Radiatorji glamox

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

11. mar 2010 20:32

Kaj pa inverterska klima? Je v zadnjem času kar popularna izbira za ogrevanje stanovanj. Veliko uporabnih informacij in mnenj lahko najdeš na forumu podsvojostreho. roža

Pokraculja  

član od: 13.8.2008

sporočila: 74

11. mar 2010 21:37

Za ZANCI :) moj brat ima stanovanje veliko 65 m2 in ga ogreva z električnimi radiatorji.... Elektrike je imel 92€ - ogrevanje + kuhanje+ bojler+++++... saj veš običajne stvari računalniki, ... ni tako drago. lp Pokraculja

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

12. mar 2010 11:19

Zanci, kakšne el. radiatorje pa imaš v mislih? Obstajajo taki oljni električni , ki sušijo zrak tako kot centralna kurjava pa veliko porabijo in električni iz marmorja, ki porabijo precej manj, toplota pa seva, podobno kot pri krušni peči. Tatjana

Habo  

član od: 1.9.2010

sporočila: 5

1. sep 2010 23:16

Zdravo vsem, vsekakor boljša izbira marmornati radiatorji. Nobenega šuma in pihanja, majhna poraba elektrike in plačuješ ogrevanje na 12 obrokov, pa še 10 letno garancijo imajo. Če koga zanimajo marmornati radiatorji naj me kontaktira. LP Habo Sporočilo je spremenil(a) Habo dne 01. 2010 23:18

sonchek  

član od: 18.5.2005

sporočila: 124

2. sep 2010 13:56

Pozdravljeni!

 

Tudi midva s fantom se trenutno odločava za ogrevanje in sicer med plinom in električnimi radiatorji. Mene skrbi, če ti električni radiatorji prostor dovolj segrejejo ali pa bo v stanovanju hladno. Gre pa za stanovanje v starejšem bloku, veliko 56 kvadratov. Vsakršen nasvet ali izkušnja dobrodošla!

 

Hvala,lp

sonchek

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

2. sep 2010 14:23

Električni radiatorji popolnoma zadoščajo za ogrevanje. Paziti moraš le na to, da so dovolj veliki glede na velikost prostora - ampak to ti bodo že v trgovini znali svetovati.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. sep 2010 15:51

Habo, o kakšnem pihanju in šimunju ti tole. Tole mi šumi bolj po reklami.... Imamo klasične radiatorje in nikoli nič ne šumi, piha pa tudi ne, glede kroženja zraka pa tako ali tako velja zakonitost ( hladni-toplo).Na dvanajs obrokov imamo pa tudi tisti, ki se ogrevamo na plin, in to vsak mesec en obrok( za tekočo porabo seveda)

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Habo  

član od: 1.9.2010

sporočila: 5

3. sep 2010 8:45

Mizarka, ne se razburjat na mene, to je samo moje mnenje, glede na debato na forumu. Šumijo pa lahko ventilatorji v električnih radiatorjih, klasični radiatorji seveda ne šumijo, pihajo pa inverterske klime. Preberi prosim cel forum o čemu govori ne samo moj članek. Dvanajst obrokov pa je zato, ker moraš elektriko plačati vsak mesec in v primeru ogrevanja si v poletnih mesecih ne zmanjšaš položnice in si tako ustvariš "rezervo" za zimo, kar se mi ne zdi slabo. Je pa sedaj v veljavi evropska direktiva, da morajo distribucijska podjetja urediti zaračunavanje elektrike po dejanski porabi vsak mesec in ne zaračunavati pavšalno. Jaz pač dobro poznam ogrevanje z keramičnimi električnimi radiatorji in jih pač zagovarjam, da so zelo dobra izbira v primeru rekonstrukcije stanovanj, sploh v primeru če nimaš prostora za peč, hrambo plina, ker vsi nimamo plinovoda do hiše itd...., pa še začetna investicija je bistveno manjša. LP Habo

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

25. okt 2010 13:12

Tudi pri nas se odločamo kako rešiti problem kurjave.Iz zdajšnje etažne centralne, bomo vrjetno preklopili na el. radiatorje. Zanima me le, ali je velika razlika pri porabi el. energije pri radiatorjih, ki so s konzolo pritrjeni na steno (samostojni in termostat), ali radiatorji ki so preko cevi vezani na skupno el. pečko? Vesela bi bila kakih predlogov. Hvala in lp. limona

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

25. okt 2010 16:53

Habo je napisal/a:
...majhna poraba elektrike ....
Pozdravljen Tega ne razumem najboljše. V kakšnem smislu majhna poraba el. energije? Glede na kaj? lp Vlado

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti