Obrazložitev imen

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

26. feb 2006 15:36

Mene možek kliče Goga,in ker je bilo zasedeno sem pritisnila poleg prvo črko imena mojega dragega.Ljubezen,kaj hočemo. lp goga

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

26. feb 2006 16:32

Moje ime in vse izpeljanke iz njega so bile že zasedene, zato sem se čisto brez smisla za originalnost odločila za začetnici imena in priimka. Nena

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. feb 2006 16:59

Cervus elaphus je latinsko ime za navadnega ali rdečega jelena. To je tudi moj priimek, po izobrazbi sem biologinja,......... poklicna deformacija, pač. Vas zanima nick Pegasti? Pegasti Ris je oseba iz Jalnove trilogije Bobri. Ta Pegasti je imel hčerko Zorno Kalino, tudi kulinarični Pegasti ima hčerko Kalino (peg pa nič).Aja, Pegasti mi čez ramo kriči, naj napišem, da ne boste mislili, da je moški-za mamo Zorne Kaline v Bobrih ne piše nič. LP cervus

NIA  

član od: 21.10.2004

sporočila: 208

26. feb 2006 17:18

moje je bilo zasedeno potem sem pa dala ime od vnukinje nie in tako sem nia. NIA

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

26. feb 2006 17:40

Moji domači me ljubkovalno kličejo Jeli,ker pa je bilo to ime že zasedeno,sem si izbrala Jelcy.Drugače je pa kar nekaj zanimivih imen. LP Jelka jelcy

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. feb 2006 17:41

frina je napisal/a:
Frina je grška prostitutka, ki je rešila Atene s svojim denarjem. Zahtevala je samo napis na obzidju. Atene je rešila Frina. Imam pa na vsakem forumu drugo ime. Če si vrano predstavljam na žici ( pri nas jih je ogromno!), se mamomio predstavljam kot Sofijo Loren, ko se zanjo borijo snubci.Ker je dobro ohranena vdova. frina
he, za podobost s Sofio Loren mi manjka eden njenih bistvenih atributov, obseg prsi...sicer se pa tako kot ona rada smejim, pa tudi kuham .Imam tudi eno njenih knjig, lastne še nisem napisala, čeprav s kolegom že delava zasnovo ene čisto posebne kuharske izdaje.. In moj mož (torej še nisem vdova...) je čisto maaaaaaaloooooooo manj premožen in vpliven od njenega... frina, hvala za asociacijo, Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. feb 2006 18:07

Moj nick je kar izpeljanka mojega imena Julija. In ker je bila Julija že zasedena, sem preprosto i in j zamenjala z y. Torej, nobene znanosti. Imam pa kar na vseh forumih enak nick, ker sem bolj pozabljive "sorte". lp Julija

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

26. feb 2006 19:07

Mi smo iskali lepo in redko ime za najmlajšo. Mož je prinesel ime Santina iz svojega domačega kraja. Vsem se je prikupil. Tako je dobila ime Santina. Ko sem se vpisovala nik, sem vnaprej vedela, da ne more biti zaseden.......... Lp Santina

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

26. feb 2006 19:31

jaz pa pogledam skozi okno in se mi pred oknom smejijo marelice (ko zorijo, ko cvetijo je pa sploh lepo). marelica

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

26. feb 2006 19:39

"Škarpina" ,ker sem se v otroštvu ob prvem srečanju z ribo škarpino skoraj zadavila z njeno koščico, bila je prva riba,ki sem jo ujela na trnek in katero še dandanes obožujem pripravljeno na katerikoli način. Zanimiva in vesela tema opis svojega imena.Bi za sebe dejala,da sem kar slična škarpini - dobra ampak bodeča (ne rdeča),prijazna in ljubeča do otrok.Rada dobro jem in se za kakšno kilo viška sploh ne žrem.Nisem predebela,sem pa vesela ko z miško po kulinariki srfam in svoje kuharsko znanje z novimi recepti krpam. Lep pozdrav vsem Škarpina škarpina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti