Čebulna juha

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 8. mar 2006 7:46 | ogledi: 4.622 | odgovori: 5

Kako jo pripraviti ? V restavracijah jo ponudijo takšno, da je na vrhu sir oz, da je prekrita s sirom ?

Kakšna ideja ?

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

8. mar 2006 7:59

Recept imam doma. Nisem pa še nikoli to juho skuhala. Po mojem se kar precej čebule praži, zalije z vodo, začini in pokuha, na koncu pa potrese z sirom in zapeče nekaj minut v pečici samo od zgoraj. Bom pogledala v knjigo, ko pridem domov. anita

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

8. mar 2006 8:19

Stella, jaz jo pripravim takole, pa so bili doslej še vsi navdušeni nad njo: za 4 osebe vzamem tri srednje velike čebule in jih narežem na lističe, v ponvi na maslu toliko časa "obdelujem", da postane mehka in začen dobivati rahlo rjavkasto barvo, sproti jo tudi malo zalivam, potem jo stresem v kozico, v kateri prej zavrem kakih 8 dl vode s pol zelenjavne in pol goveje kocke. Na zmernem ognju kuham kakih 15 munut, dodam približno 1 dl belega vina, morda malo popra. V ponvi, kjer sem prej pražil čebulo, raztopim še malo masla in na njem popečem na kockice narezana dva kosa belega kruha (lahko tudi 4 rezine - torej dva prepolovljena kosa kruha), ta kruh stresem v lončene posodice (ali krožnike, če nimaš takšnih posodic), zalijem z juho, ki se je med tem kuhala v kozici, kar na debelo potresem z naribanim sirom, v katerega vmešam še malo parmezana (sir naj bi bil sicer poseben, takšen, da se ne vleče, a jaz uporabim, kar imam pri roki, največkrat edamec), potem pa za nekaj minut pod infro, da se sir na vrhu raztopi in rahlo porjavi. Njam! Pa goste opozori, da so posodice zelo vroče in raje jih tudi ne odloži neposredno na mizo. dolenjcek

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. mar 2006 8:45

Jaz jo ponudim v kruhovih skodelicah. Sicer so pa postopki priprave precej podobni, le da ne dajem kock v juho. lp Vesna

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

8. mar 2006 9:08

Super, hvala vam za pomoč !

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2006 9:58

Moja sestrična, ki živi v Parizu, jo pripravlja podobno kot dolenjček. Jo pa obvezno praži na maslu, in to zelo počasi, med mešanjem. Čebula moraj porjaveti, ne sme pa biti zažgana. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti