Dobri, boljši, najboljši; slabi..

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. mar 2006 9:22

In kakšni so bili povračilni ukrepi??? Jaz sem kot učiteljska hči (celo stanovali smo v vaški šoli) imela določeno protekcijo. Ki pa mi je šla večino časa na živce, včasih je prišla pa zelo prav. No, ena sodelavka je imela mojo mamo na piki, pa je to hudobijo prenesla še name in mojo sestro (začelo se je pa z bratom, ker ga mama ni pustila na športni dan, je imel 40 stopinj vročine, ta koza pa mu je dala ukor). A ste imeli v dnevniku zvezek za opombe? Ob mojem imenu so bile samo njene opazke. Pa sem je imela v 6. razredu poln "kufr". Sem pregovorila še eno sošolko, ki je stanovala v istem bloku kot prfoksa, ona je bila za stražarko, jaz sem pa z največjim veseljem zmetala pol njive blata v snežno belo perilo, ki ga je gospa pravkar obesila. Sankcij ni bilo. Ne vem, jaz sem si bolj zapomnila moje povračilne ukrepe, kajti moja domišljija je brez meja, da me pa kdo čisto brez zveze zafrkava, to pa tudi ne gre. Saj zdaj sem se pomirila. Pa raje direktno povem. Takrat pač demokracije ni bilo. Dobre stvari so mi bolj ostale v spominu - na kmetih smo bili po dva razreda skupaj, v 3. in 4. razredu smo imeli še tistega pravega partizanskega učitelja, med SND smo igrali nogomet v naravi. Med uro matematike je lovil številke za vrati (in zmeraj uganil, še zdaj ne vem, kako). Učitelja glasbe smo uspeli prepričati, da bomo preživeli tudi brez not (še zdaj nobene ne poznam). Učiteljica kemije je vedno hodila v kabinet spuščat "fižolovce"... Loni Makaroni

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

20. maj 2006 20:51

V osnoni šoli smo imeli za slovenščino učitelja, tovariša, kakor pač hočete, ki je malce pregloboko gledal v flašo... In to celo med poukom. Ko smo ratali preveč grozni je odšel iz učilnice v kabinet in ruknil enga ta kratkega Potem je bila še učiteljica za angleščino, katere smo se vsi bali in kjer smo se morali učiti zgodbice v angleščini na pamet. Sem ji pa čisto hvalažna, saj sedaj govorim angleščino skoraj tako dobro kot slovenščino. V gimnaziji je bil en mlad za nemščino, ki je bil obupen. Najboljše ocene so dobivale punce z najkrajšimi kiklami, največjim dekoltejem in ki so bile najbolj napiflane. Profesorica za zgodovino je uničila devnik, tako je tolkla z njim po mizi, profesorica za kemijo je pa na vsake tolko malce obiskala kako psihiatrično bolnico... Najlepše spomine imam pa na profsorico fizike in na profesorico angleščine: sta bili super, saj obvladata svojo stroko in posledično tudi dobro razlagata. Sedaj na faksu mi je pa blazno luštno. Profesorji so super (razen ene izjeme, ki še sam ne ve kaj predava), asistenti so še boljši, samo kaj ko je težek faks... Pa vseeno ne bi šla nikoli več nazaj pozdravček, Urša

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. maj 2006 21:24

Julya je napisal/a:
Ja Nola, točno ta KASTROLA. Še danes mi gre na smeh, ko kdo omeni kastrolo. ) lp Julija
Veš Julya, mene ni nikoli učila, sem pa slišala strašne zgodbe o njej od svojih bratrancev. Menda je bila tako grozna, da so ji enkrat vrgli odejo čez glavo in jo po nogah našeškali s smrečjem, natrganim v vrtu bližnjih sosedov. Ta naj bi se zaradi rabutanja naslednji dan pritožil ravnateljstvu, ko pa je slišal, čemu je bila uplenjena smrekovina namenjena, je pritožbo umaknil in obžaloval, da ne more povabiti storilcev na pijačo, saj bi se tako izdali. Štorija se mi še danes zdi sijajna, zanima me,če je resnična ali je to zgolj poljanski mit? nola

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

21. maj 2006 9:48

Jaz pa imam najbolj v spominu učiteljico,ki me je učila prve tri razrede in se je nad mano tudi fizično znelsa(še sedaj imam eno uho malce večje od drugega),ker sem brcnila sošolko v rit,ker sem prepisovala od sošolca,hm,pa še kaj bi se našlo. Potem profesorice biologije iz prvega letnika,ki je bila ena boga reva.Taka nežna dušica je bila,mi pa to na veliko izkoriščali.Še danes se smejem,ko se spolnim,kako so fanjtje pri njeni uri ušli skozi okno in se po isti poti vrnili z sladoledom(učilnica je bila seveda v prtličju). Divjali in noreli smo po učilnica,revica uboga pa je samo govorila:"Prosim,pomirite se malo,bi lahko samo malo prisluhnili." Profesorja fizike in matematike,ki ni nikoli povzdignil glasu,pa so bili pri njegovi uri tudi najbolj poredni dijaki ko bubice.Res je imel močno avtoriteto,samo pogledal nas je pa si še ust nismo upali odpreti,niti takrat,ko smo bili vprašani,hi,hi. In še profesorico matematike,ki je bila najbolj radovedno bitje na planetu zemlja.Še to jo je zanimalo,kakšne spodnjice nosimo. Bili so to lepi časi! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

21. maj 2006 18:04

nola je napisal/a:
Julya je napisal/a:
Ja Nola, točno ta KASTROLA. Še danes mi gre na smeh, ko kdo omeni kastrolo. ) lp Julija
Veš Julya, mene ni nikoli učila, sem pa slišala strašne zgodbe o njej od svojih bratrancev. Menda je bila tako grozna, da so ji enkrat vrgli odejo čez glavo in jo po nogah našeškali s smrečjem, natrganim v vrtu bližnjih sosedov. Ta naj bi se zaradi rabutanja naslednji dan pritožil ravnateljstvu, ko pa je slišal, čemu je bila uplenjena smrekovina namenjena, je pritožbo umaknil in obžaloval, da ne more povabiti storilcev na pijačo, saj bi se tako izdali. Štorija se mi še danes zdi sijajna, zanima me,če je resnična ali je to zgolj poljanski mit? nola
Tole štorijo sem tudi jaz slišala, ko smo imeli 20. obletnico mature. Ne vem pa, če je resnična. Smo se pa vsi nasmejali do solz. Julija

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

1. jun 2006 15:56

No Julija in Nola - očitno smo hodile na isto gimnazijo, danes pa švica moja starejša hči na taisti šoli ko piše maturo. Kastrola je bila pač poljanska legenda, učila je mene, hvalabogu samo dve leti (kolikor nam je družboslovcem namenilo kemije slavno usmerjeno izobraževanje). Pa je bilo na Poljanah še kar nekaj legendarnih cvetk. Spomnim se samo profesorice za biologijo ki nas je preganjala ko smo vlekle pred vrati. "Vrzi čik na tla! Pohodi ga! Nesi ga v smetnjak! In to naj bodo bodoče slovenske matere!" Nas je pa kar krivilo od smeha. V tistih časih nas je nekaj časa učil tudi Borut Šuklje (sociologijo, bil je zelo zabaven predavatelj), pa Siniša Germovšek (sedanji župan Bovca se mi zdi...). V štirih letih smo zamenjali šest profesorjev za matematiko (od tega je bil en absolvent fizike in en meteorolog). Nič čudnega da mi je matematika popolna španska vas in hvalabogu da nismo imeli mature. Načelno pa sami lepi in prijetni spomini. Nobene hude travme mi ni šola pustila, kot jih očitno pušča sedanjim otrokom. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. jun 2006 17:04

Profesor zgodovine in njegova razlaga nastanka človeštva: Zakaj je bog ustvaril Evo ravno iz Adamovega rebra? Ker je edina kost v človeškem telesu, ki nima "mozga"!!!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jun 2006 19:45

Pa še res ni, kar je rekel tisti profesor zgodovine. rimljanka

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. jun 2006 19:54

Staša, a si slučajno hodila v Radovljico? Smo imeli enak primerek zgodovinarja... p,

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. jun 2006 21:01

tinca je napisal/a:
No Julija in Nola - očitno smo hodile na isto gimnazijo, danes pa švica moja starejša hči na taisti šoli ko piše maturo. Kastrola je bila pač poljanska legenda, učila je mene, hvalabogu samo dve leti (kolikor nam je družboslovcem namenilo kemije slavno usmerjeno izobraževanje). Pa je bilo na Poljanah še kar nekaj legendarnih cvetk. Spomnim se samo profesorice za biologijo ki nas je preganjala ko smo vlekle pred vrati. "Vrzi čik na tla! Pohodi ga! Nesi ga v smetnjak! In to naj bodo bodoče slovenske matere!" Nas je pa kar krivilo od smeha. V tistih časih nas je nekaj časa učil tudi Borut Šuklje (sociologijo, bil je zelo zabaven predavatelj), pa Siniša Germovšek (sedanji župan Bovca se mi zdi...). V štirih letih smo zamenjali šest profesorjev za matematiko (od tega je bil en absolvent fizike in en meteorolog). Nič čudnega da mi je matematika popolna španska vas in hvalabogu da nismo imeli mature. Načelno pa sami lepi in prijetni spomini. Nobene hude travme mi ni šola pustila, kot jih očitno pušča sedanjim otrokom. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca
Čao Tinca, joj ne veš kako sem s tvojo hčerjo. Jaz pa sem bila na slovenski gimnaziji. Ki je ista. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti