Ocvrti lignji

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

tema odprta - 23. feb 2006 17:19 | ogledi: 49.640 | odgovori: 18

Kaj sem naredil narobe?

Danes sem za družino pripravljal ocvrte lignje v testu iz knjige Dobra kuhinja - Ribe, raki in mehkužci.

Sestavine za testo: 75 g moke, 1 dl belega vina, 1 jajce, 1 žlica olivnega olja in ščepec soli. Iz teh sestavin sem naredil testo, v njem paniral narezane lignje in jih cvru v vročem olju. Namesto da bi bili lignji lepo ocvrti, so se slekli in bili samo beli prstani pohanje pa je bilo posebaj čisto zdrobljeno. Praktično od vsega tega ni ostalo nič.

LP Matjaž

jelcy  

član od: 7.2.2006

sporočila: 209

23. feb 2006 17:29

Matjaž jaz jih vedno povaljam samo v jajcu,ocvrem in na koncu posolim,pa so najboljši.Pa ne smeš jih predolgo cvreti. Jelcy jelcy

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

23. feb 2006 17:36

Matjaž ali ste najprej lignje povaljali v moki? Pri meni je bil to glavni vzrok.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. feb 2006 17:41

Lignje povaljam v moki, pravzaprav jih dam na cedilko, in to dobro osušene. Pretresem, da odvečna moka odpade, potem jih povaljam v jajcu in dam vsako broček posebej v ne prevročo maščobo. Cvrem jih počasi, a ne več kot pet minut, olje ne sme preveč cvrčati, saj so lignji sicer gumijasti. Mogoče se moka in vino kot tekočina za testo nista dobro "uejal", morda nisi zadel prave t emperature. Prav zaradi tega jaz ubiram samo preizkušeno, zgoraj opisano varianto, ali pa samo tržaško, torej brez jajc, samo v moki povaljani lignji. Soljenje pa obvezno na koncu. Mamamia mamamia

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

23. feb 2006 22:51

Hvala za odgovore, v moko jih pa eres nisem povaljal. LP Matjaž Sporočilo je spremenil(a) matjaž dne 23. feb 2006 23:04:01

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

24. feb 2006 8:25

Moji lignji pa so zadnjič "zbombardirali" mene in pa vso kuhinjo. Potem sem pa cel dan čistila! Prav mi je, ker jih nisem osušila! Dobri so bili pa vseeno! Galja

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. feb 2006 8:58

Galja, proti "bombardiranju" jaz uporabljam en tak mrežast lopar, ki sem ga kupila kar v Intersparu pri pripomockih za peko, videla pa sem ga tudi v Merkurju. V bistvu je mreža, napeta na obroč in z ročajem, da z lahkoto primeš. S tem pokrijem, karkoli mi hoče šricat iz ponve in je zelo ok. Ne zapre kot navaden pokrov, v bistvu je še vedno odkrito, hkrati pa ti ne pošrica in zamaže vsega naokrog. Glede lignjev pa mene nekaj zanima - jih lahko na način "na žaru" pripravim tudi v navadni ponvi? Kako? sara

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. feb 2006 9:00

Ko sem jih še delala,sem jih najprej osušila in samo v moki povaljala in na koncu osolila.Tako pripravljeni so mi bili najboljši.Uporabila pa sem ostro moko. Zadnja leta se izogibam cvrtju.Ampak so pa dobri-si mi naredil gušt.LP Aki

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

24. feb 2006 9:11

Sara, lopar, ki ga opisuješ, imam tudi sam, a sem razočaran. Mislim, da sem ga nabavil v Mercatorju. Očitno ima preredko mrežico in skoznjo še vedno veselo letijo maščobne bombice - tako imam samo dvojno delo, čiščenje štedilnika in še pranje mrežice... dolenjcek

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. feb 2006 9:13

Dolenjcek, smola! Mogoče imava pa res različna loparja - jaz sem z njim namreč 100 % zadovoljna. sara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2006 9:19

Sara, lignje tako nekako kot na žaru lahko pripraviš tudi v ponvi. Lignje dobro osuši in jih premaži z olivnim oljem, potem pa jih v teflonski ponvi peči na zmernem ognju, dokler se lepo ne zapečejo. So pa dubri tudi malo dušeni - začneš tako, kot sem opisala zgoraj, potem pa jih zalivaš, počasi, z malo vina ali vode. Soliš jih na koncu, pa začiniš s sesekljanim česnom in peteršiljem. Na enak način lahko prirpaviš tudi polnjene lignje. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti