Radiatorji glamox

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

tema odprta - 3. mar 2006 8:48 | ogledi: 12.565 | odgovori: 26

Pozdravljeni, jaz sem še kar pri ogrevanju, sem dobila predračun za plinsko centralno (brez radiatorjev) 1.400.000 sit,

sedaj sem v Merkurju videla te radiatorje - električni, švedska firma, bila naj bi majhna poraba... skratka super. Brez velike investicije, samo kar stanejo radiatorji. Na gorenjskem tega ne poznajo še toliko (razen v trgovni, kar se mi zdi logično za reklamo), baje naj bi bili na Primorskem zelo v uproabi in so jih hodili pred leti, ko jih še ni bilo pri nas , iskat celo v Italijo.

Prosim vas, če imate kakšne izkušnje s tem, da mi poveste.

hvala

smrkolina

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

3. mar 2006 10:08

Eni izmed boljših električnih radiatorjev (vseh itak ne poznam). Ko primerjam v službi prostor s tem radiatorjem, ki ima konstantno temperaturo in ni nič v napoto, je to "pesmica" v primerjavi z nerodnim električnim radatorjem na kolesih, ki ga stalno reguliram, pa še ventilator je glasen. jankica

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

3. mar 2006 11:20

Mi smo pred štirimi leti prešli na plinsko ogrevanje.Investicija je res precejšnja vendar smo vsi v bloku zadovoljni.Za dvosobno stanovanje,vljučno z izkopom in priklopom do bloka smo plačali okrog 850.000SIT.Peč imamo Immergas,radiatorje pa Radsom,razen v kopalnici,kjer imamo lestveni radiator.Plin uporablamo za gretje,kuhanje in toplo vodo.Plačamo pa sedaj veliko manj kot smo prej samo za ogrevanje iz kotlovnice.Seveda pa je potrebno enkrat letno meriti peč zaradi emisij v izpuhu in pa pregled peči s strani serviserja.Kako pa je z električnimi radiatorji pa res ne vem. Lep pozdrav dixi

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

28. mar 2006 22:10

Imamo jih že kar 4-5 let in z možem vedno bolj ugotavljava, da sva se prav odločila. V stanovanju, kjer živimo ni bilo primernega ogrevanja, ni pa tudi veliko prostora za takšne ali drugačne peči. Investicija ni bila draga, čez zimo plačujemo malo več elektrike, vendar, če preračunava, še zdaleč ne toliko, kot bi porabila za nakup olja. Radiatorji imajo digitalni termostat in se vklopijo le ko (nastavljena) temperatura pade. Imajo tudi nočno zniževanje. Glede na to, da hiša, v kateri smo trenutno, ni ravno najbolje izolirana, nas ni nikoli zeblo. Res so varčni - mislim pa, da je so Norveški (Nordijci bodo pa že poskrbeli zase, saj se morajo še dlje greti). l. p. elišeba

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

29. mar 2006 9:58

Najlepša hvala elišeba, ali mi mogoče zaupaš koliko cca plačujete za elektriko. Zadnjič sem govorila z eno prijateljico, ki dela na elektru, da so ljudje prešli na ogrevanje s temi radiatorji, pa da se hodijo kregat ko imajo tako visoke položnice. Radiatorji so švedski (informacija v merkurju) pa jih imajo baje že 25 let. Hvala LP smrkolina

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

29. mar 2006 10:36

Za Glamoxove radiatorje se pozanimaj v firmi Keros, tam so jih prodajali že pred 7 leti. Kupila sem enega samo za eno sobo, bilo je OK, samo ne morem pa povedati kako je bilo z porabo elektrike. Sedaj pa ogrevamo manjšo hišo, cca 100 m2 z plinom, ko je bila "najhujša zima" januar smo plačali cca 30.000 SIT. LP K

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

29. mar 2006 11:45

Ker v hiši nismo sami in se zelo bojijo plina, imamo vse na elektriko: od pečice, keramične plošče, sušilca,... do radiatorjev. Čez poletje imava 8-12.000, čez zimo pa ok. 35-45.000. Pa to ni čisto točno, ker celo zimo tudi sušim v sušilcu (pa ne enkrat na dan, včasih tudi večkrat, saj nas je malo več). Vsak mesec pa uveljavljava kontrolni obračun (pošljeva odbirek), da plačava realno porabo, da ne bi potem koga kap). Večje položnice so le pozimi. elišeba

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

29. mar 2006 12:37

to imate pa majhno porabo, jaz imam bojler in hladilnik , pralni stroj samo 2 - 3 krat na teden, pa v času "nekurjave" ker kurimo v štedilniku na drva , pečica, pa likalnik. in to je vse, pa plačamo 10 - 11 000 sit, Hvala za informacijo. smo že skoraj 100 % za te radiatorje. LP smrkolina

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

29. mar 2006 13:46

Tudi jaz sem slišala pohvale na račun Glamox radiatorjev, imajo tudi spletno stran, kjer je več informacij. Elišeba, koliko m2 pa ogrevate z radiatorji Glamox? Imate pa res dokaj nizko porabo elektrike!

elišeba  

član od: 3.3.2006

sporočila: 34

2. apr 2006 22:33

Ogrevamo ok. 60 m2 - (3 radiotorji po 1200 W, eden ima 2000 W, kopalniški pa 400W). elišeba

zanci  

član od: 11.3.2010

sporočila: 1

11. mar 2010 17:01

Pozdravleni!! Vidim da se pogovarjate o električnih radiatorjih, vendar vidim tudi da so komentarji zelo stari, vendar vseeno upam na kakšen odgovor:) Jaz imam veliko stanovanje okoli 52 m2 in se grejemo na drva, vendar bi rada to peč dala stran, ker drva zelo nasmetijo in še domov pridem na mrzlo (predvsem zaradi tega) in bi se greli na električne radiatorje, vendar me je strah kakšen bo prišel račun za elektriko. Imeli pa bi 3 ali 4 radiatorje. ZELO BI BILA VESELA, ČE IMA KDO IZKUŠNJE Z EL. RADIATORJI DA MI PROSIM ODGOVORI, KER BI RADA NA POLETJE TO PREUREDILA. Zanima pa me dejanska poraba oz. račun za elktriko zaradi radiatorjev:) NAJLEPŠA HVALA:) zanci

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti