Pomoč pri pripravi svinjske ribice

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

tema odprta - 2. mar 2006 9:20 | ogledi: 12.261 | odgovori: 13

Imam lep kos svinjske ribice pa me zanima kako se jo pripravi. Ravno s slivami je ne bi polnila pa tudi v listnatem testu ne ker ga nimam doma. Imate kak predlog?

jade

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

2. mar 2006 9:47

Jaz sem pa ravno danes hotla s suhimi slivami polnit,mi je znanka rekla da je zelo dobro.So tvoje izkušnje s tem drugačne?LP Aki

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. mar 2006 10:00

Ne nisem še nikoli jedla s slivami ampak nekako ne verjamem, da bi nam bilo všeč, sladke slive in meso, no ne vem. jade

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. mar 2006 10:22

jade, poskusi! Suhe slive same po sebi niso prav sladke - postanejo šele ko jih kuhamo s sladkimi dodatki. Ribico naredim tudi marinirano, kar izpade super. Torej - ribico nasoliš, popraš, posuješ s papriko in položiš v primerno posodo. Zraven narežeš malo čebule, dodaš nekaj strokov česna in veliko narezanega drobnjaka. Potem pa vse skupaj zaliješ z mlekom in daš za en dan v hladilnik. Naslednji dan pa ribico osušiš, popečeš z vseh strani, zaliješ z marinado in dopečeš v pečici. Ko je pečeno, meso zaviješ v alu folijo, omako pa pretlačiš, dodaš malo gorčice in kisle smetane, po potrebi dosoliš, popraš - in s tem praliješ narezano meso. Lisa

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

2. mar 2006 10:30

Jaz jo pripravim tako: Oljčno olje, česen, sol ali kocka, poper, vse skupaj dušim priblčižno 15 minut, tik pred koncem pa 1-2 rezini sira,( na vsak zrešček). Najraje jo pripravim na tak način, ker je zelo hitro narejeno, in še kar je najbolj pomembno, moji jo imajo zelo radi. Prepričana sem, da ti nisem nič novega povedala, saj jo verjetno tudi sama pripraviš tako, Želim ti lep dan. Anamarija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

2. mar 2006 11:52

Z Jade sva svinjsko ribico že pojedle Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2006 12:05

Mi smo jo tudivečkrat jedli našpikano s suhimi slivami, moja mama pa doda še krhlje pomaranče. Sokovi ravno prav prepojijo meso svinjske ribice. Je pa to res bolj za tiste, ki kombinirajo mesno- sadne okuse. Lahko pa začinjeno ribico v celem počasi pečeš v ponvi. Najprej jo sicer v vroči maščobi opečeš z vseh strani, potem pa znižaš temepraturi in jo po malem zalivaš s tekočino (zmešaš mlačno vodo z vinom ali limoninim sokom). Okoli ribice naložiš čebulo, česen, narezano papriko, por, korenje, korenino peteršilja, dodaš lovor in vse skupaj počasi dušiš, ribico večkrat obrneš in zaliješ s sokom, ki nastaja ob pečenju. Ko je gotova, jo vzameš ven, omako spasiarš in dopolniš po želji, ali pa zelenjavo naložiš kar tako zraven. kakšno zelenjavo pripravi posebej: recimo grašek, mlado korenje, cvetačo - celo ribico (ali pa narezano in zloženo rezni na rezino) daš na oval, obložiš z zelenajvo (ali pa z rižem pripravljenim s krioenjem in grahom), ali pa izmenično zelenjava . krompir, zaliješ z omako in daš na mizo. lepo za oko in dobro za želodčke. Mamamia mamamia

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. mar 2006 12:12

Ja res je, z dragičko sva že skombinirale, kaj bom ščarala, potem pa poročam. jade

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

2. mar 2006 13:33

Jaz pa jo polnim s suhimi slivami in jabolčnimi krhlji. Odkar sem jo prvič tako naredila, moji sploh ne marajo drugače pripravljene svinjske ribice. lp Alenka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. mar 2006 16:12

No pa še poročilo kako je uspelo. Najprej sem iz ribice naredila 1 velik zrezek, ga malo potolkla in lepo raztegnila. Malo posolila, povegetala (poprala nisem, ker ga ne maramo). Potem se čez cel kos namazala skuto (Cottage chees, mešanico drobno zrnate skute, kisle smetane in malo soli), obložila s tankimi rezinami šunke, čez to rezine sira. Potem sem vse skupal zvila v rolado. Spela sem s palčkami za nabodala. Potem sem 2x panirala (jajca, drobtine) in ocvrla. Pekla sem pol ure na srednji temp.. Bilo je zelo dobro, mož je bil blazno zadovoljen. Bilo je ravno prav pečeno in zelo sočno. Zraven sem postregla zeleno solato s fižolom. Skratka bilo je krasno kosilo. Hvala vsem za nasvete predvsem dragički in lady L iz klepetalnice. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti