Bučke v omaki

neznan uporabnik
tema odprta - 25. okt 2001 8:19 | ogledi: 35.128 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Ali ima mogoče kdo kakšen recept za bučke v omaki. Lahko tudi kot polivka za čez testenine ali riž, priloga k mesu ipd.

Hvala in pozdrav!

neznan uporabnik

25. okt 2001 9:05

Bučke narežeš na kolobarje,prepražiš na čebuli, dodaš malo strtega česna, sol in poper po okusu in dušiš do mehkega.(z vodo ali z malo vina).Meni osebno so bolj všeč take,ki še malo hrustajo.Na koncu dodaš kislo smetano in potreseš s peteršiljem. Pa dober tek! kaja

neznan uporabnik

25. okt 2001 9:37

Bučke lahko tudi naribaš (na tiste luknje kot za limonino lupinico), na maslu prepražiš, dodaš sesekljan česen, sol, poper in na koncu tekočo sladko smetano in peteršilj. Taka omaka je skoraj bela, lahko pa ji dodaš še čisto malo paradižnikove mezge, da jo pobarvaš.

neznan uporabnik

25. okt 2001 10:15

Zelo radi imamo bučke čez testenine.Male bučke zrežem na kocke(nič jih ne olupim),v kozico dam malo olivnega olja, dam dva stroka nasekljanega česna samo toliko da zadiši, dodam bučke in jih malo prepražim,zelo dobro je da dodaš tudi na kocke narezan jajčevec in svež na kocke narezan paradižnik.Posoliš, dodaš malo popra in mešanico provansalskih zelišč.Če je potrebno malo zaliješ z vodo(samo ne preveč) na koncu pa dodaš še veliko žlico kisle ali sladke smetane.

neznan uporabnik

25. okt 2001 10:31

bučke kot priloga k pečenemu mesu: bučke nareži na rezine, jih popeči na oljčnem olju, zloži na krožnik, posipaj z sesekljanim česnom in zdrobljeno gorgonzolo. vse skupaj pokapljaj z oljčnim oljem. dober tek

neznan uporabnik

25. okt 2001 10:40

Hojla! Trije recepti za bučke v omaki: POSILJENE BUČKE: Bučke naribamo (na velike luknje , še najbolje in najhitreje z multipraktikom). Na olju popražimo drobno sesekljano čebulo, dodamo strt česen in bučke. Dušimo jih nekaj minut, poprašimo z moko, premešamo in zalijemo s kislo smetano. Solimo, popramo, dodamo malo vegete in mlete rdeče paprike ter prevremo. Tik preden postrežemo, jed lahko potresemo s sesekljanim peteršiljem ali koprom. Ta priloga-omaka je bolj gosta in je primerna k mesu (lahko tudi tistemu z žara, ker je omaka dovolj sočna), lahko pa tudi h krompirju ali naprimer skutni štručki (kot to jemo pri nas). BUČKE Z DIŠAVNICAMI: Bučke in korenček (pribl. 1-2 korenčka na 500g bučk) narežemo na manjše koščke ali debelo naribamo. Na olju popražimo korenček, drobno nasekljano čebulo in sesekljano zeleno (liste) ter peteršilj. Dodamo še lovorov list in malo popražimo. Nato dodamo še bučke in pražimo še cca 5 minut, ter zalijemo z belim vinom (lahko tudi mešanico vina in vode) in nad šibkim ognjem dušimo cca 20 minut. Solimo, popramo, postrežemo. Ta omaka je bolj redka, pravzapav ni čisto prava omaka, ponudimo pa jo lahko k mesu, krompirju (po mojem mnenju se odlično poda h pire krompirju). TESTENINE Z BUČKAMI: Česen nasekljamo in ga skupaj z drobno sesekljanimi svežimi zelišči (peteršilj, bazilika, majaron, timijan - vsaj eno zelišče naj bo sveže, npr. peteršilj; pa zelišč naj bo kar veliko, vsaj za eno pest vseh skupaj) stresemo na ne prevroče olje. Dodamo še malo olja, da dobimo redko kremo. Dodamo na majhne kocke narezane bučke (naj jih bo vsaj še enkrat več kot testenin) in na kocke narezan olupljen svež paradižnik ali pelate iz konzerve (za cca 700g bučk dam približno 3-4 pelate, pa prilijem tudi malo tiste omakce, ki je zraven). Vse skupaj dušimo (bučke ne smejo razpasti), po potrebi malo zalijemo (voda+malo vina). Dodamo vegeto, solimo, popramo in primešamo kuhane in odcejene testenine. Za to omako priporočam velike testenine kot so peresniki ali školjkice (po mnenju naše družine najbolj paše k školjkicam), ker se omaka in bučke skrijejo tudi v testenine in ne ostanejo le na vrhu. To da testeninam poseben okus in sočnost. Vsi trije recepti so zelo preprosti in primerni tudi za vegetarijance. Pa dober tek! LP, maja

neznan uporabnik

29. nov 2001 16:09

Bučke narežeš na kolobarje, prepražiš na čebuli, začiniš z vegeto in dušiš do mehkega. Na koncu dodaš smetano in gorgonzolo. Romana Koprivec

neznan uporabnik

29. nov 2001 16:27

Bučke olupiš, prerežeš na pol in naribaš na trakove. Na malo masla in čebule v prahu jih pražiš dokler se ne zmehčajo, nato dodaš sladko smetano, sol, poper in par janeževih semen ter dušiš cca. 10 minut. Lahko jih uporabiš kot samostojno jed (npr. s kruhom - cca. 2 bučki na osebo), kot prilogo mesu (še boljše so, če jih z omako vred še malo popražiš v ponvi od mesa) ali kot polivko za testenine. Dober tek! Mojca Ulčakar

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 9:25

Bučke lahko pripraviš tudi kot carpaccio. Majhne bučke narežeš na čimbolj tanke kolobarje,razporediš na krožnik,soliš,popraš, pokapaš z olivnim oljem-jaz potresem še s parmezanom in nekaj ur mariniraš.Odlična priloga k pečenemu mesu ali kot solata. Kaja

neznan uporabnik

30. nov 2001 18:08

Bučke s testeninami ½ kg bučk, 1 čebula, 2 stroka česna, 5 dkg naribanega sira, 1 žlica kisle smetane, 2 žlici belega vina ali limoninega soka, sol, poper, peteršilj Z enim strokom česna natremo posodo, nato na olju prepražimo čebulo v tej posodi. Dodamo na kocke narezane bučke, sol, začimbe, vino/lim. sok, drug strok česna. Pražimo v zaprti posodi, dokler se bučke ne zmehčajo. Tako pripravljene bučke zmešamo s kuhanimi testeninami, po želji primešamo sir in kislo smetano. lp! Beti

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

30. jul 2010 20:54

Izbrala sem to temo , ker je najstarejša....

Ste morda že vidle take bučke, ali so to sploh bučke in, če so kaj naj z njimi?

V glavnem so zelene barve dolge ene 3 metre in zvite.... ne morem prilepit sliko!

Da vidimo če mi rata....

http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=9c6qv86v07bzvt

Hvala, sej sem vedla da ste zalte!

 

Za dober izgled imejte usta do ušes

 

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 30. 2010 21:02

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti