Morske kumare (brizgači)

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

2. mar 2006 13:57

Hm, hm, malo smo srenili iz smeri. Vrana, mislim, da bi mi bil tudi v te namene povsem všeč recept za pripravo kač, he, he: previdno slečeš kožo in tako naprej... Daj, vrana, raje se pogovorimo o čem bolj užitnem in lažje prebavljivem, npr. potrudi se malo in mi najdi ta vražji recept za brizgače. dolenjcek

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

2. mar 2006 14:47

Rimljanka, hvala, zlata si! riba-ribica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. mar 2006 15:37

Jaz pa moje tašče ne dam za živo glavo, je moja druga mama. Pa še vse vice o taščah, ki so kot pečenka (saj veste, najboljše hladne) ji lahko povem, pa se obe skupaj reživa do onemoglosti...Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. mar 2006 15:52

Tudi jaz imam s svojo srečo. Je tudi tako nekako kot pravi mamamia. Hja dolenjcek, prešaltaj na štajerske tašče, mogoče je to pravi recept. lp Vesna

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. mar 2006 16:13

Ha, ha kakšna asociacija brizgači in tašče. jade

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. mar 2006 20:37

No ja, saj dolenjske tudi niso tako slabe. )) lp O teh vaših brizgačih pa nimam pojma. Pa tudi nikoli ga ne bom imela. Imam raje Julija

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 22:33

Dolenjček, pomisli, kaj bi se zgodilo, če bi stopil na brizgača. To je recept. HOP bi vse skočilo ven, ti bi to ujel v kastrolco, po želji solil, z embalažo pa tako kot s taščo, (pardon, kačo), počasi iz kože.... Potem pa pražiš, filaš.... kar ti pač pride na misel. Pozdravček! Vrana

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. mar 2006 9:11

Hm, ko je bil moj mali star dve leti, je stopil na brizgača in v trenutku je imel vso nogico v rdečih izpuščajih oz. mehurčkih. Jokal sicer ni, jaz pa sem se zelo ustrašila, ker je bilo videti grozno. Zadeva se je v kakšni uri ali dveh normalizirala, vendar imam od takrat do brizgačev velik rešpekt :((( Prej so se mi zdele čisto nedolžne stvarce, ki so jih z veseljem lovili in se z njimi igrali otroci domačinov (na Ugljanu) - tega so naučili tudi mojo starejšo hčerko in jo opozorili, kako naj kumaro prime, da ne brizgne iz nje. Jedla je pa ne bi, čeprav so nam prav tam postregli s kuhanimi polžki - tistimi, ki se priflikajo na skale - in so v solati prav okusni.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. feb 2009 17:10

V aktualni anketi sem videla, da je kar deset ljubiteljev morskih kumar. Zanima me ali jeste naše domače morske klobase ali gre za kakšne bolj eksotične. Če pripravljate domače, jadranske, bi prosila za navodila za pripravo.

nola

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. feb 2009 15:42

Do mesa morskih kumar pridete tako, da kumaro najprej razpolovite in pazljivo izstrgate središčni stržen ( v njem je sluz, ki je lahko očem nevarna, kožo pa včasih malo draži). Po tem vzamete žlico in meso lepo ločite od kože. Sprva mehko in nežno meso kaj hitro postane čvrsto in žilavo. Takšno pogosto uporabljam za ribolov kako ga pa pripraviti, da bi vanj zagrizle še krščene ribe pa ne vem. Tekstura mesa je zelo žilava in ne popusti tudi po več ugrizih rib, pa tudi po nekaj dneh se nič ne zmehča. V sled tega sem izgubil voljo do nadaljne priprave morskih kumar v kulinarične namene. ati zlati

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti