Dobri, boljši, najboljši; slabi..

Sonny  

član od: 16.1.2006

sporočila: 6

tema odprta - 3. mar 2006 21:06 | ogledi: 3.993 | odgovori: 31

Zdravo!

Ker obljuba dela dolg, je pred nami nova tema, v kateri bomo obujali spomine na guljenje šolskih klopi. Mnogi smo se v tem obdobju srečali s tovariši, tovarišicami, učitelji, učiteljicami, profesorji, profesoricami, ki smo si jih zapomnili za večne čase. Zanima me, zakaj ste si jih zapomnili vi. Sama se spomnim učitelja glasbe, ki nas je poučeval na vajah pevskega zbora. Predno smo pa pesem zapeli tako, da je bil zadovoljen, se je dogajalo marsikaj.Tako je hodil od enega do drugega učenca, enkrat hitro, nato počasi ,pa spet hitreje, nato pa se je kar naenkrat ustavil in rekel; ,,Katera svinja tako kruli?,, Kadar smo imeli glasbeni pouk in je skozi velika okna sijalo sonce, je imel navado reči; ,,Naj že nekdo tele gate skupaj potegne!,, (V mislih je imel seveda zavese.)

Pa lepo pozdravljeni!

Sonny

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. mar 2006 21:25

V srednji šoli smo imeli zelo strogega profesorja fizike. Ko je prvo uro hodil po razredu, je bilo slišati samo škripanje njegovih gumijastih podplatov na čevljih. Razlago je začel nekako takole: za 5 zna bog, za 4 znam jaz, za 3 najboljši, za 2 zelo dobri učenci, za 1 pa vsi ostali. Nato pa je začel risati na tablo palmo in na njej opico in rekel, da smo mi šele na tej stopnji.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. mar 2006 21:56

Ja... v srednji šoli smo tudi mi imeli profesorja zgodovine, ki je imel podobno mentaliteto kot vaš fizik, Andrejka. Le da je naš za oceno 5 zahteval navajanje lastnih izkušenj. Tiste 5 seveda nikoli nihče od nas ni niti povohal. tjas

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

3. mar 2006 22:47

He he,tjas a je tebe kakšen Tomc učil zgodovino? Drugače pa sem si najbolj zapomnila učitelja fizike ko nam je razlagal definicijo elektrike v osmem razredu.Glasila se je takole:elektrika je edina oseba ženskega spola ki se ne pusti "šlatat"! Pa na učitelja tehnike ne smem pozabiti,on je namreč geotrikotnike metal skozi okno na zelenico češ naj še malo zrastejo. Bernarda

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

3. mar 2006 23:25

Na Drugi drzavni v Mariboru smo imeli profesorico slovenscine (bivso nuno), ki nas je vse dijake strogo vikala.Ko sem nekoc nekaj uspicila, mi je rekla: "Vi.... koza!" Nena Nena-morje

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

3. mar 2006 23:25

Ja Tjaš, mislim, da vem katerega učitelja zgodovine imaš v mislih. Saj je že Bernarda povedala. Čeprav me ni učil, smo ga vsi poznali, saj nas je še na šolskem hodniku preganjal. Najbolj mi je ostala v spominu učiteljica iz 1. razreda, ko nam je razlagala, da moramo razlikovati med tem, da človek umre, žival pa pogine. Nekaj dni zatem pa nam žalostna sporoči, da je naslednji dan ne bo v šolo, ker mora na pogreb, saj ji je poginil stric strukelck

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

3. mar 2006 23:59

Malce sem morala premisliti ,je že tako dolgo od tega .Se spominjam učitelja fizike ,ko je postavil vprašanje in veliko učencev je odgovor za čelo s če....ampak še preden si povedal do konca je že izstrelil ,če čebula nebi imela če ,bi bila bula......seveda te je tako zbegal da nisi več vedel kaj si hotel povedat.....sedi ,cvek lp goga

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

4. mar 2006 7:11

Seveda jaz s tem nimam problemov, saj še hodim na faks in "šolska preteklost" ni tako daleč. Spomnim se: - učiteljice v 1. razredu, za katero sem močno jokala, ker nas je zapustila (prenehalo ji je delovno razmerje). To je bila moja prva hujša preizkušnja v življenju, saj sem jo imela za drugo mamico. - učiteljice matematike v 4. razredu, ki je vedno, kadar česa nisi znal, strogo pogledala vate in rekla: "Kura te gleda!" (mi smo sklepali, da je to ona, če nas je pa ravno gledala, kot da smo z neba padli) - učitelja likovne vzgoje, ki nas je tepel in prav tako nas je tepel župnik pri verouku (sploh mene, ki sem od nekdaj bolj "živc". Vsako uro sem jih dobila s palico po prstih, na koncu ure pa me je poklical k sebi in prosil, če bom naslednjo uro brala pri maši. Ni imel osnovnih šans! Že takrat sem znala biti zlobna.) - teroristko iz 8.razreda, ki nam je vsak vikend dajala delo za poglobljen študij (ja, vsak vikend smo morali napisati 4-6 strani dolg spis). V 8.razredu pa res ni potrebno tako poglobljeno študirati. - učitelja fizike, ki mi je vsako 2 uro dal neupravičeno in v dnevnik zapisal stavek: "Golobova nesramno žveči!". Po vrhu vsega pa nikoli nisem smela zapustiti razreda. - našega profesorja na faksu (znanega po spolnem nadlegovanju- je bilo tudi po TV slišati o tem), kako je komaj čakal, da bo imel ustne zagovore, da si je od deklet dobil nove zmenke in telefonske številke (drugače izpita niso opravile) . . . . Še veliko jih je, samo ti so mi najbolj ostali v spominu. Lep dan vam želim

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. mar 2006 10:17

Jaz sem pa slabih sploh ne spomnim. V spominu so mi ostali res dobri profesorji. Tako srednješolski profesor fizike kot tudi g. Šolinc, ki je učil na fakulteti (človek obvlada fiziko in jo zna razložiti tako, da je jasna prav vsem). Pa profesor matematike - precejšen čudak, ki je zahteval od nas v srednji šoli fakultetno znanje, ampak nam je pa vcepil ogromno znanja. Kljub temu, da je imelo pol razreda negativno. (na maturi smo pa vsi izdelali z najmanj 3). Sonja

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

4. mar 2006 20:43

joj, jaz se pa žal spomnim tud slabih. Na primer učiteljice za telovadbo v prvem in drugem razredu OŠ, ki me je tepla in za čopke (sem imela dolge lase, vedno spete v dva čopka) dvigovala na švedsko skrinjo. Za vedno mi je priskutila telovadbo... Pa še kot majhni punčki mi seveda ni bilo jasno, zakaj me ista ženska pri telovadbi tepe, pri likovnem pa hvali (pač nisem talent za telovadbo, ustvarjanje mi gre bolje od rok) Pa učitelja v gimnaziji, ki je bil prej vedno OK, potem me je pa "vzel na piko" in me v četrtem letniku vsako uro vprašal najmanj eno vprašanje iz vse snovi, ki smo jo jemali od prvega do četrtega letnika. Pa še enega, ki me je sredi ure poklical pred tablo in mi dal cvek, ker nisem uganila, kaj me je nameraval vprašat....svašta So bili pa tudi dobri. taki, ki so me vzpodbujali in so bili pozitivni. Takih je bilo hvalabogu več. maja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. mar 2006 21:41

Spomnim se profesorice za Slovenščino v gimnaziji, ki je imela to navado, da ko te je poklicala pred tablo in postavila vprašanje, takoj rekla sedi 1, če nisi takoj izstrelil pravilnega odgovora. Seveda je imela za taka vprašanja najraje mene in mi zato v 2. in 3. letniku prilimala popravca. Packa. Zato prosim, da mi oprostite vse napake. ) Za razredničarko pa sem imela profesorico kemije. In, ko je nekoč eden izmed dijakov zamudil k pouku (imeli smo kemijo prvo uro), ker je zaspal, nam je razložila, da se da budilka v staro kastrolo, da bolj glasno zvoni. Seveda je šel cel razred v smeh, nje pa se je prijel vzdevek KASTROLA. Ker je to povedala v vsakem razredu, kjer se je kaj takega zgodilo, jo je potem cela gimnazija klicala profesor KASTROLA. lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 04. mar 2006 21:54:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti