Koliko je na kulinariki vegetarijancev?

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

7. mar 2006 15:15

Čestitke! Ko prebiram vše izkušnje ugotavljam, da vas vse po vrsti odlikuje potrpežljivost! PS: Pri tričlanski družini včasih kuham tri različna kosila naenkrat... Se pač nočem odreči svojim praženim svinjskim jetrcam.... Pozdravček! Vrana

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. mar 2006 15:54

Midva jeva meso povprečno najverjetneje enkje 1x na 14 dni... Pa še takrat navadno oba skup en file, recimo... Kadar pa nama zapaše, pa lahko pojeva tudi 1 kilo rebrc, recimo;) Ampak v povprečju pa bolj malo mesa... Poleti manj, pozimi več, se mi zdi. Zrezkov praktično skoraj ne pečeva, rajši imava mesno-zelenjavne voke. Vem, da ne bi mogla nikoli bit vegetarijanka, ne zato, ker bi pogrešala meso, ampak zaradi zdravja - če pojem manj mesa, postanem takoj zelo slabokrvna in ves čas skup padam, kar je precej nadležno. 100% pomaga pršut in horseburger;) 1x na teden (navadno v soboto;) imava ribe in/ali morske sadeže, odkar sva se preselila na doseg tržnice;) Fant navadno je kaj mesnega še za malico; salamo, pršut, včasih tudi ribice,... kar mu pač dam v sendvič;) ni pa nujno, da je mesno;) Jogurt obvezno vsak dan, brez jogurta mi živeti ni, isto je s sladkraijami;) če slučajno kdaj ne pojem nobenega jogurta, si zaželim sir, prav sam sir, kar ni ravno značilno zame... Sir imava sicer oba rada, ampak najrajši tiste čim bolj "brezvezne", neplesnive, ne preveč slane,... skratka najcenejše, ta navadne sire;) Ala livada, jošt, gauda, ementalec,... najrajši pa na kakem narastku iz pečice;) pa pravi parmezan (v kosu) je obvezno v hladilniku, ker imava rada testenine;) Jajcem - pečenim ali kuhanim bi se jaz komot popolnoma odpovedala, ne vem, če pojem 1 jajce na leto na ta način! Ampak jajcem v pecivih, tortah, domačih testeninah, štrukljih in podobnem... Sploh pa domačemu saldoledu???? ne, to pa ne, no go! Zakaj bi komplicirala, če mi ni treba? Saj naredim tudi testenine in njoke brez jajc, ni problema, pa sorbeti, vse se da, ampak zakaj ne bi bilo pestro?;) Njoki so nama celo bolj všeč brez jajc. če bi bil kdo alergičen, bi se verjetno hirto znašla, kot sem se kadar mi je zmanjkalo jajc - zadnje čase, ko sva na svojem, se to ne dogaja, saj samo midva porabljava jajca;) Piknik brez zelenjave bi mi bil enako grozen kot brez mesa, čepravi imam čevapčiče rada, da ne bo pomote... ampak pojem jih par, potem mam pa dost in bi rajši kako zelenjavno nabodalo, pa kako dobro solato, pa paradižnik in kumare,... Najrajši imam, če je oboje;) Veri

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

7. mar 2006 16:57

Rada imam meso in zelenjavo, edino sadja kaj preveč ne porajtam. Ga pa tudi pojem sploh pa če mi ga kdo olupi in nareže. Razen banan, pojem jo le ko še nima vonja se pravi skoraj zeleno. Nikoli ne bi mogla biti vegeterjanka. Vegan pa sploh ne. Suzi

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

7. mar 2006 17:00

Jaz nisem vegetarijanka. Jem pa meso kvečjemu enkrat tedensko. Pa še zadnje čase mi vedno manj diši. Sonja

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

7. mar 2006 18:51

Tudi pri nas nismo ravno "mesarji", a brez mesa pa spet ne gre. Moji bi najraje goveji golaž brez mesa, pa dobro omakico brez zrezkov, pa segedinar brez svinjine. Pršut, špeh, domače klobase - to pa ja. Včasih ko v službi poslušam, kako štiričlanska družina poje za večerjo celega piščanca, mi gre kar na smeh. Pri nas vsak poje en košček in gotovo. Gre pa zraven skleda solate in pol hlebca kruha. Za riž in krompir pa ni ravno povpraševanja. Morebiti le kot pire ali zabeljen z domačimi ocvirk ali pa samo skuhan in posoljen.iTudi danes so bili verjetno zadovoljni s kosilom (sem trenutno namreč v službi), saj sem naredila gobe v omaki in široke rezance. Tudi zelenjava nam kar gre - fantoma še posebej, če je juha "zmiksana" in tako ne vesta, kaj vse sem nametala notri. Vem, da premalo vključujemo ribe v prehrano, ampak pretiravamo pa ne v ničemer. Lp Tina

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

7. mar 2006 22:02

Živio. Pri nas imamo meso zelo radi. Pred petnajstimi leti, ko sem začela kuhati najprej za naju z možem in potem za otroke, si sploh nisem znala prestavljati, kako bi lahko skuhala kosilo brez mesa ali rib. Mesa smo pojedli ogromne količine. Potem pa sem se začela bolj zanimati za zdravo prehrano. Točno sem vedela, da ni zdravo pojesti toliko mesa, ampak sploh nisem vedela, kaj naj skuham drugega. Začela sem si v knjižnici sposojati kuharske knjige in iskati ideje (mimogrede, to počnem še sedaj in temo o vegetarijanskih kosilih skrbno spremljam ). Šlo mi je vedno bolje in brezmesni obroki so vedno pogostejši, pa tudi same porcije mesa sem močno zmanjšala. Zelenjavo imamo radi, včasih sem jo skuhala zraven mesa, zdaj pa je naredim več in na bolj zanimiv način, pa lahko nadomesti meso. Predstavlja pa velik problem, da zelenjave ne moreš tako preprosto skuhati vnaprej in pogreti ko prideš iz službe, kot pa na primer golaž ali obaro. Se še učim. Lep pozdrav. Pesnica

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. mar 2006 22:42

Na našem koncu rečejo: ni jo tice do prasice. Zares, jaz zaupam organizmu, narava že ve kaj je prav. Jem tisto, kar mi paše. Ker živim sam s tem ni problema. Ko je družina, treba je poskrbet da nihče ni lačen ( kar včasih zna bit težko ). Pri nam je bilo tako: za hčerko, ko je bila v srednji šoli, dunajski, pom fri ( kako se že piše: pommes frites ali kaj podobnega ), lahko je tudi brez solate, in ne moreš zgrešit, to bi menda lahko jedla vsak dan. Za sina, štiri leta starejšega, podobno, le da se izbor razširi na vse vrste zrezkov, krompir je lahko tudi pire ali restan ( pražen ). Midva z ženo bi pa nejraje jedla obare, rekel bi meso mora bit, ampak kot začimba. Sedaj, ko živim sam, je tako: Imam lasten vrt, in poleti imam vso zelenjavo iz vrta, različne obare se kar vrstijo. Ko pridejo moji na obisk, ( hčerka in sin živijo v Ljubljani ) praviloma pečemo na žaru , seveda, Čevapčiči, kremenadlice, ražnjiči, včasih kakšnega piščanca spečemo na žaru........Zelo je dobro, na žaru pečen jajčevec ( le narahlo naoljen in posoljen ), bučke, ampak to jem le jaz pa sin tudi " obrajta " , drugi se bolj zmrdujejo.....Jaz sem usekan na sladice, ko kaj ponudim, vsi se neki obirajo, češ, kalorije ( res je pa tudi da jaz posebej imam rad baklave, kremšnite, torte , za moje, ko pridejo na obisk ponudim le sadje- sadno solato ( bog varuj da bi zrvn dal smetano ). Sam sem tudi " usekan " na ribe, morajo bit na jedilniku enkrat na teden ( rajši in bolj pogosto dvakrat ), po navadii, ob nedeljah je zrezek, ostalo v tednu ko niso ribe je rado obara. Pred nekaj dni semi je naredilo da sem cel teden jedel " vegetarijansko " ( nič posebej planirano, tako je naneslo ), pol mi je " zapasalo " meso, in sem spekel celega piščanca v pečici na ražnju, in ga isti dan tudi pojedel (o vinu ne bom nič ... ). Torej zaupam naravi, jem tisto kar mi "paše". Upam da ne težim ( preveč) vsem lep pozdrav ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. mar 2006 8:19

Joj ežoj vse si lepo in prav napisal tam do "Jaz sem usekan na sladice", mislim, da ni varno, da to tukaj pišeš, ker boš drugače drugič, ko boš pekel na žaru imel pol KUL SLO na obisku tam pri baklavah, kremšnitah, tortah, sadnih kupah S smetano. Joj jaz sem tudi "usekana" na sladice. bravo za sladice. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 08. mar 2006 08:20:36

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

8. mar 2006 9:04

To pa res stana

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. mar 2006 10:38

Včasih nisem znala skuhat kosila brez mesa.Zdaj pa je meso na jedilniku enkrat na teden ali enkrat na 14 dni.Suhih salam ni več v hladilniku in jih tudi ne pogrešamo.Takšna je naša trenutna situacija. Uživajte v hrani,pa naj bo taka kot vam paše. Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti