Pehtranove rezine

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 3. mar 2006 12:17 | ogledi: 11.127 | odgovori: 6

Med recepti ne najdem več recepta za Pehtranove rezine.

Našla sem le Pehtranovo pecivo, vendar je ta s kislo smetano, rezine ki jih iščem so pa s skuto.

Hvala za pomoč!

Janina

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. mar 2006 10:55

Janina, mislim, da je bil recept za pehtranove rezine pred nekaj meseci objavljen v časopisu Dnevnik.Ker se v LJ vrnem šele v torek, bom takrat pogledala v moj arhiv in ti ga posredovala, če bo seveda pravi. LP kača

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

6. mar 2006 19:33

Janina, sem našla pehtranove rezine, objavljene v časopisu Dnevnik: Pehtranove rezine: Z mešalnikom ali metlico temeljito stepemo 2 celi jajci, 1 jogurtov kozarček sladkorja in 1 kozarček olja.Vmešamo 1 kozarček mleka in 2,5 kozarčka moke, presejane z vrečko pecilnega praška. V pomaščen in pomokan ali s papirjem za peko obložen pekač površine okoli 8 decimetrov vlijemo polovico testa ter pečemo pri 190 stopinjah največ 10 minut, da se na pol speče. Nato ga obložimo z nadevom, prelijemo s preostalo polovico testa in pečemo še okoli 30 minut, da pecivo lepo porjavi. Nadev pripravimo takole: gladko razmešamo 1/2 kg dobro odcejene skute, 1 žlico pšeničnega zdroba, malo sladkorja in sesekljan pehtran. Na koncu narahlo dodamo še sneg iz 4 beljakov. Upam, da so prave! LP kača

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

7. mar 2006 8:55

Ja Kača hvala. Tale recept sem iskala. Sicer sem ga imela že prepisanega, ampak sem hotela prebrati kakšne konentarje na recept. Hvala še enkrat, ker si se potrudila in lep dan vsem. Janina

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

18. feb 2016 19:00

Kača, ali lahko damo v nadev tudi tiste štiri rumenjake (od beljakov za sneg)? Nameravam jih narediti s suhim pehtranom, pa bi nadev rada obogatila z rumenjaki, vendar se bojim, da bi bil potem nadev morda  pretežek in bi se spodnje testo sesedlo. Janina, Kača, kaj pravita?

Lp,

Katarinči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti