Kuhanje v mikrovalovki

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 17. feb 2006 20:19 | ogledi: 4.451 | odgovori: 4

Aloha,

ker se mi ne da brskat po starih temah, jo bom odprl na novo:

a kdo pozna kakšno uporabno literaturo, ki obravnava kuhanje v mikrovalovki oz. ima kakšen nasvet in/ali izkušnje? pa ne samo tajanje...

ker mi kot inženirju nekako ne gre v glavo, da bi ena boga hrenovka pri 100% moči mikrovalovke bila kuhana v eni sami minuti... sigurno prej kot na plinu, pa vendar...

namreč s punco imava v najeti garsonjeri mikrovalovko in jo nameravam izkoristiti do maximuma... mikrovalovko, ne punce, da ne bo kakih nesporazumov, sploh pa ona ne kuha, ker sem si priboril primat v kuhinji

LP

Drejček

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

17. feb 2006 21:14

Pozdravljen! Vem, da obstaja knjiga z naslovom "Kuhanje v mikrovalovni pečici", platnice so mislim da temno rdeče barve, nimam pa pojma, kdo je avtor. Pokukaj malo v kakšno knjižnico. Jaz mikrovalovko sicer v glavnem uporabljam za pogrevanje, moj dragi pa si v njej pogosto skuha kakšno hrenovko - res samo kakšno minut in pol, pa je gotova. Moj oče je vcasih na hitro skuhal krompir za solato - olupil ga je, narezal na ploščice, dal v globok krožnik, malo posolil in dolil malo vode (kakšen deci). Potem je vklopil na najvišji moči (pri naši mikrovalovki je bilo to menda 750 W) za 5 minut. Potem je z vilico poskusil in če ni bil kuhan, je pač vklopil še enkrat za par minut. Verjetno bi na podoben način lahko skuhal vsako zelenjavo. Tudi v službi imamo mikrovalovko in vem, da nekatere sodelavke kuhajo v njej testenine (sicer ne špagete, ampak bolj drobne zadeve) - testenine v stekleno skedo ali v globok krožnik, malo vode, malo soli in 4-5 minut - če ni dovolj, pač ponoviš. Kaj več izkušenj z mikrovalovko pa žal nimam. LP, Vesna Vesna

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. feb 2006 22:45

Avtorica knjige o kuhanju v mikrovalovki je g. Marinka Pečjak, imajo jo v knjižnicah. Pozdrav! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti