Nadomestek za surovo jajce

TANCI  

član od: 17.10.2001

sporočila: 21

tema odprta - 18. feb 2006 18:28 | ogledi: 3.921 | odgovori: 6

Pozdravljeni,

kupila sem knjigo REČ TORTA, v katerih so super recepti za torte za naše najmlajše. Imam pa problem, ker je v veliko receptih v kremah dodan surov rumenjak ( ki se nič potem ne kuha ), kar posebej v današnjem času ni ravno priporočljivo, sploh pa za otroke. Zanima me kako bi lahko ta rumenjak nadomestila, da bi bila krema vseeno dobra.

Lepo se imejte, pa hvala za nasvete!

Tanja

Tanja Strel

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

18. feb 2006 19:27

Krema je ravno tako dobra če jajca preprosto spustiš. lp Vesna

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. feb 2006 20:24

Tanči, a si že kaj naredila??? jaz sem knjigo dobila v dar, pa sem mali že okrasila 2 tortici! Je ravno praznovala, zdaj imam še sama preveč idej za okrasje iz marcipana. Samo živilske barve soo pri nas bolj švoh na izbiro...

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

18. feb 2006 22:49

Tudi jaz običajno (nasplošno) v tistih kremah, v katere bi morala dodati surov rumenjak in ne bi bila krema potem nič toplotno obdelana, kar izpustim rumenjak. Ni nič narobe in krema zato ni nič manj dobra. Pravzaprav surov rumenjak nima kake blazno velike vloge, najbrž je krema zato le malo manj bogata (in redilna). Običajno kreme itak delam po občutku(sploh ko si dal že nekaj krem čez, veš, koliko česa približno kam paše), in dam kako žlico smetane več namesto rumenjaka.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. feb 2006 10:05

Sasenka motiš se če misliš, da rumenjak nima nobene blazno velike vloge v kremah. O, ima jo in sicer tisto, bolj hinavsko. Poln je namreč holesterola. Ko sem bila še majhna so me velikokrat hoteli prisilit, da bi spila surovo jajce s sladkorjem. Še danes se mi obrača želodec ko samo pomislim na to in jajc ravno zaradi tega ne maram. Moj brat pa je tega spil kolikor je videl. Danes ima hude zdravstvene težave in je pri svojih letih na strogi dieti. lp Vesna

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

19. feb 2006 10:46

Ah, Reca, potem bi pa morali reči, da rumenjak nima nobene "dobre" vloge No, potemtakem sploh ni narobe če ga pri "surovih" kremah izpustimo... Še vedno namreč menim, da tisti rumenjak ali dva v kremi ne spremenita toliko njenega okusa. POzdrav, Saša

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. feb 2006 11:04

Mislim da jo res nima. Zadnjič smo pri Goljatu delali kar nekaj teh tort s skutnimi nadevi. Njegovo mnenje je bilo ravno tako kot moje. Če so rumenjaki zelo rumeni dajo torti oziroma pecivu lepo barvo. Jaz jih sicer uporabljam a kjer se le da jih izpustim. Mogoče zato, ker so se mi že v otroštvu priskutili. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti