Vok

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. feb 2006 15:48

No ja, moje izkušnje so pač drugačne. Vok z dnom s premerom 10 cm se na steklokeramiki zelo zelo segreje, tudi stene so vroče in niti ena jed se mi še ni ponesrečila. Najbolj pravi je seveda odprt ogenj, to drži, ampak steklokeramika, vsaj moja, Gorenjeva, je za tak vok, kot ga pač lahko uporabljamo, dovolj močna. Mamamaia mamamia

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

28. feb 2006 19:00

jaz v voku pečem tudi krompirček, pa bučke in melencane, papriko, ki tako ne postane prekuhana. spečem tudi palačinke... glede maščobe za vok pa takole: zelenjava po mojih izkušnjah ne potrebuje veliko maščobe in je dovolj nekaj kapljic, ki jih z servieto razmažeš po dnu, seveda mora biti vok predhodno dobro segret. se pa strinjam z predhodnimi odgovori, da teflonski vok ni isto kot litoželezni. meni se je teflonski zvil in ko se enkrat podrsa, se v njem hrana prijemlje. in še to: vok (litoželezni) se ne pere, ampak se ga samo obriše z krpo, ko je nekoliko ohlajen. in več kot se ga uporablja, boljši je. mislim, da je v bazi tudi torta pikapolonica, spečena v voku (če me spomin ne vara). kar pogumno! pppp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti