Pecivo polžki

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

tema odprta - 8. mar 2006 13:27 | ogledi: 3.503 | odgovori: 4

Zanima me, če ima kdo recept za orehove polžke , iz listnatega testa, ki jih je možno kupiti v trgovini in sicer so to polžki od pekarne Grosuplje?

krizanka22

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. mar 2006 23:47

Kupiš že razvaljano testo. Namažeš z mešanico,ki je za potice. Tesno zviješ. Malo zamrzneš, da lažje narežeš na slab centimeter. Kolobarje položiš plosko na pekač, obložen s peki papirjem. Pečeš približno 20 minut pri 180 st. To je to. Enostavno. Testo sem kupila v Interšparu na polici blizu mleka, kjer imajo vseže njoke.Imenuje se Tante Nevemkako. frina

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

9. mar 2006 6:16

Hvala ,saj sem vedela, da je čisto enostavno. pa sem raje vseeno vprašala. krizanka22

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8696

9. mar 2006 9:53

Jaz pa polžke delam tako: Naredim testo kot za potico (s tem, da je malo bolj mastno): 50 dag moke, 20 dag margarine, 3 rumenjaki, ½ kocke kvasa, malo mleka, 1 žlica sladkorja. Kepo testa prepolovim. En del razvaljam na dolgo, širine približno 20 cm ter namažem z orehovim nadevom, drugi del pa z makovim nadevom. Orehov nadev: sneg 3 beljakov, z lopatko vmešam 20 dag sladkorja, 20 dag mletih orehov in malo ruma. Makov nadev: V 2 - 3 dl kipočega mleka zakuham 20 dag mletega maka in pustim naj počasi vre 5 minut, nakar maso odstavim. Penasto vmešam 5 dag margarine, dodam 1 rumenjak in 15 dag sladkorja v prahu. Masi dodam ohlajen mak, žlico drobtin, cimet, limonino lupino, malo ruma in sneg beljaka. Testo zavijem proti ožji strani (20 cm), potem to rulado oz. svaljek narežem na 1,5 cm široke kolobarje. Vsak polžek - kolobar obrnem na pekač ter premažem z beljakom in posujem z malo kristalnega sladkorja. Dam v vročo pečico (180 C) in pečem približno 25-30 minut. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti