Kitajski rezanci

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 3. mar 2006 9:09 | ogledi: 4.302 | odgovori: 10

Že nekaj časa se pripravljam k pripravi kitajskih pečenih rezancev. Danes sem se odločila, da jih naredim s piščančjim mesom.

Ker sem že pozabila, kako sem jih delala na Kitajskem, se obračam po pomoč k vam. Ali najprej popražim meso in zelenjavo, skuham rezance in potem vse skupaj zmešam? Poleg sojine omake, česna, zelenjave in mesa - potrebujem še kaj drugega?

Mamamia - mi zaupaš tvoj način priprave?

hvala že vnaprej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 10:21

Seveda. Rezance skuhaš tako, da jih samo preliješ z vrelo vodo (nič slano, le nekaj kapljic olja ji dodaj) in pustiš tri, največ pa pet minut, da so ravno prav mehki. Odcediš jih. Rezanci morajo biti povsem hladni, preden jih uporabiš. Najprej na zelo vroči maščobi popečeš meso. Če delaš za več kot dve osebi, praži meso po porcijah, sicer se ti bo bolj kuhalo kot peklo. Meso hrani na toplem, dokler vsega hrustljavo ne opečeš. Potem na isti maščobi prepraži zelenjavo, hitro seveda in ob nenehnem mešanju. Ne pozabi si mesa in predvsem zelenjave narezati v naprej, ko enkrat začenš z mešanjem v voku, ni več časa za rezljanje in sekljanje... Ko opraviš z zelenjavo, dodaj nazaj meso. Premešaj in potem po obrokih dodajaj hladne rezance. Mešaj, da se vsaka porcija rezancev lepo prepoji s sokom. Ko premešaš zadnji del rezancev, dodaj še začimbe po okusu (ingver morda, predvsem pa sojino omako), jed pa obvezno potresi s sesekljano mlado čebulo, in sicer tik preden jo postrežeš. Pečenim rezancem lahko dodaš tudi razcefrano pečeno jajce. Na koncu jed prelij z malo sezamovega olja, da jedi še posebno aromo in jed se lepo sveti. Če utegneš, meso pred peko vsaj nekaj ur mariniraj (jaz ga pustim čez noč), in sicer v mešenaici olja, ingverja, sojine in ostrigine ali hoisinove omake, kar pač imaš pri roki. Pozdravček, Mamamia mamamia

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

3. mar 2006 10:39

ful hvala. sporočim kako je izpadlo.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. mar 2006 11:08

MMMMMNJAM....... Lep pozdravček, S.

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. mar 2006 11:36

Mamamia, a imaš morda kakšno knjižico z recepti kitajskih jedi? V digitalni obliki? Nekaj bi poskusila kuhati, pa nimam pravih receptov, ker nikoli ne uspe. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 12:08

Diling, v elektronski obliki nimam nič. Imam pa nekaj receptov za tajske jedi, kar tu, službi, pa ti bom poslala na zasebno pošto. Bom zraven napisala, kaj izpusti, da bo kitajsko in ne tajsko (gre za začimbe). Če pa mi malo bolj natančno poveš, kakšne jedi te zanimajo (mesne, samo zelenjava, z omakami, bolj na suho - pečen irezanci ali pečen riž na primer) pa mi sporoči, ti jih bom prepisala in poslala, ni problema. Pa poglej v bazo receptov, pod Govedina v ostrigini omaki in Piščanec z ingverjem, za začetek bosta kar pravšnja. Grem ti zdaj ono poslat. Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

3. mar 2006 12:53

Že grem gledat v bazo. Sonja

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

3. mar 2006 18:29

mamamia, a si že natipkala? Bi te tudi jaz lahko prosila za en izvod? LP juhica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 20:18

Tiste za tajsko sem že poslala, in jih bom takojtuditebi (na zasebno pošto), onih kitajskih pa še ne, sem danes celo popoldne prirpavljala za jutrišnji "babji večer". Naredila sem tiramisu (četrt ga je že šlo po otroških grlih navzdol), pladenj baklav, dva zeljna zvitka, kokosove kocke in panno coto, jutri pa naredim še vietnamsko solato (perutnina, sveža zelenjava in prave začimbe), steklene rezance s perutnino in zelenjavo in goveju curry. Zdaj pa grem iskat tiste kitajske zadevščine. Mamamia mamamia

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

4. mar 2006 10:18

Jaz se bom kar enkrat povabila na obisk k tebi. Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. mar 2006 12:56

Ti samo pridi. Jaz sem iz MB in če te pota nosijo tod naokoli, dobrodošla. Nekaj za v kljun bomo vedno našli....Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti