Usnjena sedežna garnitura

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 2. mar 2006 8:37 | ogledi: 11.655 | odgovori: 43

razmišljam o nakupu usnjene sedežne garniture. Želim si svetlo - kremne barve. Zanima me, če ima kdo iskušnje z nego take garniture in kako se v splošnem usnje obnese? Ne le nega, tudi sicer (udobje...) lepo prosm za nasvet.

pia4  

član od: 9.10.2005

sporočila: 66

2. mar 2006 9:02

Mi imamo doma prav tako usnjeno garnituro svetle barve, stara je tri leta in je verjetno ne bi zamenjala z grnituro iz blaga , prav tako bi ostala pri tej barvi. Z njo ni nobenega dela, razen vsake toliko časa jo umijem z mlekom. Tudi kar se udobja tiče - mogoče je preveč udobna, saj jo kar velikokrat zamenjamo (nehote) za posteljo. pia4

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

2. mar 2006 9:04

Prijatelji jo imajo, vedno ko pridem k njim ponujajo nekaj za pod zadnjico, ker je mrzla in tudi sami imajo stalno prevkleko na njej ker je mrzla ?????

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

2. mar 2006 9:09

Hmmm, jaz sem prisegla, da ne bom imela usnjene sedežne, ker se poleti, ko smo bolj malo oblečeni dobesedno zalepiš nanjo. Bljak, grozen občutek. Prednost usnjene je po mojem le v tem, da bolj fajn zgleda. Marjetica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. mar 2006 9:12

Jaz sem imela usnjen fotelj. Ne vem, če bi ponovila... poleti lepljiv, razen če si dal čez kako dekco, pregrinjalo,...., pozimi mrzel. Res pa je kar se tiče vzdrževanja in čiščenja manj problemov, tudi če se je kaj polilo po usnju, je pač steklo dol in ni ostal noben madež. Moj fotelj se je tam okoli 10. leta starosti začel kljub rednemu vzdrževanju in mazanju lupiti. Sedaj imam mikrofibro in tudi ni 100% fantastična, tudi tej bi se dalo kaj očitat (recimo vžiranje prahu, kar sem sicer rešila z vodnim sesalcem). Še najljubša mi je sedežna iz debelega enobarvnega rebrastega blaga, ki jo imata prijatelja. Tista je zame najboljša. Kaj naj rečem, verjetno, da bo imel vsak material svoje dobre in slabe lastnosti in tudi svojo življenjsko dobo Srečno pri izbiri. tjas

tamara1  

član od: 10.11.2005

sporočila: 109

2. mar 2006 9:24

Imamo usnjeno sedežno že kar nekaj let. Ima svoje prednosti pa tudi slabosti. Glede čiščenja je veliko bolj enostavna kot sedežna iz blaga (prah, polita kava vino hrana, kem. svinčnik..) Pomembno pri usnjeni je da jo pravilno vzdržuješ - mažeš z sredstvom za vzdrževaje usnja ali pa z vazelinom (poglej forum z nasveti). Udobje pa je odvisno od načina izdelave in materijalov ki so uporabljeni. Ne sme biti premehka, ne pretrda, višina sedala pa postaja pomembna z leti. Vzemi si dovolj časa pri izbiranju, izberi pa tisto, na kateri boš najbolje sedela in ti bo seveda tudi všeč.. Edino kar meni ni všeč, je poletna vročina, če si v kratkih hlačah se ti lahko zgodi da se nanjo"prilepiš" - to pa rešiš z odejo, ki jo položiš na sedežni del. Pred usnjeno smo imeli sedežno iz blaga, pa moram reč da mi je osebno usnjena boljša. tamara1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. mar 2006 11:59

Jaz imam sedežno iz mikrofibre. Sem in nisem zadovoljna. Ker je temno modre barve, se na njej pozna čisto vse. Tako jo moram kar naprej sesati. Polivamo jo k sreči ne. Otroci so odrasli, jemo pa v dnevni sobi tudi ne. Če jo slučajno pregrnem, kadar dobimo na obisk male otroke, imam potem vse muckasto. Katastrofa. Imam pa usnjen fotelj, prav tako temno modre barve. Je sicer še bolj nov, tako da težko kaj povem o vzdrževanju. Vsake toliko ga prebrišem z vlažno krpo, namočeno v mleku in to je vse. Zaenkrat se kar dobro drži. Je pa res, da se v času, ko smo pomanjkljivo oblečeni, kar prilepiš nanj. Ker tega ne prenesem, ga čez poletje prekrijem z odejico iz flisa. Mi gre pa to prekrivanje na živce. Saj ga nisem kupila zato, da ga bom "skrivala". Potem je ista figa, kot če bi kupila takega iz blaga. Ne vem kaj naj rečem. Vsaka varianta ima svoje prednosti in slabosti. Tako se mora odločiti vsak sam. lp Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 13:30

Pri vzdrževanju vas veliko omenja mleko. Je govora o kozmetičnem ali kravjem mleku? Vrana

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

2. mar 2006 13:48

Tudi jaz se navdušujem za usnjeno sedežno garnituro, vendar se je kar malo bojim glede vzdrževanja. Imamo namreč psa, ki živi v hiši in je vse njegovo, tudi sedežna, najraje pa leži na naslonjalu in gleda skozi okno. Ali ima kdo že kakšne izkušnje s tem? Nekaj odgovorov sem že dobila, vendar sem še vedno v dilemi. marja Sporočilo je spremenil(a) marja dne 02. mar 2006 13:49:24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. mar 2006 14:18

Vrana, jaz uporabim po nasvetu prodajalca, kar običajno kravje mleko, tisto z večjim deležem maščobe. Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 02. mar 2006 14:19:17

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

2. mar 2006 14:29

Super stvar,vendar izberi pravo trdoto sedeža. Prijatelji so izbrali mehkejšo varianto in so zelo žalostni, ker težko zlezejo iz nje.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti