Kozice

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

tema odprta - 22. feb 2006 16:56 | ogledi: 3.602 | odgovori: 6

Na kakšen način uporabljate kozice (rakce)? Sem jih namreč kupila, a nimam nobene ideje.

Hvala, tasyka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2006 17:05

Odlične so za rižoto, same ali z drugimi morskimi sadeži za omako čez njoke ali testenine, sploh špagete, lahko jih na olivnem olju prepečeš samo s česnom in peteršiljem, lahko jih narediš v smetanovi omaki s curryjem ali ingverjem... Lahko jih samo prevreš (vodi pa dodaj stisnjem česen in malo popra) in uporabiš za solato: z rukolo bodo še posebej imenitne, pa tudi v hrustljavi zeleni bodo dobro dele. Mamamia mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. feb 2006 19:56

Včasih jih dam na pico - kupim kar tiste zamrznjene ali pa mešanico morskih sadežev. Lumpica

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

3. mar 2006 13:59

Ena hitra lokalna trogirska varianta:

Zeleno manistro v kropu klasično skuhamo al dente. V široko posodo nalijemo precej olivnega olja in ga segrejemo. Dodamo nasekljan česen. Ko začne cvrčati in kazati težnjo k porjavenju, iz tube iztisnemo kakšnih deset centimetrov paradižnikove mezge in vse skupaj na hitro premešamo. V to godljo zatem priletijo kozice (garnele). Kakšne tri minute se vse skupaj praži, potem pa zalijemo še s smetano, pokrijemo in malo dušimo. Na krožnik si nasipamo zeleno manistro, priložimo kozice in zalijemo z omako.

Davor

Vir: nautični gurmanski priročnik http://www.davor.si/NavGur/ - nekje proti koncu
(Nosilec avtorskih in sorodnih pravic omenjenega priročnika ne nasprotuje tukajšnji objavi )

Sporočilo je spremenil(a) Davor dne 23.okt 2014 13:39

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

3. mar 2006 14:29

Seveda moram nujno vprašati (preden me katera prehiti), kaj je zelena manistra. Najbrž gre za zelene testenine, samo katere. Ali sem popolnoma mahnila mimo? rimljanka

ddarinka  

član od: 9.12.2004

sporočila: 158

3. mar 2006 14:32

Rakci so odlični tudi v smetanovo - parmezanovi omaki: nahitro jih podušiš na olivnem olju z malo česna, zaliješ s smetano za kuhanje, dodaš parmezan, kakšno minutko povreš, popraš, soliš in počiš na njoke, rezance, makarone... ddarinka

Davor  

član od: 23.10.2002

sporočila: 87

6. mar 2006 13:41

rimljanka je napisal/a:
Seveda moram nujno vprašati (preden me katera prehiti), kaj je zelena manistra. Najbrž gre za zelene testenine, samo katere.
Se opravičujem za nejasnost - v naglici sem se šel delno moderirani kopiraj/prilepi in uporabil kar lokalni domorodski izraz. V omenjenem receptu je šlo za zelene široke rezance. Davor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti