Mačje stranišče na najinem dvorišču

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

tema odprta - 28. feb 2006 20:41 | ogledi: 7.515 | odgovori: 17

Pozdravljene,

čeprav je zunaj še vedno zima, me zanima, če ima kdo izkušnje, kako preprečiti, da bi mačke opravljale svojo potrebo na najinem dvorišču. Namreč, najina parcela ni ograjena in vse mačke iz soseščine so si izbrale najino dvorišče za svoje "stranišče". Začele so pred hišo, ob garaži, ko sva v škarpo natrosila svežo zemljo in posadila rože (ni treba govoriti o tem, da so tiste, ki so rastle ob robu, kjer je nastalo "stranišče", seveda že šle po gobe). Počasi pa so svojo potrebo začele opravljati povsod, ob steni hiše, na sredi zelenice... Sedaj pozimi si kar skopljejo malo v sneg in opravijo... Precej neprijetna zadeva, če slučajno na kaj stopiš, poleti pa tudi precej smrdi. Ker sva zelo malo doma, preganjanje muc vsakič ne pride v poštev in tudi to, da bi nabavila psa, ki bi jih odganjal, žal zaradi pomanjkanja časa ni rešitev. Slišala sem že za neke naprave, ki oddajajo mačkam neprijetne zvoke oz. frekvence. Ali ima kdo kakšne izkušnje?

Hvala za pomoč.

Vesna

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. mar 2006 7:07

Draga moja Vesna, nisi edina. Mi imamo dvorišče ograjeno, mačk pa na miljone. Pa ne naših, ker jih nimamo! Ne samo, da "kakajo in lulajo" vsepovsod, še tancajo po avtomobilih, zunaj po mizi iz stolih, skratka POVSOD! In da ne govorim o času, ko se "gonijo" (o.p.)! Mijavkanje, da ti popokajo bobniči! Mi jih sicer res podimo vstran, toda to ni rešitev. Ker imamo muce radi (ampak vse ima svoje meje), jih tudi ne mislimo zastrupljat ali kaj podobnega, kakšne naprave o odganjanju mačk pa, mislim, da še niso izumili. Ali morda? Svoj čas sem imela zunaj cokle, take, za nataknit, če sem šla na vrt, pa sem jih morala umakniti, ker so mi dobesedno lulale v cokle in tako sem tudi staknila glivice na nogah! Toliko o tem! Vem, da ti nisem kaj prida pomagala, le napisala sem svoje izkušnje. Nam se dogaja tudi to - žalostno, toda resnično-avto pelje mimo hiše (naj povem, da imam veliko dvorišče) in skozi okno vržejo nakupovalno vrečko (polno malih muc) in vržejo vrečko na naše dvorišče! Kdo ima tako pokvarjeno dušo, se naj cvre v peklu! Še dobro, da imam sosedo, ki potem poskrbi za te male muce! LP! Galja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

1. mar 2006 7:15

Pri moji mami je domač maček opravljal potrebo v koritu za rože. To je bilo veliko korito, ki je stalo na tleh in rože so bile kakšna pol metra nad tlemi. Potem sem se domislila. Napravila sem kratke palčke (kot treske za podkurjat), ki so bile na eni strani malo našpičene. Zapičila sem jih na gosto v zemljo med rože. In ko je naslednjič muc skočil na korito, se je malo zbodel (nabodel ne, ker palčke niso bile ostre). Ni treba povedati, da mu niti na misel ni več prišlo... Ne vem pa, kako bi se rešil mačkov na dvorišču. Šlišala sem, da si moraš nabaviti svojega mačka, ki potem brani svoj teritorij. Maček je tudi vredu domača žival, če je problem pomanjkanje časa. Je samostojen in ne rabi gospodarja. Razen, da ga nahrani. mimika

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

1. mar 2006 7:27

tudi mački niso več kar so bili. Mi smo vedno imeli svoje mačke, pa se "ni nikjer poznalo" da jih imamo. Tisti rod mačk je izumrl (, sedaj pa imamo dva najdenčka. Mačka je večinoma od doma, ker je maček tako ljubosumen. Je pa okoli hiše vse pokakano, oz. če rečem po pravici posrano in poscano. Na balkonu (gor vodijo stopnice) vse smrdi po tem, tudi v korita so hodili. Sedaj ko je sneg, hodijo ob hiši ko je odtajano, pa v vrt, skratka povsod, in ne morem jih pregnat. oz. sploh ne vam kako bi jih, se prvič srečavam s tem problemom. Zato bom tudi jaz vesela vseh nasvetov. Saj čez dan jih že lahko spodim vsaj iz balkona, je za zjutraj spet vse poscano. Hiša je stara in balkon je samo iz betona, sem ga že ribala kot v starih časih pa je bilo dobro samo za en dan. Naslednji dan vse isto. LP smrkolina

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

1. mar 2006 8:37

Tudi mi smo imeli probleme s tem, nimam sicer svojega vrta, ima pa ga moja pastorka.Kupila je novo hiso z vrtom, ki smo ga lepo uredili, ze cez nekaj dni pa je smrdelo do neba od macjih iztrebkov, pa ne samo od iztrebkov, tudi od njihovega markiranja.Bili smo obupani, vse lepe grmovnice in rozice so zacele hirati!Smo veliki ljubitelji zivali, tudi sami imamo psa in dve muci (ki imata macje stranisce v hisi), zato nikakor nisem hotela skodovati tem mucam.Sla sem v trgovino za male zivali in tam dobila dve stvari: sprej in eno stvar, ki zgleda kot na koscke zdrobljen zelen zele.Posipas ga po travi in zemlji.Je prijazen okolju in neskodljiv za vse vrste zivali (ptice, muce, kuzke, krte) mucam pa smrdi in se teh mest izogibajo.S sprejem pa sem posprejala tam, kjer imamo tlakovce.Od takrat naprej vecjih problemov ni.Zato vam svetujem, da povprasate v trgovinah za male zivali, ce imajo kaksno neskodljivo sredstvo za odganjanje muc! Lep pozdrav Nena Nena-morje

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

1. mar 2006 9:02

Nena-morje(oh morje),hvala ,bo treba pač v trgovino ,imam iste probleme kot Smrkolinka in sem že ljubkovalno povedano" popiz....." Marta

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

1. mar 2006 9:14

Tudi naš mačkon si je omislil zunanje stranišče pod strehco v lopi, ampak sem v tisti kot nasula eno lepo porcijo mletega popra in kakanje tam ga je pri priči minilo. simonka23

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. mar 2006 10:45

Tudi mi imamo problem z mačkami,seveda sosedovimi,ki so dobesedno zagospodarile na našem dvorišču.Prav zoprne so,tako glede opravljanja potrebe,kot odtisov tac na avtomobilu.Smo že tudi mi sprejali,pa ni kaj dosti pomagalo,sploh pa sprej pozimi ne deluje,ker je premrzlo. Več ne vemo kaj bi in mi že včasih pride,da bi jim najrajši "vrat zavila". Hm,mleti poper,zanimivo,ampak koliko bi ga pa potrebovala za celo dvorišče in vrt? Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. mar 2006 11:12

Naša zelenjavna njiva je šla zaradi mačkov po gobe, naslednjid ve leti smo imeli samo travo gor. Naša soseda jih je imela ob mojem štetju 17, verjetno je bil še kak ducat v hiši, ti so bili vsi zunaj. Probleme smo imeli vsi sosedje, pa se je eden odločil poskrbeti za mačjo drhal, fental pa je našega psa. Je soseda končno prišla k sebi in je mačke dala sterilizirati, mačkoni so se očitno odženili, zdaj jih skorajda ne opazimo. Groza je pa ta, da je zdaj začela druga soseda z isto štorijo. Ta boljši je pa naš kuža Zeus, če najde kje kakega mladička, ga kar posvoji. pa ga odnesemo nazaj in to traja, dokler mucki ne uspejo pobegniti. Loni Makaroni

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

1. mar 2006 12:05

Mački markirajo. Pri nas imamo sterilizirano muco in kastriranega mačkonarja. Nekaj let sta preživela v stanovanju in se navadila na hišno stranišče. Ko smo se lani preselili v hišo in imata tudi dostop na vrt in dvorišče, jima niti na misel ne pride, da bi kakala kje drugje, kot tam, kjer sta vajena. Tudi na vikendu je tako. Imamo pa sosedo, ki se je je prijelo ime "Mačja Teta". Miljon zanemarjenih muc, ki so vrsto let opravljale potrebo na našem vrtu. In tudi vsi psi iz okoliša. Odkar je naš muc teren označil za svojega, muck ni več. Razen ene dame, ki jo pripelje celo na balkon. To je moja izkušnja. Imam pa težavo s psi. Težko je pregnat z vrta pitbula ali pa haskija... Če stopim na dvorišče, me te mrcine pošteno oblajajo - se je že zgodilo, da nisem mogla do avta.... Domislili smo se zabojčka drobnih jabolk, s katerimi sem potem obmetavala te proizvajalce smrdljivih kupčkov.... Jabolka so potem pojedli kosi Ima kdo kakšen predlog? Pozdravček! Vrana Sporočilo je spremenil(a) Vrana dne 01. mar 2006 12:06:47

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

1. mar 2006 16:19

Pred leti sem nekje prebrala, da pomagajo pomarančni olupki, ker jih mačke ne marajo. Marsikomu je že pomagalo, ampak samo pri mačkah, ki živijo zunaj, notranje oz. stanovanjske muce so vseh vonjav že vajene. Naš maček pa si domišlja, da je riba, saj prevrže vsako posodo z vodo in potem z veseljem tanca po mokrem. Plastenke z vodo za zalivanje rož moram imeti zaprte, ker imam drugače poplavo. Sem nameravala pred nekaj dnevi pomiti eno vedro in vanj nalila vodo, da se malo odmoči, samo obrnila sem se in že je bila poplava. Saj imam tudi jaz rada vodo, ampak to je pa že preveč. Ali mu naj nabavim bazen? Saj mu že nastavljam en umivalnik vode v kad v kopalnici, večkrat ga vidim, da vanj namaka tačko in se umiva. WC ima na balkonu in s tem ni težav. Lep pozdrav od ribice in plavajočega mačka. riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 01. mar 2006 17:01:07

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti