Moka iz mlina

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

27. dec 2007 9:15

Tudi jaz poznam Soržev mlin, njihova moka je zelo kvalitetna. Kupiš pa jo lahko po 1 kg, tako da jo vzameš najprej res za pokušino. Ja, pa zelo so prijazni, mlin je star, tak na kolo, ki ga žene voda, prava zanimivost tudi za otroke. V bližini pa so stare hiške, pokrite še s slamo. Pa gospod je res zelo prijazen. Imajo tudi apartmaje in hišo s skupnimi prostori za razne delavnice. Vse je zelo lepo in okusno opremljeno, tako da je prava poslastica tudi za pogledat. S temi bio pridelki pa je tako: ne vem, kaj je pri tem onesnaženem zraku, vodi in zemlji sploh še lahko BIO. Res pa je, da doma (in za domačo porabo) pridelana živila ponavadi ne trosimo tako obilno z umetnimi gnojili in škropivi, bio pa po moje tudi ta niso. No, tudi tista na tržnici...hm, nekak me ti izdelki ne pritegnejo, žal, čeprav bi rada verjela, da so res tako neoporečna. neny111

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. dec 2007 9:30

Ko se že toliko uporablja oznaka BIO. Kaj pa sploh v resnici pomeni? BIOS je življenje, torej?

Ja, Soržev mlin je na lepi lokaciji, pa prijetno je tam. Ni pa nujno,da boste, če boste prišli nenapovedano, moko dobili. Sploh več vrst. Zato je bolje, da jih prej pokličete.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. dec 2007 11:44

neny111 je napisal/a:
Tudi jaz poznam Soržev mlin, njihova moka je zelo kvalitetna. Kupiš pa jo lahko po 1 kg, tako da jo vzameš najprej res za pokušino. Ja, pa zelo so prijazni, mlin je star, tak na kolo, ki ga žene voda, prava zanimivost tudi za otroke. V bližini pa so stare hiške, pokrite še s slamo. Pa gospod je res zelo prijazen. Imajo tudi apartmaje in hišo s skupnimi prostori za razne delavnice. Vse je zelo lepo in okusno opremljeno, tako da je prava poslastica tudi za pogledat. S temi bio pridelki pa je tako: ne vem, kaj je pri tem onesnaženem zraku, vodi in zemlji sploh še lahko BIO. Res pa je, da doma (in za domačo porabo) pridelana živila ponavadi ne trosimo tako obilno z umetnimi gnojili in škropivi, bio pa po moje tudi ta niso. No, tudi tista na tržnici...hm, nekak me ti izdelki ne pritegnejo, žal, čeprav bi rada verjela, da so res tako neoporečna. neny111
neny111, se strinjam, da na tisto kar prihaja iz zraka malce težje vplivamo, ampak za začetek je nekaj tudi tisto, kar sami dodajamo oz. boljše ne dodajamo v obliki raznih strupov, sploh če bomo v to smer nadaljevali............ srčno upam, da se bo čim več ljudi čim prej osvestilo in začelo dajati svoj prispevek k čistejši in lepši prihodnosti........... katjushka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

27. dec 2007 12:03

Jaz sem kupila moko v Framu. Odlična kvaliteta. Mlinar mi ni nič omenil, da bi se morala dogovorit pred nakupom, da bi naredil zalogo. Predvidevam, da ima vedno na razpolago vse vrste moke, kot jo je imel na ceniku napisane. Od tega je že dobra dva meseca in moka je še vedno o.k. (nič živega ni v njej). Pozabila pa sem koliko sem jo plačala... mislim, da je bila cena za kg bele 0,46 EUR, krušna pa 0,52 EUR. Samo, nisem sigurna...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

27. dec 2007 13:05

Soržev mlin in v Framu, silva, jaz sem trditev (na podlagi izkušnje) napisala za Soržev mlin. Glede cen pa ne bo držalo, bela ni nikoli cnejša od krušne. rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. dec 2007 13:06:44

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

27. dec 2007 17:25

Ja, kje pa so ti mlini? buča

tina s  

član od: 9.12.2006

sporočila: 20

27. dec 2007 18:41

V Markovcih pri Ptuju je Mlin Korošec, kjer imajo tudi zelo kvalitetno moko. tina s

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. dec 2007 11:15

Buča, trenutno teče beseda o mlinih na Štajerskem. Zaenkrat vem samo za mlin na Krki, ki je kolikor toliko blizu tebe. rimljanka

Simoncek  

član od: 10.5.2003

sporočila: 13

7. jan 2008 17:48

Živjo! Je poleg Novakovega mlina še kakšen v okolici Kranja? S

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

7. jan 2008 18:53

Tukaj je povezava kjer je navedenih kar nekaj mlinov: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1135 Jaz bom šla pogledat v Radomlje ter v Prebačevo, da vidim katera moka mi bo bolj odgovarjala. Pa še oče mi je že oddal naročilo, tako da se bo počasi kar treba odpravit tja. ovcka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti