Nakup ekonom lonca

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

3. mar 2006 14:36

Julya tudi jaz imam Lagostino ekonom lonec.Z njim sem zelo zadovoljna,vendar pa mi v zadnjem času malo spušča in sem pri nas v Mercurju spraševala kje bi dobila gumico oz.ventil,pa mi ni znala povedati.Zato te prosim,če mogoče veš kje se to lahko kupi.Hvala za odgovor in lep pozdrav. Jelcy jelcy

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. mar 2006 15:14

Jaz imam pa ekonom lonce od WMF (dve posodi-ena pokrovka) in od Lagostine . Vse lonce imam v treh različnih velikostih. Če se prav spomnim, smo enkrat o tej temi že pisali na forumu. Jelcy, ventil in gumico lahko nabaviš v merkatorjevih trgovinah, kjer prodajajo posodo in te ekonome. kača

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

3. mar 2006 15:20

Doma imamo dva kompleta WMF ekonom loncev in smo z njimi nadvse zadovoljni. V prvem kompletu je manjši lonec npr. za zrezke in srednji lonec, v drugem kompletu pa spet manjši in en zares visok lonec kjer kuhamo golaž za veliko ljudi. Hrana je res hitro kuhana in tudi zelo okusna. Zelo dobro je tudi, ker po parih letih ugotoviš, da guma ne tesni več tako dobro, da bi bilo dobro zamenjati ventil (to vidiš tako, ker se za kuhanje porabi kako minuto več) in brez problema v WMF trgovini dobiš vse rezervne dele. Imamo jih skoraj 7 let in midve z mami sva brez pripomb. Večkrat si rečeva: Joj, ni mi jasno kaj bi brez ekonoma :)) Lp, Polona

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

3. mar 2006 15:27

tudi jaz se odločam za nakup ekonoma, čeprav nimam izkušenj s kuhanjem v takem loncu. Tefal sesame je v merkurju 20tisočakov, vendar je 6 literski. Ne vem, kako je z ostalimi lonci, ta mi je prevelik. Ima katera kakšno idejo? Zaenkrat sva pri mizi samo dva :) Kaj pa sploh kuhate v takšnem loncu, poleg juhe in krompirja? lep (sneženi) vikend čbelca

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. mar 2006 19:49

Tjas, a poznaš tudi Ikeo? Lahko napišeš kakšno primerjavo? Nazadnje sem bila v Palmanovi leta nazaj. Kupila sem nekaj dobrih stvari: stole, pa kozarce in podobno. Ikea mi je všeč, vendar so ene stvari res slabe kakovosti. mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. mar 2006 20:12

Mimika... hm... malo drugačna je Ikea. V palmanovi nimaš toliko stilov, dizajnov in različic ene in iste stvari. Nimaš toliko malenkosti (primer: tri milijone vrst obešalnikov, škatel, dekc, pritiklin, na katere sploh ne pomisliš, dokler jih ne vidiš). Ikea ima vse svoje, v palmanovi dobiš krš in poznane blagovne znamke. Ikea ima le stvari za hišo, v palmanovi dobiš tudi tehniko, orodje, veliko več vrtne robe, pa obleke in čevlje, več imaš izbire potovalk in kovčkov. Kaj pa vem... če hočem kupovat izrecno za stanovanje, potem se odpravim v Ikeo. Če hočem na nakupovalni izlet, potem grem v palmanovo. Od tam imam pralni stroj, avtoradio, televizijo, krožnike, pribor, nekaj posode. Iz ikee imam posteljnino, mizo in stole v kuhinji, omaro v kopalnici, garderobno omaro in predalnike, dekce, pregrinjala, brisače, en kup malenkosti za v kuhinjo,... Sem kaj pomagala? Če že več let nisi bila v palmanovi, se odpravi na en izvidniški izlet. Brez kakih velikih pričakovanj. Pa boš vidla, kaj ti bi bilo všeč. Lp, tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 03. mar 2006 20:13:19

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. mar 2006 20:32

jelcy, rezervne dele dobiš pri najboljšem sosedu tam, kjer imajo tudi same lonce. Malo poglej. Običajno pa so ti deli obešeni na steni in ne ležijo na policah. V Ljubljani je to Hipermarket M in pa Tehnična trgovina M. lp Julija

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. mar 2006 10:41

Čbelca, jaz ekonom uporabljam za vsako kuhanje in pečenje zrezkov ali pečenk. Ravnokar kuham zelje za joto. Tako kot pravi Lonygirl, se čez čas vprašaš, kako sem sploh lahko pred leti kuhala brez ekonoma. Pri meni je vsak dan v uporabi najman en komplet ekomolonca. Ko se enkrat navadiš kuhanja v ekonomu vidiš, koliko časa ti je prihranjenega. Mogoče bi si kupila kombinacijo velikega in malega lonca od WMF - je sicer malo dražja varianta, ampak verjemi, ne bo ti žal! Jaz sem to kombinacijo kupila tudi hčerki in snahi in obe že veselo kuhata v teh ekonomih. Samo navaditi se je treba take kuhe, potem pa skoraj "ne znaš več kuhati v drugih loncih!. LP kača

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

4. mar 2006 20:32

Kača, najlepša hvala za nasvet. Najbrž se bom res odločila za komplet dveh WMF loncev in tako glede na količino uporabljala primernejšega. Všeč mi je ideja, da bi v njem pekla meso, saj se bom tako izognila problemu s čiščenjem maščobnih madežev v pečici. lepo pozdravljena, Čbelca

misskitchen  

član od: 6.3.2006

sporočila: 7

6. mar 2006 10:34

Tašča mi je kupila Zepter-jevo posodo, ki je resda pregrešno draga, vendar kvalitetna. Poleg loncev v velikosti 3 l, 5 l in 7l, ki imajo vsi enak radij lahko dokupis "hitro pokrovko" in navadni piskri se spremenijo v ekonom lonc. Torej trije navadni piskri in le ena pokrovka = 3-je ekonom lonci! misskitchen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti