Irska

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

tema odprta - 19. feb 2006 16:17 | ogledi: 2.518 | odgovori: 13

Tokat tudi sama potrebujem vašo pomoč. Pričakovala sem nekatere odgovore in ker jih do danes nisem dobila se obračam na vas. Zanima me ali je katera že potovala po Irski? Predvsem me mučijo prevozi (avtobus, vlak) do določenih krajev. V vseh možnih knjigah, ki sem jih v teh dneh prebrala ni najti točne informacije kako je s prevozi na jug Irske. Omenjajo samo, da niso redne in točne povezave ter da je ta del najslabše povezan z ostalimi deli Irske. Druga dilema, ki me je začela mučiti vedno bolj ko se bliža čas odhoda (še 2 dni) ali imajo urejene avtobuse iz Shannona do večjih krajev tudi pozno zvečer saj v sili bo tudi prenočišče na letališču ok samo da je streha nad glavo.

Za konec pa še zasledim v knjigi da v tem času ni možen ogled Moherskih pečin?

Če se je kdo potepal po Irski nedaleč nazaj bom zelo vesela teh informacij in tudi mogoče glede cen javnih prevozov.

Čakam na vaše namige

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. feb 2006 16:26

Tukaj bi ti pa najbolj pomagala Julia ki živi na Irskem, pa tudi Veri ki je bila pri njej že na obisku...morda jima pišeš na zasebno pošto da zagotovo vidita... Sem ti pa po Gorenjsko "fovš", ker nam je ideja o pohodu na Irsko odpadla:( p, m

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

19. feb 2006 17:05

Hvala majamarko sem se že obrnila na Julio ampak od nje nisem dobila nobenega glasu (namiga) kaj in kako.. zato upam, da se je še kdo potepal po tej čudoviti zeleni deželi Saj tudi moj odhod je prišel zelo nepričakovano - sem dobila poceni karte in tako smo začeli iskati še nočitve in načrtovati celotno pot. In tu se je zdaj malo zalomilo ...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2006 22:42

Žal ti ne morem več pomagati... Kar sem vedela, sem ti že napisala, probaj stopit v stik še s kakim popotnikom... Sicer sem se ravno spomnila, da sva s fantom brala eno prav zabavno knjigo S KOLESOM PO IRSKI, napisal Branko Gradišnik in je zelo zabavna:) Tam najdeš par info o tem... Veri

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

22. feb 2006 7:32

Živjo, Carmen, eno sporočilce te čaka na zasebni! Lp Mohka

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

22. feb 2006 9:29

Hellouuu! Škoda, ker sem šele danes opazila tvojo prošnjo, upam, da nisi že v letalu. Ena izmed najlepših držav zame je Irska. Sem bila nekaj tednov na obisku pred nekaj leti, tako da mislim, da je mogoče edino še bolje urejeno.... če je to mogoče. Skratka prevozi so odlični. Hitri vlaki pokrivajo tudi jug irske, tako da se relativno hitro pride in Dublina kamorkoli. Cene so srednje, žal se zneskov ne spominim več. Ampak če bi bilo zelo drago bi si zapomnila seveda.... tudi taksiji niso prehudo dragi. Irci so izjemno prijetni in prijazni ljudje, zato ti bodo pomagali z nasveti, ko ne boš vedela ne kod ne kam. Želim ti prijetno bivanje, verjamem da se boš imela lepo in z veseljem čakam tvoje poročilo. Maša

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

2. mar 2006 21:10

Sem že nazaj Bilo je super. In velja opis lepa zelena Irska

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

2. mar 2006 22:54

Veri je napisal/a:
Sicer sem se ravno spomnila, da sva s fantom brala eno prav zabavno knjigo S KOLESOM PO IRSKI, napisal Branko Gradišnik in je zelo zabavna:) Tam najdeš par info o tem... Veri
A ni naslov Strogo zaupno na Irskem? Katja

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

2. mar 2006 23:03

Ja, strogo zaupno na Irskem je. Sem jo pred kratkim prebrala. Super zadeva. Ne le, da dobiš veliko koristnih informacij, ampak se tudi pošteno nasmeješ. Ne pozabi na fotkanje, carmen, da se bomo tudi mi.....,ko se vrneš! Pozdravček! Vrana

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

2. mar 2006 23:10

Sem že nazaj in fotografirala sem kot Japonec, ki ima non stop fotoaparat v teku Ja fotk bo precej cca. 500 če se ne motim Bom pa si v kratkem sposodila to knjigo katero ste napisale, da vidim čemu smeh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2006 9:09

Carmen, čakam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Promenada še ni zaprta, pa tudi pri nas doma znamo kakšno kavo pripravit. Celo irsko.... Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti