Linolej

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 19. feb 2006 10:56 | ogledi: 6.235 | odgovori: 18

Ne dolgo nazaj sem vas povprašala za mnenje o plastificirani pluti, sedaj me pa zanima ali ima kdo doma linolej in kakšne so izkušnje. Ker bomo prenavljali kuhinjo, se bom verjetno odločila za kombinacijo keramike in .....???? KUhinjski del bo keramika, jedilnišiki pa ...??

Lep sončen dan vsem skupaj!!

MALC

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2006 12:42

Jaz imam linolej že 20 let, kaže, da je neuničljiv. Je pa res, da ga bom prihodnje leto, ko nastopi čas za mojo novo kuhinjo, menjala. Ne, ker ne bi bila zdovoljna - nadvse je parktičen za vzdrževanje, kar je pri nas, ki imamo bivalno kuhinjo, torej v njej kuhamo in jemo in se sploh veliko zadržujemo,bistvenega pomena - pač pa zato, ker bi rada imela kaj drugega. Nad kamnom in ploščicami v kuhinji nisem navdušena, mi ne ustrezata, ker sta mi nekam hladna (tašča ima ploščice, svakinja kamen, in ker pri obeh tudi kuham sem tako ugotovila, kaj bi imela in kaj ne). Rada imam tople materiale, tako da si bom po tleh verjetno dala narediti ladijski pod. Ali pa še enkrat kako dobro verzijo linoleja ali kako se mu že danes reče. Bom videla, kaj sploh ponujajo. Pri ladijskem podu imam pomisleke zaradi ćiščenja oziroma vzdrževanja. To mi je namrečnajmanj ljubo opravilo, zato bom morala imeti kaj takega, da samo obrišem z mokro krpo in je ok. Sta pa svakinja in tašča zadovoljni vsaka s svojimi tlemi, to je tudi res. Tako da če ti me tri s svojimi izkušnjami kaj pripomoremo...Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

19. feb 2006 13:58

Tudi jaz sem imela skoraj 20 let linolej (v tem času smo ga dvakrat zamenjali, ker je na dostih mestih bil preluknjan), vzdrževanje je praktično, ampak sem želela nekaj drugega. Tako smo se pred petimi leti lotili menjave. Ker smo z odstranitvijo enega dela stene razširili jedilni prostor in en meter posegli v dnevno sobo z rezanjem parketa, sem dobila velik prostor iz enega: hodnik - jedilnica - kuhinja. V jedilnico za mizo brez problema spravim 14 ljudi. Umislila sem si keramične ploščice velikosti 30x30, položene v diagonalo. Jaz se ne bi več odločila za nič drugega, ker sem s ploščicami zelo zelo zadovoljna. Brez problema hodimo tudi s čevlji. Čiščenje je enkratno, tla posesam in obrišem z vileda krpo na ročaju. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. feb 2006 17:50

Saj vem, da so ploščice praktične, kamen morda nekoliko manj, sploh zaradi "flekov", ki se zažerejo. Mene moti samo to, da je podlaga trda. Neka kaprica pač, ne morem si pomagat. Tudi tepih na trdi podlagiu, kot imata svakinja in tašča, mi nekako ne zneseta. Sem malo "smotana", kaj, a kaj morem. Aja, Dragička, kako kaj steklokeramika v tvoji kuhinji? Sem morda spregledala, da si poročala, kako ti gre? Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

19. feb 2006 22:44

Mamamia, že dolgo se nisve nič slišali. Zaenkrat še nič od mojega pulta. Steklok. in korito samevata v kleti. Za spalnico sem naročila vgradno omaro s šiber vrati v IZI-ju iz Mengeša, tam sem tudi vzela pult, tako da mi bodo vse od enkrat naredili - pripeljali, izrezali dve luknji in montirali. No, sedaj pa moram čakat nekih 4-5 tednov. Preračunala sem, če bi ga kupila posamezno: prevoz do mizarja, mizar računa vsako luknjo 2.500 in še njegov prevoz do doma, plus montaža. Kar se pa tiče tal. Sedaj se dobijo krasne plošče, veliko barvnih odtenkov, so velikosti 40x40, menda se jim reče eko-plošče. Poišči... Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 19. feb 2006 22:47:55

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. feb 2006 23:19

Pozdravljeni! Pravkar sem iz kruhomata vzela vzhajano krušno testo in sedaj moram počakat še par minut, da mi še malo vzhaja in potem ga spečem kar v pečici, saj je mojim fantom bolj všeč tako pečen. No in ta čas ko čakam čepim na internetu v lovu za najrazličnejšimi informacijami. Ta kuhinja pa je res naporen posel. No, kar se lesenega dela tiče smo dorekli, aparate imamo v glavnem tudi že ogledane, prav tako napo in pomivalno korito.. Kot sem rekla, moramo izbrati le še keramiko za stenski del in pa "nekaj za na tla". Keramika je načeloma v redu, ampak kljub temu imam pomisleke, saj je naša hiša dost mrzla, pod kuhinjo se nahaja klet ... Zato se moje želje le nagibajo na kaj bolj toplega. Veliko se govori o talnem gretju, ampak tudi tukaj so mnenja za in proti... Kolegaica, ki je medicinska sestra na oddelku za bolezni ožilja, mi je to odsvetovala, saj pravi, da zdravniki svojim pacientom tovrstno ogrevanje odsvetujejo. Ali vam je kaj znano, kako je to povezano in zakaj naj bi bilo tovrstno ogrevanje neprimerno?? Kar se mene tiče je še največji problem keš - hi hi hi No ne vem - enkrat med tednom spet odrajžam na oglede za linolejem in čim podobnem. Ko smo včeraj v Lesnini naročali kuhinjo, nam je prodajalec priporočal obloge, ki jih imajo v njihovem prodajnem salonu - precej velike plošče so to - in mogoče je to prav to o čemer govoriš ti Dragička. No sedaj pa moram končati, saj mi bo kruh prekipel... Lahko noč!! MALC

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. feb 2006 7:16

Tudi meni je zelo pomembna mehkoba oziroma trdota tal. Rabim mehka in topla tla. V svojem prejšnjem stanovanju sem imela v kuhinji parket, kar je sicer zelo lepo, vendar malo manj praktično. V novem stanovanju ga ne bom imela v kuhinji. Pri nas doma imajo nek linolej, morda so tiste zgoraj omenjene eko plošče, ki se dobijo v več vzocih. Polagajo se lahko kot topli pod (brez fug) ali kot ploščice (s fugami). To je trše, kot je bil klasični linolej (imamo ga v kuhinji v službi), vendar je prijeten za bivanje. Pri njem je pomembno, da ga lepi zares dober majster, sicer lahko rata katastrofa. Zadnjič sem pri prijateljih videla ploščice granitogrez v kopalnici, ki so bistveno mehkejše in toplejše kot navadne keramične ploščice. Žal so drage, vendar prijetne. Midva sva mislila dati v kuhinjsko jedilni del terra cotta plošče, namazane z lanenim oljem, vendar so jih odsvetovali. Da jih je težko čistit. Mimika

Palma  

član od: 29.9.2003

sporočila: 285

20. feb 2006 7:50

Mene pa zanima nekaj drugega. Tisti, ki imate v kuhinji oni navadni "šporhet" na trda goriva, kaj imate položeno pred njim. Problem je namreč v tem, ker se lahko zgodi, da pade kakšen ogorek na tla in če so ta iz linoleja ali topli pod, nastane ožgana luknja. Tam kjer imajo po celi kuhinji ploščice itak ni problem, kaj pa tam kjer imate druge vrste podov. Zanimajo me vaše rešitve, ker se zanimam za takšne kombinirane štedilnike: na trdo gorivo + plin ali steklokeramika. Lp Palma

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

20. feb 2006 8:13

MALC je napisal/a:
Kolegaica, ki je medicinska sestra na oddelku za bolezni ožilja, mi je to odsvetovala, saj pravi, da zdravniki svojim pacientom tovrstno ogrevanje odsvetujejo. Ali vam je kaj znano, kako je to povezano in zakaj naj bi bilo tovrstno ogrevanje neprimerno??
Mislim da ima to povezavo s krčenjem in ožanjem žil oziroma ožilja. Vem da ima moj oče po preboleni trombozi prepoved kopanja v vodi nad 27, 28°C, prav tako ne sme v savno... Ne poznam pa točne medicinske razlage. Mislim da tudi ljudem s krčnimi žilami ne priporočajo talnega gretja. Mogoče se oglasi kak strokovnjak na tem področju. Lp, Marija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

20. feb 2006 8:40

Palma, pri nas doma imajo kombiniran štedilnik na trda goriva in SK. Po tleh imajo tiste plošče, podobne linoleju, o katerih sem prej pisala. Žerjavica ni problem. Nič ne pade ven, ker ima štedilnik dvojna vratca. Poleg običajnih klasičnih še notranja, tako, da je žerjavica relativno daleč od zunanjega roba. Pri teh štedilnikih pazi. Kolikor vem, sta pri nas dva proizvajalca. Eden precej cenejši kot drugi. Razlika v kakovosti je očitna.

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

20. feb 2006 9:40

Poizkusi še v trgovini ekostil v Ljubljani. Povezava mi ni uspela, internet stran pa je: http://www.ekostil.si/ Tu sem jaz kupila plošče keramifleks in jih po sedemletni uporabi še vedno rada pogledam. LP McNena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti