Brokoli

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 24. feb 2006 9:03 | ogledi: 9.733 | odgovori: 8

Zelo rada imam brokoli in do sedaj sem vedno uporabila samo "cvetke", steblo pa sem zavrgla. Zadnjič sem nekje prebrala, da je tudi steblo užitno. Ga vi zavržete ali ne?

In še glede priprave. Zaenkrat sem ga jedla kuhanega, mogoče v kakšni zelenjavni juhi in pa ocvrtega (paniranega). Še kakšna ideja? Hvala!

sara

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

24. feb 2006 9:21

Steblo je meni super. Zunanjo plast olupim, kuhat ga dam (narezanega) kakšno minuto prej kot cvet. Navado imam, da zelenjavo skuham le toliko, da je ugiz še čvrst - konkreten - največkrat pa pojem tako zelenjavo kar tako - samo kuhano in še toplo (to velja za stročji fižol, cvetačo in brokoli - ne vem zakaj, ampak to mi je zelo dobro). Sicer pa uporabljam brokoli tudi za zelenjavno rižoto, omako za testenine, juhe in še kaj bi se našlo. Malc

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2006 9:22

Kaj pa v solati, skupaj s korenjem in cvetačo? Zelenjavo skuhaš na pari, tako da ostane lepe barve (če pa jo kuhaš v vodi, jo takoj, ko je mehka, daj v ledeno mrzlo vodo - tako bo zelenjava ostala naravne barve). Zelenjavo potem preliješ s polivko iz olivnega olja, sesekljanega česna, soli, popra in mešanih zelišč, z odatkom vina, če pa vina ne dodajaš pa daj v marinado kis ali sok limone. Najbolje je, da marinado preliješ čez še mlačno zelenjavo, se lepo vpije. Mamamia mamamia

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

24. feb 2006 9:40

Jaz kuhanega al dente naložim v pekač, polijem z mešanico smetane in jajca, posujem s sirom in hop v pečico, da preliv zakrkne in sir naredi skorjico. Pri nas gre to za med. Lahko pa dodaš tudi kakšno drugo zelenjavo (cvetačo, korenček......) Julija

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

24. feb 2006 9:43

Iz špinače, jajc in drobtin v pečici spečem omlete. Na omlete naribam parmezan, gor naložim malo kuhan brokoli in čez naribam mocarelo. Omleto prepognem na pol (oblika takšna kot pohorska omleta) Vse skupaj še enkrat v peč. Zraven postrežem samo solato. kuharica Mici

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

24. feb 2006 11:42

Pri meni brokoli gre v kakšno zelenjavno juho. Kuhan in zabeljen. Najslajši nam je pa v solati z dosti česna. Jaz ga kuham na pari, s tem da cvet održem, steblo pa narežem na kolobarje in ga pustim nekaj minut dlje kuhat, kot pa cvetove. Pozdravček!

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

24. feb 2006 12:46

Jaz stebla nikoli ne zavržem - porabim ga za zelenjavne juhe, omake..... Zelo dobra je tudi polenta z brokolijem in parmezanom, še vedno pa prisegam na kombinacijo losos-soparjen brokoli! LP Zala

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

24. feb 2006 13:46

Tudi pri nas je brokoli pogosto na jedilniku. Uporabim vse: steblo, liste in cvetke. Narezano steblo in liste kuham cca 8-10 minut v malo vode, povrh dodam cvetke, ki se tako kuhajo v pari in kuham še cca 4-5 minut. Odcedim in pripravljam na različne načine, največkrat gratiniranega s sirom in bešamelom kar kot glavno jed, pogosto tudi v solati. ddarinka

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

24. feb 2006 16:11

Jaz pa za solato uporabim tudi brokoli iz zmrzovalnika, ki sem ga za minuto dala v mikrovalovno. Tak brokoli je vroč ampak še vedno rahlo čvrst. Drugače steblo uporabim v brokolijevi kremni juhi, ki je zmiksana s paličnim mešalnikom. piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti