Cena kruha iz avtomata

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

24. mar 2009 9:01

Ob prebiranju vaših izkušenj s peko kruha se mi je porodilo vprašanje, koliko kruha pojeste na dan/na teden. Ugotavljam, da naša 4-članska družina poje zelo malo kruha - v soboto sem kupila 3 male žemljice in pol črnega hlebca kruha, danes (v torek) še vedno glodamo črni hlebec, tako da bom svež kruh kupila šele jutri. Kruh jemo samo za zajtrk (pa še tega občasno nadomestimo s kosmiči), včasih si otroci namažejo še kaj zvečer, med kosilom in večerjo pa kruha ne jemo.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

24. mar 2009 10:19

Mi ga jemo za vsak obrok,ko mi kruha zmanjka(se zgodi pa čeprav ga sama pečem)se mi zdi da nimam nič za jesti tudi če je hladilnik poln. golubić

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. mar 2009 10:58

Pri nas ga pojemo približno pol kile na dan (žemlje, kruh, makovke, ...) Za zajtrk jemo večinoma kruh ipd, pa tamalidve včasih popoldan kakšno makovko ali sirovko. Pri kosilu po navadi ne jemo kruha, zvečer pa odvisno od tega, kaj kdo je...

jasna

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. mar 2009 12:40

Pri nas tudi ne gre več kot 1/2 kg kruha dnevno. Včasih še ostane. Zjutraj jemo v glavnem kosmiče, kruh pa zvečer ali ob kosilu, če je kaka enolončnica na sporedu.

Če je katera iz prekmurskega konca, je v Veržeju Bbabičev mlin. Imajo belo, črno, krušno, koruzno in ajdovo moko, pa ajdovo kašo, koruzni in pšenični zdrob. Vse po nizki ceni. Sem zračunala, da se mi z našim diezlom splača ponjo tudi iz Ljubljane, sploh če jo mahnem še do Merkurja v Gradcu. Je pa to zadnji še delujoč mlin na Muri, ki melje po starem postopku, da se moka ne pregreva in ima kruh čisto drugačen okus.

http://www.dogaja.se/opis/babicev_mlin_na_muri/405

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti