Dalmatinski šipek -nar

neznan uporabnik
tema odprta - 22. okt 2001 11:07 | ogledi: 2.988 | odgovori: 5

Hojla!

Moja mama je včeraj iz Dalmacije prinesla dalmatinski šipek ali nar, zdaj pa me zanima, kako ga lahko še uporabim, poleg tega,da ga jem surovega. Doslej še nisem zasledila nobenega recepta, ki bi vseboval to sestavino.

lp

maja

neznan uporabnik

27. okt 2001 11:07

Hojla! Zdaj sem zasledila celo slovensko ime za tale presneti dalmatinski šipek -granatno jabolko . Mogoče mi boste zdaj lažje pomagali ... lp, maja

neznan uporabnik

30. okt 2001 11:45

Še nikoli nisem zasledila recepta, ki bi vseboval granatno jabolko.Še najboljše je, da ga razrežeš in z žličko poješ vsebino.Kaj dosti tako ni notri. lp kaja

neznan uporabnik

30. okt 2001 12:54

Edina uporaba (poleg tiste z žličko direktno v usta), ki jo jaz poznam je še ta, da se sočna zrnca doda v sadni ali zeliščni čaj, nekako za bolj kislo aromo. V neki reviji pa sem videla, da so peške granatnih jabolk potresli kot dekoracijo po krožniku z neko šarloto s smetano ali panna cotto oz. nečim podobnim. Vendar mislim, da je šlo bolj za estetski učinek. LP Tinca

neznan uporabnik

30. okt 2001 13:11

To je vse, kar sem zasledila o granatnem jabolku: - nizko listoplodno drevo - iz mesnatega semenskega ovoja pripravljajo osvežilno pijačo - plodno lupino uporabljajo za rumeno barvanje in strojenje finega usnja - iz venca pridobivajo rdeče barvilo - velja za simbol plodnosti - prodovi so okusni in kiselkastega okusa Izberemo le dobro zrele sadeže, jih operemo, osušimo, na zgornjem delu malo zarežemo, da lažje odstranimo olupek. Užitna so samo (rdeča) zrna. Vsebujejo veliko vitamina C. Lp, Beti.

neznan uporabnik

31. okt 2001 12:03

Zrnca se mogu staviti u žele s drugim voćem u kalupu za žele npr. onom od Tuperwera. Anera

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti