Kuharske knjige

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

13. mar 2006 16:55

Lani sem Ivačiča kupila na razprodaji za majhen denar. Založba Obzorja, velik format.Za darila, ker sem jih kupila več. frina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. mar 2006 17:34

Se stinjam z rego. Pepika Levstek in (mislim) Andreja Grum: Kuharstvo za vsakogar, učbenik za gostinsko srednjo šolo. Res vse bistveno, sploh za čoiste začetnike, samouke. Pa tudi ostalim pride prav. Sva enkrat s kolegico skupni kolegici z njo naredili neskončno veselje, ko sva ji jo kupili za rojstni dan. Potem pa tale spletna stran, zakon. Potem je izbira neskončna. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 13. mar 2006 17:34:28

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

13. mar 2006 23:09

Matjaž zelo dobra ideja. Tudi jaz imam cel kup knjig, ki jih zložim po tematiki, dokler ne pospravljam.....Potem pa dlje časa ne najdem pravega in preden ga, sem spet pri koraku št.1 ...Knjige so razmetane in ....... Trenutno listam po Uživati brez meja (zelo dober recept za češpljev kruh-moja različica vsebuje tudi naribano jabolko, potem je stvar bolj sočna) in pa Žličniki, cmoki, štruklji, pražrnci in zavitki... LP juhica

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

14. mar 2006 8:32

Moja prva kuharska knjiga je Pomagam ti kuhati (tuja avtorica). Naslednja knjiga Vse kuhinje sveta. Potem pa še cela vrsta drugih. Največ uporabljam prvi dve. Posebno mesto na polici kuharskih knjig ima tudi knjiga Morske dobrote in Zdrava kuhinja in to zato, ker ju uporablja mož in odkar sta pri hiši pridno vihti kuhalnico. anita

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

14. mar 2006 8:42

hoj, juhica101 - tudi jaz brskam po Uživati brez meja, danes bo verjetno borovničeva zlivanka iz te knjige, drugače pa mi je boljša od iste založbe - Sodobne domače jedi. No všeč so mi tudi tiste stare Oetkerjeve izdaje - kolači vaš ponos ipd. pozdrav, Klavdija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. mar 2006 9:56

Včeraj sem šla iskat mojo prvo kuharsko knjigo. Kot srednješolka sem si kupila Novo veliko kuharsko knjigo nekega nemškega avtorja (Boeck ali tako nekako), menda četrti ponatis in to iz leta 1976. Od tam sem črpala osnove oziroma tiste skrivnosti, ki jih ni odkrivala mamina domača kuhinja. Še zdaj se spomnim prvega samostojnega kosila: riž grahom in pečenimi mesnimi kroglicami... In še danes delam velikonočno pletenico po receptu iz te knjige...Kar nostalgija me prime...Mamamia mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

17. mar 2006 18:24

Moja prva kuharica: Osnovna kuharija - še vedno se je drži oznaka MOJA NAJLJUBŠA. Recepti so enostavni in zelo dobri, knjiga pa je iz oblikovnega stališča prava paša za oči... Jamie Oliver: Srečna kuhinja - je ne uporabljam preveč pogosto - ne vem zakaj... Osnovna italjanska kuharija - zelo dobra!! Pepika Levstik - Kuharstvo za vsakogar - poceni in super - vse klasične (in stare) slovenske jedi so noter. Knjiga iz oblikovnega stališča sicer ni nevemkakšen biser (aja, itak je baje učbenik), jo pa zelo pogosto vzamem v roke ker so noter super recepti. Krišnova kuhinja - vedske in vegetarjanske jedi. Čarobna kuharska knjiga!! Se mi pocedijo sline vsakič ko jo odprem... Imam pa namen kupit še Sestro Vendelino - tisto ki je tazadnja izšla pri založbi Vale Novak - naslova ne vem točno; Vedno Sestra Vendelina ali nekako tako... Občasno tudi pokukam na kakšne tuje kuharske strani (BBC food naprimer) ali vzamem v roke kakšno tujo revijo na to temo... LP ivonja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. mar 2006 23:50

Moja prva in najljubša: VSE KUHINJE SVETA (C. založba) Perutnina Sladice nekoliko drugače Enolončnice Kuharica F. Kalinšek Ivačič Kuhajmo po domače Kitajska kuhinja Zdrave jedi Vegetarijanske jedi za otroke Slovenska vegetarijanska kuharica (ali nekaj podobnega) - ta je full dobra!! ...pa še kak meter bolj ali manj uporabnih knjig, da o revijah ne govorim... Ampak KULINARIKA je pa zakon!!!!!! jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti