Ribji biftek

neznan uporabnik
tema odprta - 25. okt 2001 0:08 | ogledi: 13.898 | odgovori: 8

IŠČEM RECEPT ZA RIBJI BIFTEK, KI SEM GA NEKOČ JEDLA V NEKI GOSTILNI, VENDAR GA NISEM ŠE NIKJER ZASLEDILA.

neznan uporabnik

25. okt 2001 7:32

Ali je bil ta "biftek" v bistvu namaz, bele barve? Potem gre za nekaj v stilu "bakalar na belo".

neznan uporabnik

25. okt 2001 8:40

Jaz imam recept za odličen ribji biftek, vendar ga trenutno ne najdem. Obljubim pa, da ga priskrbim v roku 1 ali 2 dni. Moj ribji biftek ni bele barve, pač pa rdeče oz. rjave. Lp, Beti.

neznan uporabnik

25. okt 2001 9:01

Recept za lososov biftek: lososov file narežeš na dribne koščke (grobo zmelješ v multipraktiku) pol rdeče ali zelene paprike pol čebule sol po okusu grobo zmlet poper sok pol limone Vse sestavine dobro premešaš, daš v hladilnik za cca 2 uri, da se malo uleži in postrežeš enako kot tatarski biftek. kaja

neznan uporabnik

25. okt 2001 10:49

Tunin biftek: 2 čebuli 2 žlički kaper 4 manjše kisle kumarice 2 žlički gorčice 2 trdo kuhani jajci 2 rumenjaka 6 Rio Mare Vse sestavine zmiksaj. Če je masa preveč tekoča uporabi več tunine.

neznan uporabnik

1. nov 2001 12:49

Zdravo! Nisem pozabila na vas, ampak tega recepta res ne najdem. Še malo bo treba počakati. Upam, da se ne mudi preveč! Lp, Beti.

neznan uporabnik

3. nov 2001 0:27

Hvala za odgovore, mudi se mi nič,ko utegnem pa preizkusim Že poslane recepte.

neznan uporabnik

3. nov 2001 22:38

Pravi bakalar al bianco se dela iz sušene polenovke, ki jo čez noč namočimo v vodi. V isti vodi, ki ji dodamo jušno zelenjavo in sol potem polenovko skuhamo (cca 2 uri). Kuhano polenovko očistimo vseh koščic. Pri pravem bakalarju je potrebno meso polenovke in začimbe zbijati v možnarju mi pa raje uporabimo kar multipraktik. Od začimb se dodaja čim več strtega česna, sol, poper, olje (oljčno) in pa nekaj tekočine v kateri se je kuhala polenovka. Sestavine mešamo dokler namaz ni željene gostote. Nekateri bakalarju dodajajo kuhan krompir ampak to ni tisto pravo, lahko pa zadevo zgosti če smo s tekočino pretiravali. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti