Sojini polpeti

neznan uporabnik
tema odprta - 25. okt 2001 20:32 | ogledi: 7.579 | odgovori: 7

Malce sem prebrskala po forumih in receptih pa nisem našla nikjer recepta za sojine zrezke oziroma polpete. Upam, da mi pomaga kdo z kakšnimi preizkušenimi recepti. Zdrava prehrana brez živalskih maščob je včasih sila koristna.

Lep pozdrav Diana

neznan uporabnik

26. okt 2001 8:34

Tole sicer ne bo pravi recept, je pa informacija. Obstajata dve vrsti sojinih zrezkov: iz sojinih derivatov (moke ali granulata) in iz soje same. Priprava prvih je relativno enostavna, granulat ali moko namočimo (z juho, sojino omako, vodo od kuhane zelenjave ipd.), nato pa dodajamo začimbe, sir, zelenjavo, žitne kosmiče, kruhove drobtine ipd. da dobimo nekakšno paco. Za vezavo se običajno uporabo jajce, ki pa seveda doda živalske beljakovine (in maščobe). Po mojih izkušnjah se namesto tega dobro obnese glutenska moka. Nato oblikujemo lepe polpetke in spečemo na malo olja. Priprava zrezkov iz soje same pa vključuje namakanje in dolgotrajno kuhanje sojinih zrn. Mehka zrna nato malo pretlačimo, dodamo kar želimo dodati in spečemo kot večjo polpeto. Okus te variante je veliko boljši. Sicer pa so zelenjavno/žitni/sojini polpeti hvaležen material za eksperimentiranje. Veliko sreče! Spremenil(a) - malan dne 26 okt 2001 08:35:45

neznan uporabnik

26. okt 2001 17:04

V trgovini se dobi že pripravljena zmes za sojine zrezke ali polpete pod znamko Soja vita, meni so zelo dobro, poskusi! Lp Lina

neznan uporabnik

27. okt 2001 9:03

Delam podobno kot kolega zgoraj, včasih namesto glutenske moke uporabljam čičerikino moko, ki je tudi polna beljakovin....zelo dobra pa je kombinacija z zelenjavo...koruza,grah,korenček,cvetača,brokoli.....malo domišlije in experimetiranja.... hetero

vijolica  

član od: 2.9.2002

sporočila: 75

29. jan 2003 14:04

Kje pa kupite glutensko moko?

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

10. feb 2003 12:52

Kako naj pridem do čičerikine moke ?

neznan uporabnik

10. feb 2003 15:00

Jaz pa takole: sojo (zrnje) skuhaš do mehkega (res traja dolgo, ampak se splača) in jo pretlačiš - zmiksaš. Dodaš isto količino pretlačenega kuhanega krompirja. Nato še malo prepražene čebule, 2 jajci na cca. 0,5kg soje, malo peteršilja, majaron in sol. Vse dobro premešam.Če je vse skupaj premehko oz. preveč tekoče, dodajam drobtine. Potem oblikujem polpete in jih spečem v olju. No, po pravici sem nehala s tem že nekaj časa nazaj, ker sem ugotovila, da je veliko bolj praktično vso maso zmetati v manjši pekač na peki papir in dati za cca. 1 uro na 200°C v pečico (odpade pacanje z oljem, problemi s pretrdo ali premehko maso). LP, Nataša tasha-g

majica  

član od: 13.6.2005

sporočila: 5

1. dec 2005 13:48

Verjamemo, da je okus druge variante veliko boljši, saj sem za prvo uporabila sojino omako, ki sem jo dala preveč, zato okus ni bil najboljši, pa tudi videz ne :). Zanimiva izkušnja, ni kaj. lp,m majica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti