Morske kumare (brizgači)

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. feb 2009 16:37

V nekaterih azijskih državah jih najprej očistijo, potem pa sušijo. Suhe potem namakajo in kuhajo. Videno v neki oddaji, kateri natančno, ne vem, niti ne vem natančnega recepta. Tako, da prav veliko nisem pomagala, ampak mogoče bo pa ati zlati kakšno posušil, potem namočil in poročal, če je ostalo kaj od proteze. fresh

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. feb 2009 20:59

ati zlati je napisal/a:
Do mesa morskih kumar pridete tako, da kumaro najprej razpolovite in pazljivo izstrgate središčni stržen ( v njem je sluz, ki je lahko očem nevarna, kožo pa včasih malo draži). Po tem vzamete žlico in meso lepo ločite od kože. Sprva mehko in nežno meso kaj hitro postane čvrsto in žilavo. Takšno pogosto uporabljam za ribolov kako ga pa pripraviti, da bi vanj zagrizle še krščene ribe pa ne vem. Tekstura mesa je zelo žilava in ne popusti tudi po več ugrizih rib, pa tudi po nekaj dneh se nič ne zmehča. V sled tega sem izgubil voljo do nadaljne priprave morskih kumar v kulinarične namene. ati zlati

Ati zlati, jaz tudi najbolj poznam in uživam v takem, "posrednem" načinu kulinarične uporabe morskih kumar. Ušate so čisto nore na tako vabo, mi pa na sveže ušate na gradelah ali lešo

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti