Amareti

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. mar 2006 19:38

lepo prosim za recept jaz beljake največkrat zavržem ursa40

mojcas  

član od: 7.10.2003

sporočila: 27

9. mar 2006 20:09

V neki angleski knjigi sem nasla recept za amarette, ki pa ni preizkusen. Za 36 keksov potebujes: 150 g sladkih mandljev, 50 g grenkih mandljev, 225 g sladkorja, 2 beljaka, vanilijevo esenco oz. esenco grenkih mandljev, sladkor v prahu. Mandlje prevres, posusis in fliknes v pecico (160 stopinj) za 10-15 min (ne smejo porjavet). Izklopis pecico in se lotis mletja v multipraktiku, kamor das mandlje in pol sladkorja. Od preostalega sladkorja vzames polovico in ga skupaj z beljaki zmiksas v sneg, ki tvori mehke vrhove (direktni prevod iz english). Nezno dodas ostanek sladkorja, zmlete mandlje in esenco. Maso das v vrecko in na pekac stiskas poljubcke v velikosti oreha (verjetno gre tudi z zlico, a amaretti ne bodo taksni kot so na sliki v knjigi). Pekac s poljubcki potreses s sladkorjem v prahu in pocakas 2 uri. Peces 10-15 min v pecici, ki je segreta na 180 stopinj, do bledo zlate barve. Tako. Upam, da bo ratalo. Kar nekaj receptov iz kjige je ze preizkusenih in se kar dobro obnese. mojcas

mojcas  

član od: 7.10.2003

sporočila: 27

9. mar 2006 20:11

Uf, nekaj se mi je izmuznilo iz postopka. Mandlje pred prazenjem v pecici seveda olupis! mojcas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti