Sojina omaka

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

tema odprta - 20. feb 2006 15:16 | ogledi: 46.839 | odgovori: 22

Na sojini omaki piše, da se lahko uporablja namesto soli. Zanima me, koliko soli je dodano tej omaki? Če je naraven okus tako slan, potem mora biti bolj zdravo začiniti s to omako kot pa soliti.

urssula

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2006 15:59

Seveda piše, ko pa je sol ena izmed sestavin sojine omake. Se pravi, da kvečjemu dodaš manj soli. Loni Makaroni

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

20. feb 2006 16:05

Če se ne motim lahko kupiš slano sojino omako in neslano. Suzi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2006 16:16

Sojina omaka je kar precej slana, ampak razen tega, da jedi da slanost, jo tudi obarva na temnejše. Pa tudi ne paše ravno v vsako jed, čeprav jo jaz uporabljam vsepovprek, predvsem za začinjanje vseh vrst mesa pa tudi v kakšno zelenjavno juho je dodam nekaj kapljic. Najbolj je poskusiti, nekaj malega izkušenj ti bo pokazalo, koliko je uporabiti za kakšno jed. Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. jun 2006 14:42

Dobiš pri nas kupiti več vrst sojinih omak, od svetle kot belo olje, do temnih, skoraj črnih. Zdi se mi, da z barvo raste tudi delež soli v omaki. Potem pa dobiš ša omake - sojine- z dodatki kot so gobe, kalčki in podobno. Vse to sem našla v šparu. Kyara

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. jun 2006 7:21

Če delam kitajsko hrano, potem nič ne solim, ker je sojina omaka sama po sebi dovolj slana. Naraven okus soje ni slan, pač pa je sol dodana tej omaki, tako da ni nič bolj zdrava kot običajna sol. mimika

BARTO  

član od: 1.6.2006

sporočila: 16

26. jun 2006 18:55

Ciao Ena stvar me ful zanima. 1x sem delala riž po kitajsko z zelenjavo in pištači- ful je prišlo dobro, ampak je bilo suho. Zanima me, kako se nardi omako iz sojine omake- kaj se kaj doda v zelenjavo poleg sojine omake, da dobim še omakico za prelit po rižu? Mi lahko prosim kdo svetuje. Hvala. ciao ciao BARTO

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jun 2006 21:47

moja klasična kitajska omakca, v kateri je sicer zelenjava. Le-to na hitro prepražim, dodam svež ali zmlet ingver, zalijem s sledečo mešanico: pikica kisa, pikica sladkorja, sojina omaka, včasih ostrigina omaka, škrob ali moka razmešana z vodo. Ko zelenjava prevre v omaki, ki se medtem tudi rahlo zgosti, je zadeva končana. Dodam še čilijevo in sezamovo olje in stresem na krožnik. Sezamovo in čilijevo olje se ne pražita. Včasih dodam več ostrigine omake, včasih jo izpustim. Odvisno od trenutnega navdiha. Če imaš zelo temno sojino omako, pazi da je ne daš preveč, da ne bo prišlo preslano. Je namreč zelo slana. mimika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jun 2006 9:48

Jaz delam podobno kot Mimika, vendar uporabim tapiokino ali riževo moko.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jun 2006 10:20

Če delam perutnino ali ribe, uporabim svetlo sojino omako, enako, če delam le zelenjavo, medtem ko za govedino uporabim temno sojino omako. V voku vedno pražim sestavine na sezamovem olju. Moram pa vedno delat večje količine omake, torej sojino in ostrigino omako uporabljam v kar precejšnjih količinah, da je potem dovolj za prelivanje čez bel riž. Če delam pečen riž, pa tega med praženjem (riž mora biti prej kuhan in povsem ohlajen, šele potem z njim v vok) zalijem s sojino omako. Mamamia mamamia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

28. jun 2006 12:12

jaz v primeru uporabe sojine omake ne dodajam nobene dodatne soli, pa nikomur nič ne manjka... je pa svetla sojina omaka precej precej redkejša kot temna in se mi dozdeva, da je ekstrakt isti, samo pri svetji bolj zredčen z vodo kot pri temni, zato svetle sploh ne uporabljam. LP Drejček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti