo kuharijo.

Proti koncu knjige  je zgleda zmanjkalo idej, najdeš celo recept: Nedeljska kava ali Popoldanski čaj.

Saj ne rečem, je tudi veliko res zelenjavnih receptov ( je pa tudi veliko receptov za sladice, za katere imam pa že preveč knjig).

Enkrat ko se mi bo dalo, bom prav preštela ali so omenjeni trije recepti všteti v število iz naslovnice knjige.

Kaj čem, jamram, sem slovenka.



ann

Sporočilo je spremenil(a) ann dne 25. 2016 21:58

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. feb 2016 17:30

Iščem knjigo

  • Domači pek, super kuharica: od kruha do sladice,  Yvonne Deutch, Globus, 1980.

Lep pozdrav!

Katarinči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti