Kovač s krompirjem

jožek  

član od: 5.3.2006

sporočila: 1

tema odprta - 5. mar 2006 9:52 | ogledi: 9.566 | odgovori: 4

Rad bi spekel kovača v pečici s krompirjem. Ali mi lahko kdo pomaga z receptom in popolnim opisom, ke sem v kuhinji še bolj "friški", imam pa veliko veselja in volje?.

Hvala vsem za odgovore.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

5. mar 2006 11:42

Olupljen krompir nareži na rezine, oplakni jih v mrzli vodi in dobro osuši. Daj jih na pekač, posoli, popopraj, dodaj malo žajblja in rožmarina, če hočeš, lahko daš zraven še nekaj izkoščičenih črnih oliv. Polij z dobrim olivnim oljem in premešaj, da se vse prepoji. Na krompir položi ribo, ki si jo nasolil vsaj uro prej. V trebušno odprtino ji daj nekaj kosov limone, strt česen, vejico rožmarina ali žajblja. Ribo polij z oljem in s kozarcem belega vina. Peči 45-55 minut v vroči pečici, na pol pečeno ribo enkrat obrni in takrat tudi pomešaj krompir. Krompir se bo v vsakem primeru pekel najmanj 3/4 ure, riba pa odvisno od tega, kako je velika. Običajno računamo 15 minut na pol kile ribe, ker pa je kovač ploščat, bo pečen prej. Zato daj krompir v pečico prej in dodaj ribo kasneje, ko bo krompir že malo opečen. nola Sporočilo je spremenil(a) nola dne 05. mar 2006 11:43:15

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

5. mar 2006 11:57

Jožek, lepo pozdravljen na kulslo in dobrodošel! Zdaj, ko si naš, se ne boš več odlepil niti od štedilnika niti od kulslo ... Pa tehtnico podari prvemu, ki ga srečaš... Pozdravček! Vrana

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

5. mar 2006 14:19

Jožek, lahko pa posušene rezine krompirja najprej ocvreš v fritezi, medtem ko se ti peče kovač. Popečen kropir potem streseš k ribi, da se še krompir malo napoji z vinsko omako. kača

jožek  

član od: 5.3.2006

sporočila: 1

6. mar 2006 15:21

Najlepša hvala za recepte, bom javil, kako mi je ratalo. Hvala za topel sprejem Jožek jožek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti