Zelenjavni sokovi

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

tema odprta - 25. feb 2006 21:14 | ogledi: 7.985 | odgovori: 7

Pozdravljeni.

Mogoče je bilo o tej temi že kaj napisanega, ampak meni iskalnik vrže ven samo en zadetek in zato odpiram novo temo.

Zanima me namreč, kakšne vrste zelenjavnih sokov pripravljate, predvsem pa kakšne vrste zelenjave je dobro med seboj kombinirati. Če ima kdo kakšen recept, bi bila zelo vesela, če ga napiše.

Hvala že vnaprej!

lp

Dana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. feb 2006 21:19

Jaz kombiniram le korenje in kolerabo, pa še kroenje raje z jabolkom ali pomarančo. Je pa na forumu pred časom že tekla debata o tem in se spomnim, da so dekleta napisala cel kup uporabnih kombinacij. Mamamia mamamia

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

25. feb 2006 21:53

Ali bi bila tako dobra, da mi pošlješ link do te debate? Jaz namreč nisem več + uporabnik in ne dobim vseh zadetkov. Hvala že vnaprej in lp! Dana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2006 0:26

Ja, bom poskusila najti, samo ne vem, kako se to išče po zgodovini. AMpak ker sem popoldne in zvečer spila dve veliki skodelici kave, medtem ko se je ostala družba nacejala z vinom (jaz pa žalostno gledala, ker ne smem...), sem budna ko sova in grem poskusit najt. Če pa bo kaj sreče, bo tole naše pisanje zaznala še katera od bolj spretnih članic in mi skrajšala muke... Grem v akcijo, Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. feb 2006 1:01

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5735 Nekaj malega mi je uspelo najti. Vmes so tudi zelenjavni sokovi, morda ti pride prav. Spomnim se, da je znal Reca poslati uporabne glede sočenja zelenjave in sadja, upam, da bo opazila to temo in poslala kakšen svoj recept. Mogoče paje debata o tem tekla pod kakšnim drugim forumom - včasih je tako, da začnemo z eno temo, nadaljjemo z drugo,končamo pa jo z nečim tretjim, kar z začetkom skorajda nima povezave. Klepetulje pač. Pozdrav, Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. feb 2006 1:29

Evo mene. Jaz navadno sočim le eno vrsto zelenjave ali sadja. Tako je baje najbolj zdravo, pa moji družini tudi tako najbolj odgovarja. Danes recimo smo sočili samo rdeče pomaranče, kak drug dan samo korenje, če sočiš zelje ga ni potrebno prav veliko, zadostuje že kak požirek vsakemu, ravno tako je s čemažem in regratom. Ta dva se tudi zelo težko sočita. Veliko spijemo tudi bučk, rumenih in zelenih, pa kumar in krompirjevega soka. Ne pretiravamo z ničemer. Zelo zdrava je tudi pesa, pa nasploh vse. Probala sem ananas, pa je bolje da ga poješ, z melono in lubenico je ista pesem. Pri sočenju ni pravega izkoristka. Tako, toliko zaenkrat. Me malo že vleče v posteljo. lp Vesna

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

26. feb 2006 8:35

Najlepša hvala obema! Skoraj sredi noči . V knjižnici si bom izposodila tudi knjigo o zelenjavnih in sadnih sokovih. Upam, da bo tam čim več o zelenjavnih, ker trnutno imam sadje v prehrani zelo omejeno. Sigurno se še kaj oglasim tukaj, ker preizkušeni recepti so tako ali tako najboljši. lp Dana

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. feb 2006 18:38

V kateri od knjig, ki jih je napisal Dario Cortese, boš zanesljivo našla odgovore na vprašanja. Naslovov knjig se ne spomnim, jih pa ne bo težko najti. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti