Začimbe

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. apr 2007 6:22

Katjusha bazilika se dobi tudi cepljena na tako podlago,da jo lahko prezimiš ali gojiš v stanovanju kot lončnico in je trajnica.Oblikovana je v simpatično bučko na 10-20 cm visokem steblu.Malo povprašaj,prav gotovo bo kakšna vrtnarija v tvoji bližini založena z njo. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. apr 2007 7:44

ja, atu zlati, v teoriji je tako, v praksi pa malo drugače, pozimi je premalo svetlo, pa pretoplo, presuho,....pa se rado kaj zgodi, neljubega,........ rimljanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

26. apr 2007 9:19

Prijateljica,ki ima vrtnarstvo trdi ,da ni problemov pri zimski vzgoji teh cepljenih bazilik.Sam nimam prakse s tem,tako da ne morem debatirati o teh zadevah.Sem pa preveril na več mestih in šunke cepljene na lončnico še nimajo. ati zlati PS Tudi z krajnskimi bi se zadovoljil. Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 26. apr 2007 09:21:44

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

26. apr 2007 11:24

Ker nimam pojma o teh stvareh, ne bom komentirala..... Vesela bom že, če mi bo tista bazilika, ki jo bom kupila, lepše uspela in zdržala nekje do jeseni. LP katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. apr 2010 11:14

Letos sem se odločila, da bi si začimbnice vzgojila iz semen. Vse so mi lepo vzklile in tudi že rastejo, le za majaronom, origanom in timijanom imam izzive. Nekako so že vzklile, le ko morale zrasti se je zapletlo. Velika večina jih je odmrla, nekaj tistih, ki pa "vztrajajo" pa je bolj kot ne klavrnih. Kaj sem naredila narobe? katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti