Hladni bife

neznan uporabnik

8. nov 2001 12:49

Beti, jaz bi želela, da napišete še kakšen recept o kruhih, raznoraznih, katerihkoli. Hvala Megi

neznan uporabnik

8. nov 2001 19:40

Pomembni dejavniki pri peki kruha: - kakovostna moka (najboljša je taka, ki si jo zameljemo sami), - pekač pred peko potrosimo z moko, zdrobom ali pokrijemo s peki papirjem, - kvas najbolje vzhaja pri 26° C (dodamo lahko sladkor ali med za boljše vzhajanje), zato naj bo voda mlačna, - kruh pečemo dalj časa pri nižji temperaturi, - na 1 skodelico moke dodamo največ 20 % dodatkov (semen, kosmičev, kalčkov) Otrobov kruh - ½ kg bele ali črne moke, - 30 dkg otrobov, - 3 dkg kvasa, - 3 žlice olja, - sol, mlačna voda Kvas vzhajamo 15 minut v mlačni vodi, ki smo ji dodali žlico sladkorja in moke. Nato vse sestavine zmešamo in dodamo toliko mlačne vode, da dobimo gladko testo, ki naj eno uro vzhaja, nato ga ponovno pregnetemo, oblikujemo 2 štruci, ki ju damo v pomaščen pekač, povrhu malo zarežemo, premažemo z oljem in spečemo. Skutine štručke - ½ kg moke, - ½ kg skute, - 10 dkg naribanega sira, - sol Vse sestavine zmešamo v testo, ki ga z dobro pomokanimi rokami oblikujemo v dolgo štruco, ki jo narežemo na manjše kose. Z rokami oblikujemo štručke ter polagamo v pomaščen pekač. Premažemo jih z oljem ali stepenim rumenjakom in spečemo. Koruzni kruh - 2 ½ skodelici tople vode, - 2 žlici suhega kvasa, - 1- 2 žlici medu, - 1 skodelica koruzne moke, - 2 ½ skodelici polnozrnate pšenične moke, - 1 skodelica bele moke, - 1 ½ žličke soli, - ¼ skodelice olja V posodi zmešamo vodo, kvas in med. Po 10 minutah dodamo druge sestavine in krepko mesimo. Testo položimo na pekač, ko podvoji velikost, spečemo pri 180° C. Graham kruh - 400 g običajne bele moke, - 400 g zelo debelo mlete pšenične moke TIP 1700, - 40 g kvasa, - 3/8 l mlačnega mleka, - 1 ½ žličke soli, - 1/8 l olja, - 2 jedilni žlici medu V skledi zmešamo obe vrsti mok. Na sredini naredimo jamico. Vanjo nadrobimo kvas, dodamo polovico mleka in malo zmešane moke. Skledo pokrijemo in postavimo za 15 minut na toplo, da vzhaja. Dodamo preostalo mleko, sol, jajce, med. Vse pregnetemo in stepamo tako dolgo, da se loči od sklede in da se naredijo mehurčki. Testo znova pokrijemo in damo vzhajat, da doseže dvakratno prostornino (30 minut). Pekač namastimo in potresemo z moko. Testo znova pregnetemo, oblikujemo hleb in ga položimo na pekač. Vzhaja naj še 25 minut. Pečemo na 200° C – približno 45 do 50 minut. Lp, Beti.

neznan uporabnik

16. nov 2001 7:07

Beti, napisali ste zanimiv recept za Skutne štručke in enkrat prej za Čebulin kolač s skuto. Prosim, povejte mi, ali nič vzhajalnega sredstva (kvasa) ne potrebuješ za testo. Malce čudno kajne. Rada bi poskusila ta zanimiva recepta, toda malce se res bojim, da bo postala kaka trda zadeva, ker ni kvasa.

neznan uporabnik

16. nov 2001 10:01

Jaz sem probala čebulni kolač.Testo je bilo mogoče malo trše,ampak jaz sem to pripisala temu,da sem uporabila brezglutensko moko.Ker pa je v testu skuta,je bilo vseeno izredno okusno.Toplo priporočam!!! kaja

neznan uporabnik

16. nov 2001 11:25

Megi, Beti je v receptu za čebulni kruh v tekstu spodaj pod sestavinami navedla kvas. Kako pa je s sirovimi štručkami, bo pa verjetno sama napisala.

neznan uporabnik

16. nov 2001 12:46

Olga, ne sprašujem po kvasu v receptu Kruh s čebulo (tam je kvas naveden), pač pa v receptu pod njim Čebulni kolač s skuto. Jaz res ne vidim kvasa. Morda se bo pa Beti kaj oglasila in povedala kako ona to dela. Sicer pa - a ima morda še kdo kakšen recept za kakršenkoli kruh, ki bi popestril jedilnik.

neznan uporabnik

16. nov 2001 17:20

Niti skutine štručke niti čebulni kolač s skuto NE VSEBUJEJO kvasa. Zato brez skrbi in veselo na delo! Beti

neznan uporabnik

16. nov 2001 17:39

Sadni kruh z bananami in orehi - 3 žlice sladkorja, - 3 žlice olja, - 2 jajci, - 4 pretlačene banane, - 0, 5 kg pšenične moke (polovico polnozrnate), - 1 žlica suhega kvasa, - 25 dkg sesekljanih orehov, - malo vode Penasto umešamo jajci, sladkor in olje. Previdno vmešamo pretlačene banane. Dodamo kvas, moko in sol, ki jih predhodno posebej pomešamo. Na koncu dodamo še orehe. Testo damo v pekač z višjim robom in pustimo vzhajati. Pečemo pri 180° C. Ko je kruh pečen, ga zvrnemo na rešetko in ohladimo. Šunikin kruh Pekač: 26 cm Ø - 200 g slanine (ali šunke), - 250 g moke TIP 550, - 250 g moke TIP 1700, - 40 dkg kvasa, - 1 čajna žlička sladkorja, - ¼ l mlačne sladke smetane, - 1 čajna žlička soli, - za premaz: mleko Vzhajanje testa: 1 ura in 15 minut Čas pečenja: 30 minut Na kockice narezano slanino na blagi vročini popražimo in ohladimo. V skledi zmešamo oba tipa moke in napravimo jamico. Vanjo nadrobimo kvas, dodamo sladkor, polovico smetane in malo mešanice obeh mok. Napravimo kvasek in pokrijemo, da na toplem vzhaja 15 minut. Nato dodamo preostalo smetano, sol, slanino. Vse pregnetemo in stepamo tako dolgo, da se loči od sklede in da se naredijo mehurčki. Pokrito naj vzhaja 40 minut. Nato ponovno pregnetemo in hleb vložimo v pekač, kjer naj vzhaja še 20 minut. Pečemo na 225° C, še prej pa namažemo z mlekom in zarežemo z ostrim nožem. Lp, Beti.

neznan uporabnik

18. nov 2001 10:37

OREHOV KRUH Potrebujemo: 425 g polnozrnate moke 150 g bele moke 2 1/2 žličke soli 525 ml mlačne vode 1 žlica medu 1 žlica suhega kvasa 150 g orehovih jedrc 1 raztepeno jajce za premaz Umesimo testo,ki naj počiva in vzhaja približno 1,5 h.Nato testo močno pregnetemo in ugnetemo vanj orehe.Namastimo pekač in vanj položimo hlebec.Pustimo,da testo vzhaja še 25-30 min.Premažemo z rumenjakom in damo pečt. KUMINOVE PALČKE Potrebujemo: 150 ml mlačne vode 1/2 žličke suhega kvasa ščepec sladkorja 225 g moke 1/2 žličke soli 2 žlički kumine Umesimo testo,ki mora biti mehko.testo razdelimo na 20 kosov in vsakega z rokami razvaljamo v 30 cm dolgo palčko.Palčke položimo na pomaščen pekač.Pečemo jih toliko časa,da zlato porjavijo.Ohladimo jih na pekaču. Dober tek!

neznan uporabnik

19. nov 2001 13:42

Sicer verjamem, da sledečo sestavino hladnega bifeja že vsi poznate, pa vendar:zelo zelo zelo okusno je tole: sir narežete na kocke (1 cm x 1 cm x 1 cm) - katerikoli sir, še bolje pa mešano več različnih sirov. Le to damo na krožnik in prelijemo z olivnim oljem (malo) ter obvezno posolimo in popopramo. Lahk za dekoracijo potresete z drobno nasekljanim peteršiljem. Poskusite, okus je božanski. Za popestritev hladnega bifeja pa še tole: da bi obložena miza izgledala bolj dekorativno lahko pripravite sledeče (jaz sem to poimenovala kar Zelenjavni jež): zeljnato glavo prerežete na pol. Polovičko položite na pladenj (to naj bi bil ježev hrbet). Nato pa na daljše lesene palčke (zobotrebce) natikamo na koščke narezano zelenjavo: paprika (lahko sveža ali vložena), paradižnik, vložene olive in kumarice, vložen čebulček, črne olive, vmes kakšen košček sira pa tudi košček posebne salame (le ta rada hitro spremeni barvo na zraku, zato je ne priporočam), koščki sveže čebule, košček vloženega ali kuhamega korenčka, koščki vločenega stročjega fižola, in še in še. Le te našpikane zobotrebce vpičimo v zeljnato glavo, tako da izgleda kot ježek. Porajala pa se mi je misel, da bi prav tako lahko oblikovali Sladkega ježka in sicer bi lahko uporabili melono ali pol lubenice, nato pa na zobotrebce nataknili koščke: banane, mandarine, slive, jagode (lahko suho sadje), pa kivi, jabolka, hruške, češnje.... verjetno bi se obneslo. Morda bi sadje malce navlažili s kakšno alkoholno mešanico... Še to: kot dekoracija k hladnemu bifeju sem nekje zasledila in nekoč tudi poizkusila naredit Jajčne ptičke: trdo skuhana jajca olupiš. Iz rdeče ali rumene paprike izrežeš kljunček in rep ter perutko in to vtakneč (koničasti del) v olupljeno jajce. Za oči lahko daš dva črna popra ali karkoli drugega (npr. lahko kar iz peteršiljevega stebla odrežeš dva koščka in ju porineš v kuhan beljak). Zelo lepo izgleda - kot dekoracija, pa tudi poješ ga lahko.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti