Obrazložitev imen

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. feb 2006 22:38

Ime mi je Vladka.Ko sem bila še čisto majhna,velika pa tudi zdaj nisem,so me klicali Vladkica,sama nisem mogla tega izgovorit in sem si rekla Akica,Aki.Sicer potem tega imena nisem več uporabljala,ampak ko sem se prijavljala na kulinariki,se mi ni zdelo originalno ime in sem se spomnila na leta mojega otroštva Aki

smrkolina  

član od: 19.9.2002

sporočila: 378

27. feb 2006 7:06

Pred leti sem se prijavljana na napster (mogoče ga še kdo pozna oz. se ga spomni, predvsem za muzko je bil, pa klepetalnice sob bile) in nisem vedela kaj bi. So bila čudna imena (iz vsega sveta), in ne vem zakaj mi je prišlo na misel smrkljica , ker pa je bilo zasedeno sem šla v smrkolino, in to je ostalo. In pod tem se prijavljam skoraj povsod . Da nimam zbrke :)) LP smrkolina

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

27. feb 2006 8:45

Galyka je nastalo kot pomanjševalnica od galy, ki je izpeljanka iz galatea. Galatea je pa po mojem skromnem vedenju bila grška nimfa (več sem pozabila...). Ta vzdevek imam že okoli 8 let, iz "mladosti" , ko smo viseli na ircu in podobnih klepetalnicah. Pa tudi nekateri prijatelji in znanci me kličejo kar galy. lp, Marija

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

27. feb 2006 9:04

Kristy je čisto preprosto izpeljanka od uradne Kristine oz. poluradne Tine.Ko sem bila mlajša, so me doma klicali Tinka in Tini, pa z ničemer nisem bila zadovoljna. Ker imam tako dolgo ime, smo sinovoma dali imena s tremi črkami in tako pomanjševalnice in razne izpeljanke odpadejo. Lp Tina

dorinca  

član od: 5.6.2005

sporočila: 36

27. feb 2006 9:06

Mene je pa sin prijavil in ker je moje ime Dorina, on me pa dostikrat pokliče kar Dorinca mi je kar to ime nataknil, je pa res, da ko si enkrat tu ( sem tu že prečitala pa nisem verjela) postaneš pravi zasvojenec čeprav se ne oglašam dosti, ker me prime kot en strah ko moram kaj napisat, prečitam pa vse in se dostikrat držim kar vaših nasvetov LP Dorinca dorinca

SANITETA  

član od: 5.7.2005

sporočila: 92

27. feb 2006 9:11

Ob registraciji je bilo vse , kar mi je takrat padlo na pamet in bi imelo kakršno koli zvezo z mojim imenom , že zasedeno. Hotela sem zapisat Potička, pa je sin rekel, da je to "kompletno brez veze" , da naj bom saniteta, kot so me in me včasih še pokličejo v službi. Tako je ostalo pri tem. SANTINA Ti morda ime Ksenija zveni kaj domače ? Če se motim - oprosti ! Lep dan vsem ! saniteta Sporočilo je spremenil(a) SANITETA dne 27. feb 2006 10:06:28

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2006 9:13

Jaz mam na srečo tako ime, ki ni nikljer zasedeno;) Veri

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

27. feb 2006 9:52

Moje pravo ime asociira na mraz, sneg...Nekateri so me klicali v osnovni šoli kar sky bucka, za nekatere sem bila in sem še kar snežinka, torej ZIMA. Pa še ob prijavi sem bila v takšnem zdravstvenem stanju in počutju, da je bilo to čisto pravo. Zdaj pa me forumovci že podijo, ko pravijo "naj že izgine ta zima", poleg tega se je moje takratno otožno stanje tako močno spremenilo, da bom verjetno zamenjala uporabniško ime. Imam že izbranega, bom pa videla, če bo prosto. Veliko snežink v današnjem dnevu vsem (ha-ha, pa čeprav me podite, se še ne dam!) ZIMA

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

27. feb 2006 11:00

Za piščanca me je krstil fant, ker menda perje okrog frči, ko se razjezim. (V kuhinji mora biti vse po moje!) Na drugih forumih ne sodelujem, če pa bi, bi verjetno imela drug nick, ker ta preveč asociira na nekaj, kar bo za kosilo. Drugače pa mi je ime Nataša. Pa lep pozdrav, piščanec

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. feb 2006 11:27

Jaz sem Anamarija. Najbolj hecno je,ko se nekomu predstavim, dodam enko( me veseli jaz pa sem Anamarija 1), in vsi me čudno gledajo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti