Sadna torta

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

tema odprta - 22. feb 2006 17:19 | ogledi: 5.887 | odgovori: 17

Čaw punce- rabim malo pomoči. Priporočajte mi katera sadna torte je po vašem najboljša. Rada bi preizkusila nekaj novega...

Lep dan vam želim

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. feb 2006 17:39

Ha, to pa je malo težko. Katero sadje imaš rada, imaš rada kombinacije s kremo, skuto, jogurtom? Želiš veliko, pravo torto, ali bi bila dovolj biskvitna osnova in gor naloženo sadje, pa prelito z želatino, da ne uvene? Jaz sem nedavno naredila kokosovo torto z ananasom...Svetel biskvit, namočen z mešanico kokosovega mleka in ruma, nadevana pa je bila s kremo iz vanilije in kokosovega mleka ter kokosovih kosmičev, vmes pa koščki svežega ananasa? (recept še moram spravit v bazo, slikico tudi imam). Ali pa narediš osnovno biskvitno testo, en del pa kombiniraš s čokolado in orehi, tako da je vmesna plast torte temna, vmes pa nadev iz smetane in poljubnega sadja, narezanega na koščke? Jagode in banane gredo lepo skupaj, pa ananas in jagode ter kivi. Kaj pa jabolčna torta? Sočna in sveža je. Biskvit že najdeš primeren recept, nadev pa narediš tako, da zdušiš narezana jabolka s sladkorjem in cimetom in to naložiš na tanko plast smetane ali pa tudi brez. Testo natopiš z jabolčnim sokom, ki mu lahko dodaš tudi rum. Mogoče bo kaj uporabnega od tega. Pozdrav, Mamamia mamamia

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2006 17:53

Če mi pošlješ svoj email ti pošljem Goljatove recepte, preverjene in dobre. Če katera še to želi, naj pove. Semle jih ne bom pripenjala. lp Vesna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

22. feb 2006 18:10

Mamamia- nič kompliciranega, eno tortico z kremo in mešanim sadjem bi naredila (kakšen ananas, jagode, breskve...). Saj receptov je veliko, tudi veliko sem jih že delala, pa vendarle bi rada videla še vaša mnenja in izkušnje in vaše najljubše torte. Lep dan vam želim

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

22. feb 2006 18:35

Reca jaz se priporočam na mail: majasmid@yahoo.com hvala že v naprej! Maja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2006 18:42

Uf, ste se pa usule. No kar, ni problema. Se mi zdi, da so torte kar zanimive in prijetnega osvežujočega okusa. Meni je najbolj všeč skutna torta. Zanimivo, pa skute in mlečnih stvari sploh ne maram. lp Vesna

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

23. feb 2006 9:55

Tudi jaz se priporočam za recepte. Lp, Klavdija

senta5  

član od: 27.9.2005

sporočila: 8

23. feb 2006 9:57

Reca je napisal/a:
Če mi pošlješ svoj email ti pošljem Goljatove recepte, preverjene in dobre. Če katera še to želi, naj pove. Semle jih ne bom pripenjala. lp Vesna
Še jaz prosim za recepte senta5@mail386.com Hvala-LP senta5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

23. feb 2006 10:04

rozanec je napisal/a:
Mamamia- nič kompliciranega, eno tortico z kremo in mešanim sadjem bi naredila (kakšen ananas, jagode, breskve...). Saj receptov je veliko, tudi veliko sem jih že delala, pa vendarle bi rada videla še vaša mnenja in izkušnje in vaše najljubše torte. Lep dan vam želim
Pri nas doma ima vsak svojo najljubšo torto: sin obožuje jagodno-čokoladno (ampak z mousse kremo, ne z običajno čokoladno kremo na bazi smetane), medtem ko hči prisega na sadne izvedbe. In tu veliko kombiniram z bananami, ananasom, jagodami, kivijem, jagodičevjem.Nečak si je zdaj zaželel saherjevo in mu jo bom konec tedna naredila. Jaz imam rada na primer skutno torto, ko pa sem smela jesti sladkarije, sem pojedla vsako, ki se je znašla na krožniku. Najraje pa sem imela tisto, ki moje za vsak rojstni dan naredila mama: plast svetlega biskvita, smetana z malinami, plast orehovo-čokoladnega biskvita, še enkrat smetzanova krema z malinami, pa plast svetlega biskvita in še ena obloga smetanove kreme z malinami, po vrhu pa same maline z maminega vrta... Moja najljubša torta pa je hladna mascarpone torta s toplo čokoladno kremo, da o profiteroli torti (čoko - vanilijeva krema, v njej pa polnjeni profiteroli) niti ne govorim... Joj, sem se razpisala. Kaj pa hočem drugega, vsaj pišem lahko in uživam ob misli, kako lepo bi bilo zagristi v sočno tortico.... Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. feb 2006 10:32

Mamamia, božica, se mi smiliš... si sploh ne upam predstavljati dneva brez koščka sladkarij (ker potem bi bila najbolj zoprn človek na svetu). Lep dan vam želim

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. feb 2006 10:38

Mamamia jaz se pripiročam za recept za mousse kremo za torte. Pa za zadnji dve torti (maskarpone in profiteroli), če boš imela čas seveda. LP jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti