Žganje na različne načine?

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

tema odprta - 6. mar 2006 10:52 | ogledi: 2.661 | odgovori: 6

VRTNICE?????

Rada namakam različne arcnije v domače žganje. Moja specialiteta je definitivno orehovček, vendar se ga ženske branijo. Pred časom sem poskusila žganje z VRTNIČNIMI LISTI, ki je bil odličen, vendar recepta nisem mogla na noben način izvrtat.......Ima kdo kakšen res dober recept?

misskitchen

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

6. mar 2006 12:21

Misskitchen, mene pa zanima, po kakšnem postopku gre to namakanje, ker bi rada poizkusila z luštrekom. Pozdravček! Vrana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. mar 2006 12:29

Misskitchen, tukaj je en italijanski, ki vsebuje tudi rožne liste. Lp mimika Rosnoce 30 rose petals, from bright red flowers in perfect bloom 5 green walnuts 5 cloves 1/2 inch of a cinnamon stick The zest of a lemon 1 bottle Malvasia Emiliana (a dry white wine from Emilia Romagna) 1/4 cup grain alcohol (95%, 190 proof) Begin by donning gloves and quartering the nuts. Use a non-absorbent chopping board and be careful not to get the juice on anything you care about, because it may be clear as it comes out of the nut, but it rapidly becomes a deep brown walnut stain that simply won"t come off. Put the nuts in a large glass jar with the remaining ingredients, seal the jar, and let everything steep for 40 days, shaking the bottle every now and then. Strain the liquid, run it through a filter paper, bottle it, and age it for 8 months before serving it to your friends.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. mar 2006 12:34

Še nekaj sem našla. Če rabiš prevode, povej. Zutaten 125 g frische, stark duftende Rosenblätter Zucker Korianderkörner Zimt Klarer oder Kirschwasser Rosenblätter in einem Gefäss mit 500 ml lauwarmem Wasser übergiessen, gut verschlossen 2 Tage ruhen lassen, filtrieren und die Blätter dabei sanft ausdrücken. Die gleiche Menge Alkohol zugeben, pro l Flüssigkeit 250g in 125 ml Wasser gelösten Zucker zugeben, ebenfalls einige Korianderkörner und eine Prise Zimt. Alles gut schütteln und 2-3 Wochen an einen warmen Ort stellen. Filtrieren, auf Flaschen ziehen und ruhen lassen.

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

7. mar 2006 11:29

Najlepša hvala mimiki za recepta, bom poskusila oba in javila na forum kako bo uspelo. Žal bo to šele pozno poleti, sedaj se še zmeraj vihtim lopato in odmetavam sneg,...in po napovedi sodeč, bom v petek vajo lahko ponovila. lp misskitchen misskitchen

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. mar 2006 13:17

Kuhinjska gospodična, zanima me, kako gojiš vrtnice. Namreč, pri moji mami imajo vrtnice, za katere sem večinoma jaz zadolžena. In te vrtnice imajo po mojem mnenju integrirano plesen. Kljub špricanju. In tu je problem. Verjetno so samo banane bolj tretirane kot naše vrtnice. Iz njih nikakor ne morem narediti nič, kar bi se zaužilo. A so tvoje vrtnice tako zdrave, da jih ni treba tretirati? Mimika

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

7. mar 2006 20:35

Mimika, moje znanje o vrtnicah je precej klavrno. Moram pa priznat, da se je na mojem vrtu prvi nasad vrtnic pojavil lansko leto. Posadila sva pokrovne rdeče vrtnice. In na presenečenje so se vse prijele, nič jih nisem špricala, le 2x obilno pognojila (gnojilo v granulah), ob saditvi pa obilo hlevskega gnoja. Plesni si nisem pridelala, nekaterim grmom pa je izdatneje odpadalo listje. Bom videla kaj me čaka letos. Sicer pa rdeče vrtnice baje niso najboljse za žganje, vendar une uranžne, ki zelo dišijo - to sem izvedela iz drugega vira. O vrtnicah bova kakšno rekli še poleti, ko se bom z plesnijo ukvarjala tudi jaz, verjetno me je lani spremljala začetniška sreča, sicer so pa vrtnice baje plevel. Aja, imam dve fini knjigi, ki sem jih posodila, tako da ti ju ne morem predlagat, ker ne vem na pamet avtorjev, vendar ju verjetno poznaš.... Vso srečo misskitchen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti